Reklama

IVF a duchovní stránka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 19:22
IVF a duchovní stránka

Dobrý den, prosím, zajímalo by mě, jak jste se popraly s duchovní stránkou ohledně IVF… spousta lečitelů a kartářek mi řekla, ze když podstoupím IVF, tak se muže stát něco ošklivého jako na popud toho, ze jsem obešla přírodu… samozřejmě, ze tomu nechci věřit, ale trosku se to ve mě pere, proto bych chtěla znát Váš názor i duchovně založený, jak jste se s tím popraly… děkuji! :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 19:27
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím, zajímalo by mě, jak jste se popraly s duchovní stránkou ohledně IVF… spousta lečitelů a kartářek mi řekla, ze když podstoupím IVF, tak se muže stát něco ošklivého jako na popud toho, ze jsem obešla přírodu… samozřejmě, ze tomu nechci věřit, ale trosku se to ve mě pere, proto bych chtěla znát Váš názor i duchovně založený, jak jste se s tím popraly… děkuji! :kytka:

Naprosto upřímně. Poprala jsem se s tím tak že jsem pak už nemohla (v té době jsme se snažili 8 let) a jak jsem to předtím odmítala, protože mně to prostě bylo proti srsti, tak jsem do toho šla po hlavě. Dopadlo to tak, že se 2× nepovedlo, vzhledem k tomu že já jsem prý tak moc zdravá že by mě brali jako dárkyni, tak to bylo pro mě hodně těžký a víc už jsem nedávala. Nakonec s bývalým mužem spolu nejsme a bohužel zbyla embrya, která vzhledem k jeho zdrav. problémům ani nebylo možné darovat… to je pro mě osobně eticky naprosto nejhorší situace a je pro mě velkou výstrahou že jsem se dostala do tak ošklivý situace… Už bych znova do IVf nešla, to už spíš podruhé do adopce kdyby to jinak nešlo. Inseminace jo ale IVF ne

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2298 příspěvků 22.09.18 19:36
@Anonymní píše:
Naprosto upřímně. Poprala jsem se s tím tak že jsem pak už nemohla (v té době jsme se snažili 8 let) a jak jsem to předtím odmítala, protože mně to prostě bylo proti srsti, tak jsem do toho šla po hlavě. Dopadlo to tak, že se 2× nepovedlo, vzhledem k tomu že já jsem prý tak moc zdravá že by mě brali jako dárkyni, tak to bylo pro mě hodně těžký a víc už jsem nedávala. Nakonec s bývalým mužem spolu nejsme a bohužel zbyla embrya, která vzhledem k jeho zdrav. problémům ani nebylo možné darovat… to je pro mě osobně eticky naprosto nejhorší situace a je pro mě velkou výstrahou že jsem se dostala do tak ošklivý situace… Už bych znova do IVf nešla, to už spíš podruhé do adopce kdyby to jinak nešlo. Inseminace jo ale IVF ne

Z důvodu že už spolu nejste? To nejde nechat zlikvidovat?

Janli
Kelišová 5625 příspěvků 9 inzerátů 22.09.18 19:39

Bůh nemá ruce, jen ty naše. A když jsme si zničili naše životní prostředí a těla, dal nám lékaře a IVF. Jsem věřící, jsem duchovně založená, ale takové hovadině jsem nikdy nevěřila. Dělám to co cítím, že je nejlepší a ne to, co hlásá kdejaká samozvaná vědma. Věř sobě a ne falešným prorokům.

Paola21
Závislačka 3478 příspěvků 22.09.18 19:44

Jelikož léčitelům, kartářkám, vědmám a jiným podobným nevěřím ani slovo, tak by mi bylo srdečně jedno, co si myslí. O obcházení přírody by se dalo mluvit i v případě třeba nějaké nemoci, která je jinak smrtelná, ale kterou už lidé umějí léčit. :nevim:

ugluk
Hvězda diskuse 42570 příspěvků 22.09.18 19:45

Pokud mají léčitelé a kartářky potřebu poučovat tě o konci světa po IVF, mohli by ti poradit, jak se bez něj obejít, abys k dítěti došla. Sama mám dítě po IVF a kdykoliv se na něj podívám, vím, že to bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat - bez něj by tady tenhle zázrak nebyl. A k obcházení přírody - pokud příroda nechce, aby tady to dítě bylo, můžeš podstoupit deset IVF a nenarodí se žádné. Doktoři tomu umí hodně pomoct a hodně toho obejít, ale v reálu je tu stejně jenom vajíčko, spermie a ženské tělo a nikdo je násilím nedovede přinutit, aby se embyo správně dělilo, vyvíjelo a děloha ho přijala a nechala vyrůst, to konečné slovo není v lidských rukou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 19:52
@Nowuka2 píše:
Z důvodu že už spolu nejste? To nejde nechat zlikvidovat?

no jde, ale to mi právě přijde eticky hrozný. No už jsem to udělala ale nebylo mi příjemně

lachtanice86
Kelišová 5970 příspěvků 22.09.18 19:54

Na kartáře, vědmy atd nevěřím ani náhodou. A obcházení přírody by se dalo vidět i v umělém prodlužování života. Když bych dítě chtěla, spíš bych měla vnitřní problém s možnými problémy po hormonech. Ale je pravda, že nejsem věřící.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 19:56

Moc Vám děkuji za příspěvky, podpořili jste mě a ulevilo se mi, ze nedělám nic špatného. :kytka:

• zakladatelka

skorotehotna
Kecalka 185 příspěvků 2 inzeráty 22.09.18 19:58

No popravdě bys možná měla trochu i změnit přístup k životu. Pokud veris kartarkam a lecitelum, ze je to hrozny a pal cizím ženským na fóru, ze to hrozny není té uklidní.....nep­řijde mi to jako úplně zdravej přístup k problémům, neustále nechat rozhodovat o správnosti někoho jiného :)

vlnkovana
Nováček 9 příspěvků 22.09.18 20:00

Taky jsem věřící a tohle by mě teda vůbec nenapadlo se tím zabývat. Kartářky a podobné tedy vůbec neuznávám. Ale jak už tu bylo řečeno, tak to by se potom jakákoli léčba mohla brát jako obcházení přírody. Přitom ivf je taky jenom léčba nemoci (neplodnosti). V žádném případě by to pro mě nebyl důvod nemít dítě. A tu vedmu bych nakopala, protože akorát zasela velkou obavu, že se ti pak něco zlého stane, přitom je to nesmysl!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 20:11

@skorotehotna Nechtěla jsem se tím nechat unést, ale když mi to samé řekla asi 3× kartářka, tak už mi to začalo vrtat hlavou, proto jsem psala tento příspěvek a prosila o par názoru. Mám svoji hlavu, ale asi mám teď nějakou slabší chvíli. :think:
Děkuji všem.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 22.09.18 20:21
@ugluk píše:
Pokud mají léčitelé a kartářky potřebu poučovat tě o konci světa po IVF, mohli by ti poradit, jak se bez něj obejít, abys k dítěti došla. Sama mám dítě po IVF a kdykoliv se na něj podívám, vím, že to bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat - bez něj by tady tenhle zázrak nebyl. A k obcházení přírody - pokud příroda nechce, aby tady to dítě bylo, můžeš podstoupit deset IVF a nenarodí se žádné. Doktoři tomu umí hodně pomoct a hodně toho obejít, ale v reálu je tu stejně jenom vajíčko, spermie a ženské tělo a nikdo je násilím nedovede přinutit, aby se embyo správně dělilo, vyvíjelo a děloha ho přijala a nechala vyrůst, to konečné slovo není v lidských rukou.

Krasne receno, mam take dcerku po IVF a citim to uplne stejne jako ty. :srdce:

cverunka
Závislačka 2538 příspěvků 22.09.18 20:30

Kartářky bych fakt pustila z hlavy. Vydělávají na cizím neštěstí. Mě by morálně trápilo jediné a to - co udělat s embryi, které zbyla. :nevim:

JustinkaB
Kecalka 415 příspěvků 23.09.18 00:50

Já si myslím, že to není obcházení přírody, kdyby Bůh nechtěl, tak by IVF nebylo možné. A jak tady už někdo psal, je to vlastně léčba nemoci - neplodnosti. Třeba by paní kartářka mluvila jinak, kdyby se ocitla ve stejné situaci, kdy už je člověk zoufalý, že se otěhot nedaří a nedaří. Přeji vám, ať to vyjde. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >