Holky, co nemáte rodiče nebo jednoho z nich, jak to zvládáte?

1322
13.1.12 21:06

Holky, co nemáte rodiče nebo jednoho z nich, jak to zvládáte?

Dobrý večer, zajímalo by mě maminky, co nemáte rodiče nebo jednoho z nich, jak to zvládáte, jak jste se s tím smířily, že nemáte babičku nebo dědečka, kteří budou hlídat, že nepřijdou na návštěvu atd.? Bych ráda věděla, zda je hodně takových maminek, které nemají rodiče a že v tom nejsem sama. Maminka umřela před 5 měsíci a pokaždé když nastane večer, hrozně to obrečím hlavně kvůli malému. Moc mi pomáhala, je to hrozně těžký bez ní :( Byla u mě téměř celý den, když se malý narodil. Děkuji všem za příspěvky :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.1.12 21:09

Drž se, čas to přebolí, nic vím nemůžu napsat. Víš, ono je to těžký, rodiče mám, po porodu mi nepomáhali, moc jsem to od mamky potřebovala, nedostala jsem od ní co jsem potřebovala, ted je náš vztah hodně chladný, nějak vnitřně cítím, že to není ono mezi náma. Neumí se mnou o ničem mluvit......Jediné co dokážu ti říct, považuj si toho, co jsi měla, mysli na ni v hezkém a zvládnete to všichni.

  • Citovat
  • Upravit
704
13.1.12 21:13

Bez babičky

Ahoj, To je mi líto, že nemáš mamču. Já osobně bych to bez mojí mámy snad ani nezvládla :D Já totiž zase nemám partnera a moje máma ho vlastně tak trochu supluje :D Věřím, že čas všechno zahojí, přejde ten strašný stesk a zústanou Ti jen krásné vzpomínky na mámu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23847
13.1.12 21:15

Ahoj, moje máma zemřela tři roky před tím, než se mi narodil syn a tchýně rok před jeho narozením. Vyrovnat se se smrtí mámy mi trvalo skoro rok, takže u tebe je to ještě čerstvé :( Táta se sice znovu oženil, mé děti mají hodnou babičku, ale pořád myslím na to, jaké by to bylo mít ještě mámu. Jak by mi pomáhala, jak bych se vůbec nezdráhala ji říct o hlídání a nebála bych se, že jí zneužívám, páč ona se uměla ozvat :mrgreen: prostě ta komunikace mezi náma byla skvělá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Hodaka
13.1.12 21:18

Je mi líto že ti maminka umřela, u tebe je to hodně čerstvé :hug: ješt douho ti bude smutno, když jste měli hezký vztah, pokud jde o hlídání atd, tak to zvládneš neboj, já nemám nikoho a jde to ;)

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
13.1.12 21:21

Taky nemám na hlídání nikoho. Táta mi zemřel před třinácti lety a máma bydlí daleko. Mám dva kluky 4 a necelý rok. Neboj, zvládneš to, prostě musíš. Stesk po mamince určitě zůstane, ale nebude to časem tak „živé“. :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
1322
13.1.12 21:21
Gina108 píše:
Ahoj, moje máma zemřela tři roky před tím, než se mi narodil syn a tchýně rok před jeho narozením. Vyrovnat se se smrtí mámy mi trvalo skoro rok, takže u tebe je to ještě čerstvé :( Táta se sice znovu oženil, mé děti mají hodnou babičku, ale pořád myslím na to, jaké by to bylo mít ještě mámu. Jak by mi pomáhala, jak bych se vůbec nezdráhala ji říct o hlídání a nebála bych se, že jí zneužívám, páč ona se uměla ozvat :mrgreen: prostě ta komunikace mezi náma byla skvělá.

Ano, přesně tak to bylo i u nás. Nikdy jsem se nebála ji říct, aby přišla. Než jsem se probudila s malým, už u nás vařila oběd, nakoupila, prostě super. Všechno by bylo jiné, měla bych s kým být, ale takhle, pořád sama, chlap pořád v práci do noci chjo je mi tak smutno :,(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1707
13.1.12 21:23

Mrzí mě,co prožíváš, musí to moc bolet, neumím si to představit…přeju hodně sil :hug:
Já rodiče mám, s tátou se nestýkáme, malýho ani nikdy neviděl…s mamkou mám výborný vztah, ale byldí 300km od nás…takže od chvíle co se malý narodil je vše pouze na mě a na mým chlapovi…a je to náročné…malýmu bude za pár dní rok a jsou chvíle, kdy bych dala všechno za to, mít babičku za rohem, abych jí mohla na jedno odpoledne prcka předat a odpočinout si :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14047
13.1.12 21:27

no nemám rodiče, jak to zvládám.. a co jiného mi zbyde, než to zvládat

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1180
13.1.12 21:39

Babičky sice mám, ale obě hooodně daleko, takže prostě zvládat musím 8) a to nemluvím o tom, že manžel odejde v 7 ráno do práce a vrátí se taky nejdřív v 7h. Do toho máme psa 8o musí se to zvládnout :pankac: drž se

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23847
13.1.12 21:41

Njn, nějak to zvládnout musíme všechny :hug: . Chlap též bývá pryč, bydlíme ještě v úplné řiti, schválně jsem si vybrala to místo, abychom měli blíž k rodičům :zed: Takže jsem tu taky sama, ale už jsem si zvykla, občas zajdu do MC s dětma a ani na blbej nákup do hypáče už nejezdím, nechávám to na chlapovi :oops: s dětma samotná to by byl horor :roll: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
307
13.1.12 21:42

Zvládnout to musíš, jsi přeci silná holka. Zkus vyrazit s kamarádkami, co mají mimča, přijdeš na jiné myšlenky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1322
13.1.12 21:44

No jo, kdyby chlap přišel aspoň v 7 večer, ale on přichází po 22 hod a dnes a zítra až tak kolem 1 ráno. A odchází ráno v 8. Mě spíš jen zajímalo, kolik maminek nemá rodiče. Vím, že zvládnout se to musí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
13.1.12 21:48

Petko, ja nemam tatku… ale uz dlouho, uz od 17… mamka se pred tremi roky znovu vdala a Viky dedu ma.. a uzasnyho dedu ;) ale stejne mne vzdycky napada, jestli ji muj tata odnekud vidi… ma jeho oci, moc o tom nemluvime, ale nikdo v rodine modre oci nema, jen muj tatka. Tak aspon to mne trochu hreje.

Ale musim rict nemit mamku, bylo by to o dost tezsi, je mi hrozne velkou oporou… takze je to neco jineho. :hug:

  • Citovat
  • Upravit
29577
13.1.12 21:51

Mám maminku,mám i tchyni,mám 3 děti a nikdy mi s nima nikdo nepomáhal. Nevím,co to je dát dítě k babičce,zvládám to celej život sama a to i bez chlapa.
Nesmutni.
Spíš dokaž mámě,že jsi silná baba,určitě ji to tam nahoře potěší :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně na Instagramu

Umožňuje to nová legislativa. Zjistěte podrobnosti.

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová