Hádky ve vztahu

Anonymní
24.5.20 00:45

Hádky

Ahoj jmenuji se Tomáš. Jsem normální hodný kluk, který se ke své přítelkyni chová co nejlíp to umí. Náš vztah má jediný problém a to jsem já a nezvládání hádek. To se chovám jak největší kreten, zatemněno před očima žádná empatie a zlost, smutek všechno dohromady. Někdy je to v pohodě a uvědomím si to. Zrovna dneska jsem se pohádali kvůli tomu že jsem naznačil přítelkyni, že dneska by jsme už neměli jíst žádné bramburky. To by za normálních okolností bylo v pohodě, jenže moje přítelkyně měla zlou minulost když byla trochu víc při těle a rodiče ji zakazovali různé jídla cukroví atd. A zrovna nedávno mi říkala jak je ráda, že se přede mnou nemusí hlídat, takový pocit nikdy u nikoho neměla. Ještě musím dodat že moje přítelkyně si poslední dobou stěžuje na její nohy/široké no já si řekl že ji pomůžu a rozhodnu za ni že dneska nebudeme jíst nic nezdraveho. Brečela kvůli tomu snažil jsem se ji 30 min utěšovat, ale pak mě začala ignorovat a vzala si mobil. Hodinu a půl semnou nemluvila a nakonec mi řekla jen dobrou noc, tak jsem neskutečně vybouchl. Když jsem naštvaný tak řeknu hodně věcí z afektu a mám pocit z mé strany že city jdou bokem. Triskam s dveřmi, mám hnusný ton a hlavně kricim a to přesto, že má rodiče doma. Já si neuvědomuji to je to nejhorší. Abych to shrnul, když se hádám tak to nezvládám a dokážu být fakt zlý a zároveň jsem smutný a myslím jen na své city. Neuvědomují jaké mají moje činy následky a jakým tónem mluvím/že moje slova dokážou bolet. A já prosím o radu jak se mám změnit nebo jak mám zvládat hádky. Jinak o svoji přítelkyni přijdu. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13278
24.5.20 00:52

A koukám, že tvoje přítelkyně je slušná citová vyděračka a zaplavuje tě dost intenzivníma pocitama viny. Ano, pokud se musela naučit přežít ve složité rodině, tak se to dá pochopit, ale to neznamená, že taková musí být na věky věků.

V každém konfliktou dvou lidí jsou tam dva lidi, takže každý má svých 50% podíl na tom, jak komunikace vypadá. Vzhledem k tomu že evidentně nejsi psychopat - máš výčitky svědomí, tak to opravdu není tak, že ty by si byl nejhorší padouch na světě a ona nebohá týraná oběť.

Přihlašte se na podzim sem a naučte se spolu komunikovat tak, abyste oba vyjadřovali svoje potřeby tak, abyste ani jeden ve druhém nevyvolávali pocit viny, agresi, abyste nevyčítali, neječeli, nesnažili se toho druhého porazit atd.

https://nenasilnakomunikace.org/…ecniky-petr/

co to ta nenásilná komunikace a jak takový kurz vypadá je možné si poslechnout tady
https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

případně zde je ke stažení knížka - ale fakt se chcete společně zůčastnit toho kurzu, bude to pro vás ob super.

https://uloz.to/…kace-ocr-pdf

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13278
24.5.20 00:54

Jo a PRO tip - pokud si libovolná holka stěžuje na něco kolem váhy, postavy, jídla a podobně, tak po tobě nechce žádnou radu, nic co bys měl řešit. Chce slyšet že je krásná, že ji miluješ a že tě vzrušuje. někdy může pomoci obejmutí a pořádný polibek, případně pokud bude reagovat a bude to chtít, tak povedený sex.

Jakékoli podobné téma ve skutečnosti znamená „cítím se mizerně, cítím se nejistá, nelíbim se sama sobě - nějak mě potěš, řekni mi že jsem krásná“. Cokoliv uděláš jiného, tak se netrefíš. Je to ošklivé minové pole :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 00:59

@Ou Když si na sebe stěžuje tak ji říkám jak je pěkná atd, jenže když to od ni slyšíte 3× týdně tak s tím něco chcete dělat

• Nahlásit
  • Citovat
3305
24.5.20 07:34
@Anonymní píše:
Ahoj jmenuji se Tomáš. Jsem normální hodný kluk, který se ke své přítelkyni chová co nejlíp to umí. Náš vztah má jediný problém a to jsem já a nezvládání hádek. To se chovám jak největší kreten, zatemněno před očima žádná empatie a zlost, smutek všechno dohromady. Někdy je to v pohodě a uvědomím si to. Zrovna dneska jsem se pohádali kvůli tomu že jsem naznačil přítelkyni, že dneska by jsme už neměli jíst žádné bramburky. To by za normálních okolností bylo v pohodě, jenže moje přítelkyně měla zlou minulost když byla trochu víc při těle a rodiče ji zakazovali různé jídla cukroví atd. A zrovna nedávno mi říkala jak je ráda, že se přede mnou nemusí hlídat, takový pocit nikdy u nikoho neměla. Ještě musím dodat že moje přítelkyně si poslední dobou stěžuje na její nohy/široké no já si řekl že ji pomůžu a rozhodnu za ni že dneska nebudeme jíst nic nezdraveho. Brečela kvůli tomu snažil jsem se ji 30 min utěšovat, ale pak mě začala ignorovat a vzala si mobil. Hodinu a půl semnou nemluvila a nakonec mi řekla jen dobrou noc, tak jsem neskutečně vybouchl. Když jsem naštvaný tak řeknu hodně věcí z afektu a mám pocit z mé strany že city jdou bokem. Triskam s dveřmi, mám hnusný ton a hlavně kricim a to přesto, že má rodiče doma. Já si neuvědomuji to je to nejhorší. Abych to shrnul, když se hádám tak to nezvládám a dokážu být fakt zlý a zároveň jsem smutný a myslím jen na své city. Neuvědomují jaké mají moje činy následky a jakým tónem mluvím/že moje slova dokážou bolet. A já prosím o radu jak se mám změnit nebo jak mám zvládat hádky. Jinak o svoji přítelkyni přijdu. :(

Dle me.jsi cholerik, silena vlastnost, druhy na tebe zacne rvat atd. a ty kolikrat nevis proc.., u nikdy vice, malem me to zmicilo..nez jsme se rozvedli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
24.5.20 07:50

„Rozhodnu za ni, že nebudeme jíst nic nezdravého“. Pane Bože, chraň nás od všech, kteří pro nás chtějí ve jménu našeho prospěchu páchati dobro.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7501
24.5.20 09:07

@fera21 :mrgreen: :mrgreen:
Jj jsi milej ze pises dotaz, ale jinak cholerik a rozhodnu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...