Hubnutí - tipy, recepty, podpora

12
19.2.20 11:38

Hubnutí - tipy, recepty, podpora

Ahoj :mavam:
Začala jsem bojovat se svojí váhou a ráda bych našla někoho, kdo by chtěl třeba sdílet jídelníček, abychom se inspirovali navzájem, co se dá dobrého, ale zároveň zdravějšího ukuchtit.
Potřebuju zhubnout docela dost kg :roll: Nemám si o tom v reálu moc s kým pokecat.
Nastavila jsem si příjem na 7000kJ, zapisuji do kalorických tabulek. Teorii hubnutí mám zmáknutou, i jsem jednou výrazně zhubla. Nemám problém jíst pravidelně, zdravější jídla mi chutnají, ALE děsně ujíždím na večerním „prasení“ - víno, k tomu oříšky, brambůrky, pak si objednáme pizzu.. Jsem schopná jíst celý den předpisově a pak si večer dáme KFC :zed: Přítel mě v tom bohužel docela podporuje. Zbavit se těchto zvyků pro mě bude největší problém :cert:
Přidáte se ke mně někdo?

Lee

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12
19.2.20 11:40

1. Den

Vkládám rovnou jídelníček svého prvního dne (dnes).
SN shake z banánu, s proteinem a arašídovým máslem v prášku (často obědvám brzy po snídani, tak nemívám snídaně obří)
OB čočka na kyselo zahuštěná rozmixovanou čočkou a kyselou okurkou, na sucho opečené moravské uzené
SV mugcake podle Břicháče Toma z tvarohu, vloček s citronovou šťávou
V kuřecí buď se salátem a asi trochou bulguru nebo hranolky z trouby z brambor a celeru.
Zatím jsem na 6000kJ, B splněno, mám rezervu v tucích a sacharidech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
19.2.20 11:42

Doporučuji si koupí knihu Břicháče Toma - plán na 29 dní. Dnes jsem ho ukončila a bez cvičení mám dole 5,5kg a 7cm před pás i boky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
19.2.20 12:05
@Petra607 píše:
Doporučuji si koupí knihu Břicháče Toma - plán na 29 dní. Dnes jsem ho ukončila a bez cvičení mám dole 5,5kg a 7cm před pás i boky.

Děkuju za tip, já už na ní koukala. Jeho přístup se mi líbí. Nejsem fanynka low carb a různých jiných striktních omezování. A gratuluju k pěknému výsledku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6763
19.2.20 12:10

Muj tip na ty vecery -zdravy to neni. Ale ja mam taky veceni chute a pomaham si zero kolou. Ucucavam sklenicku s ledem a citronem, mam pocit, ze „neco tlaskam“ kaloricky to je zanedbatelny. A pak hrst slunecnicovych seminek. Ale jist po jednom, kazdy zvlast rozkousat… vydrzi na dlouho. Kaloricky silena bomba, ale vyzivove myslim docela prijatelny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 12:11

Když si dáš občas Fast food tak není problém, dieta je úspěšnější když si sem tam dopřejes tot moje zkušenost. Dají se udělat i řízky zdravé a vše co ti chutná, je to jen o menších porcich a kvalitních surovinach.

• Nahlásit
  • Citovat
12
19.2.20 12:16

@sakota Ja zkousim treba i hummus a macet v nem zeleninu nebo v lidlu maji „chipsy“ - hodne tenke ryzove chlebicky a to mi docela chutna a ma to o dost mene tuku. Ja bych se rada ale toho zlozvyku zbavila :think: Uz je to takovy skoro ritual. Svalime se vecer u telky a neco objedname. Vime, ze je to spatne, ale jsme oba tak vyzdimani z prace, ze neni nejmensi chut jit na nakup a s necim se patlat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
19.2.20 12:19
@Anonymní píše:
Když si dáš občas Fast food tak není problém, dieta je úspěšnější když si sem tam dopřejes tot moje zkušenost. Dají se udělat i řízky zdravé a vše co ti chutná, je to jen o menších porcich a kvalitních surovinach.

