Imunologie a neúspěšné embryotransery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kytickaj
Stálice 66 příspěvků 07.05.19 17:32
Imunologie a neúspěšné embryotransery

Ahoj děvčata, mám dotaz. Je mi přes 40 a mám za sebou 3 neúspěšné embryotransfery. Celkem 7 pokusů o IVF. V různých centrech mi byla dělána různý vyšetření, genetika, imunologie myslím taková základní, štítná žláza, trombofilní mutace, vše vždy na jedničku. Nicméně, embrya se ne a ne uchytit. A můj dotaz: má smysl a kde případně (v Praze) si nechat udělat opravdu hodně podrobný imunologický rozbor? Má to smysl? (narážím na diskuse, které jsem zde četla na emiminu, že na to ženy čekaly jak dlouho na to vyšetření a stejně pak dostaly jen prednison a bylo vyřešeno… tak ten si můžu nechat naordinovat preventivně… Nebo neuchycení embryí ani tolik s imunulogií nesouvisí (tedy za předpokladu, že je ženská celkově zdravá) a spíše je třeba se soustředit na kvalitu embryí v pokročilém věku (tedy prodloužená kultivace a případně genetický screening embrya)?Pomohly některé z vás na neuchycování embryí třeba Františkovy lázně? Moc díky za zkušenosti a názory.

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 46754 příspěvků 07.05.19 17:42

Může to souviset, i když co si budem namlouvat, kvalita vajíček v tomhle věku je jedna velká loterie s čím dál tím menší pravděpodobností výhry (píšu z pozice ženské ne o moc mladší). Pokud už, pokusila bych se v Praze dostat k Malíčkové, ta ženská je fakt machr. Ale rozumná, já měla naopak „nález“ odjinud, tam mi nutili Prdnison, čemuž ona se vysmála - pokud tam něco blbýho je, tak běžně dávaný dávky Prednisonu tomu nijak nepomůžou. A pokud není, beru ho zbytečně. Takže si udělala svoje testy, zkonstatovala, že jsem po imunologické stránce zcela zdravá a že na předchozí imunologii to strašně hrotili.
V lázních jsem byla a to IVF po nich bylo nejhorší ze všech mých pokusů. Mně pomohl až zázrak rovný té výhře v loterii, ale to asi nechceš slyšet…
Držím palce!!!

Safrik
Ukecaná baba ;) 1003 příspěvků 07.05.19 17:49

@ugluk Muzu se zeptat jak si dopadla nakonec po tom vsem?

jezz1e
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 07.05.19 17:55

K Malíčkové si dojdi, ale souhlasím s @ugluk, že s větší pravděpodobností je problém v kvalitě vajíček. Jaký je vývoj embryí? Já měla třeba dost oplodněných vajíček, ale k blastocystě vždy došlo jedno, dvě.. Takže bylo celkem jasno.

ugluk
Hvězda diskuse 46754 příspěvků 07.05.19 17:56

@Safrik no, po tom všem jsem po strašně moc letech na prahu čtyřicítky otěhotněla přirozeně :mrgreen: Ale to bohužel není návod, jen jsem měla ohromný štěstí.

Janli
Echt Kelišová 8900 příspěvků 07.05.19 18:06

Na tvém místě bych šla cestou PGD nebo alespoň prodloužené kultivace. Mám taky mizerný vajíčka a když mi zavedli geneticky zdravý embryo, otěhotněla jsem. Před tím jsem měla minimálně šest biochemických těhotenství a to byla jen ta, o kterých vím.

kytickaj
Stálice 66 příspěvků 07.05.19 19:54
@ugluk píše:
Může to souviset, i když co si budem namlouvat, kvalita vajíček v tomhle věku je jedna velká loterie s čím dál tím menší pravděpodobností výhry (píšu z pozice ženské ne o moc mladší). Pokud už, pokusila bych se v Praze dostat k Malíčkové, ta ženská je fakt machr. Ale rozumná, já měla naopak „nález“ odjinud, tam mi nutili Prdnison, čemuž ona se vysmála - pokud tam něco blbýho je, tak běžně dávaný dávky Prednisonu tomu nijak nepomůžou. A pokud není, beru ho zbytečně. Takže si udělala svoje testy, zkonstatovala, že jsem po imunologické stránce zcela zdravá a že na předchozí imunologii to strašně hrotili.
V lázních jsem byla a to IVF po nich bylo nejhorší ze všech mých pokusů. Mně pomohl až zázrak rovný té výhře v loterii, ale to asi nechceš slyšet…
Držím palce!!!

Moc dekuji za nazor a zkusenost. Je mi jasne, ze se k Dr. Malickove bude dlouho cekat. Uz jsem na jeji jmeno narazila. Prosim byla bys tak hodna, mohla bys mi na ni poslat sz kontakt? Jeste jednou moc dekuji

ugluk
Hvězda diskuse 46754 příspěvků 07.05.19 21:04

@kytickaj no, asi přímo nepomůžu, je to už dost let, co jsem u ní byla. Tehdy mě tam „dohodili“ od Apolináře, kam sjem docházela do CARu, takže jsem měla termín prakticky za pár dní. Pokud vím, taky působila v Gennetu a Iscare, všecko Praha. Ale veřejný kontakt je tady:
 https://ulbld.lf1.cuni.cz/…e-ambulance2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 21:07

@kytickaj Zavolej na recepci ISCARE a objednej se k ní přes recepci. Čekačka 4-6 týdnů.

kytickaj
Stálice 66 příspěvků 07.05.19 23:00

OK super děvčata, díky za kontakt

ugluk
Hvězda diskuse 46754 příspěvků 07.05.19 23:33

Jinak kontakty jsou dva - já dávala přímo do VFN (čekačky neznámé), Anonymní doporučuje ten Iscare (na www.iscare.cz bude telefon na recepci).

jezz1e
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 08.05.19 08:17

Ve vfn podle mě už nepůsobí, ale reaguje na uvedeném mailu. Já u ní byla vloni v prosinci a objednávala jsem se dle jejího pokynu na recepci ISCARE, jak už tu bylo zmíněno.

Jindřiš
Extra třída :D 10562 příspěvků 08.05.19 08:22

Taky jsem podstoupila imunologii u Malickove po nekolika potratech, po IVF jsem otehotnela, ale potratila. Zjistila mi celiakii, nemela jsem priznaky, po nasazeni diety a snizeni protilatek, jsem donosila chlapecka a dokonce otehotnela prirozene.

kytickaj
Stálice 66 příspěvků 08.05.19 09:44
@Jindřiš píše:
Taky jsem podstoupila imunologii u Malickove po nekolika potratech, po IVF jsem otehotnela, ale potratila. Zjistila mi celiakii, nemela jsem priznaky, po nasazeni diety a snizeni protilatek, jsem donosila chlapecka a dokonce otehotnela prirozene.

Dekuji za info a nadeji, moc gratuluji! :srdce:

Váš příspěvek
Reklama