Jojo, zkousela jsem treba stripsy v cornflekas z trouby, mne to chutna, ale casto bojujem s casem. Sejdem se doma v 8 a nez jit varit objedname KFC. No a tam je pak problem, ze nesnim 2 kridylka, ale snim jich 5 a cibulove krouzky navrch. Pak je mi blbe a vycitam si proc to zeru :zed: Ale ja tedy obecne s prejidanim problemy mam od detstvi, resila jsem to i s odborniky… No ale je to bij, no

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 12:20
@Lee87 píše:
@sakota Ja zkousim treba i hummus a macet v nem zeleninu nebo v lidlu maji „chipsy“ - hodne tenke ryzove chlebicky a to mi docela chutna a ma to o dost mene tuku. Ja bych se rada ale toho zlozvyku zbavila :think: Uz je to takovy skoro ritual. Svalime se vecer u telky a neco objedname. Vime, ze je to spatne, ale jsme oba tak vyzdimani z prace, ze neni nejmensi chut jit na nakup a s necim se patlat :(

Tak si navarte před sichtou.To nejde?

• Nahlásit
  • Citovat
1134
19.2.20 12:22

V čem je problém s KFC? Dej si menší porci, započítej to do příjmu a je to :nevim: Já byla před pár dny v Mekáči a výčitky nemám… Měla jsem po půl roce chuť sníst umělé jídlo plné éček a rakovinotvorných látek, tak jsem šla. Kdybych hubla, omezím něco málo k večeři nebo to prostě jeden den nebudu řešit. Když to budeš jíst denně, jasně, to už špatně je. Ale jednou za čas?
Přidej pohyb, jez pravidelně, radši častěji a po menších porcích. Ať to jde :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.2.20 12:23

Jo a víš co ještě pomáhá taky jsem závislá na jídle, a pomáhá mi koukat na YouTube na jste to co jíte, nebo zhubni nebo priber, neuvěřitelne proměny to mě spolehlivě odradí

• Nahlásit
  • Citovat
6763
19.2.20 12:24

@Lee87 rice cakes maji mrte sacharidu. To fakt radsi ty seminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
19.2.20 12:25

Než jsem slila brambory a dopsala příspěvek, je tu vysvětlení ke KFC… Tady nepomůže nic jinýho, než se kousnout a vydržet :nevim: Za každé vydržení malá odměna. Kousek čokolády? Hlavně ne další KFC :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
19.2.20 12:28
@Anonymní píše:
Tak si navarte před sichtou.To nejde?

Ja vim jak je to s tim kdo chce hleda zpusob… Ale poslednich par mesicu jsem odjizdela do prace kolem 5-6 rano a vracela se mezi 17-22 :roll: Kazdy den, od pondeli do patku. Denne najeto min 350km. A i kdyz jsem prijela v tech 17 tak posledni na co jsem mela chut bylo letet do kramu a varit. Mozna lenost, ale fakt jsem padala na hubu. Pritel to ma dost podobny. V praci jsem zrovna skoncila, hledam neco klidnejsiho i kdyz za mensi kacky a prave ze mam cas, tak bych rada se sebou neco delala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3130
19.2.20 12:32
@Lee87 píše:
@sakota Ja zkousim treba i hummus a macet v nem zeleninu nebo v lidlu maji „chipsy“ - hodne tenke ryzove chlebicky a to mi docela chutna a ma to o dost mene tuku. Ja bych se rada ale toho zlozvyku zbavila :think: Uz je to takovy skoro ritual. Svalime se vecer u telky a neco objedname. Vime, ze je to spatne, ale jsme oba tak vyzdimani z prace, ze neni nejmensi chut jit na nakup a s necim se patlat :(

No tak především je důležité si uvědomit, že tuk není škodlivý. Vyhýbat se tučným potravinám je nesmysl. Mnohem horší je rýžový chlebíček - což jsou jenom čisté sacharidy. Jinak, pokud nezměníš své večerní rituály, tak to je potom těžko, no. Já nesoudím, já mám taky své - víno, klobáska, sýry… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama