IVF - co jste udělaly jinak?

19184
15.3.16 07:35

IVF - co jste udělaly jinak?

Zdravím,
mám dotaz na všechny, kterým vyšlo IVF (ET nebo KET) na „Xtý“ pokus. V rychlosti - manžel špatné spermio - toť náš problém, my podstoupily 2× IVF, z 1. IVF byl pouze 1× ET - nevyšel, z 2. IVF bylo 6 embryí po PGS, máme za sebou 3× KET (2× nativ, 1× stimulace) - poslední teď před osmi dny dvě blastocysty. Test opět negativní. Mezi prvním a druhým IVF jsem otěhotněla přirozeně, bohužel ZT v 8. týdnu a následná revize - přemýšlím, jestli nemůže být problém v té revizi :think:
Když si zpětně vzpomenete změnily jste něco před transferem který, potom vyšel? Podstoupili jste nějaké vyšetření, které mohlo změnit výsledek? Nebo změnily jste centrum? Přidaly (ubraly) nějaké léky?
Zbývají nám ještě 2 mrazáčky a já už nemám žádnou motivaci do toho jít znovu. Nevidím důvod proč by to mělo najednou dopadnout jinak. :nevim:
Díky za vaše odpovědi a zkušenosti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

33965
15.3.16 07:49

@Kikuška90 co to zkusit jinak…napsal to J. Dušek a podepisuji se pod to ;)

Zkuste na čas nechat věci, ať se stanou.
Nemluvte Vesmíru do jeho práce a odolejte pokušení o něco se snažit a vyvíjet tlak.
Vyberte si oblast života, kde se vám „nedaří“ a zkuste k ní přistoupit jinak.
Přijměte to, co je tak, jak to je. Žádný spěch, žádná netrpělivost, žádná síla a žádný boj.
Prostě to udělejte jinak, než jste zvyklí.
Jen pozorujte, klidně dýchejte a nesnažte se vyvíjet přehnanou aktivitu.
Nechte se unášet proudem, tak jako plachetnice na vlnách.
Nemáte co ztratit - pokud jste vystříleli všechny náboje a stejně se nic nezměnilo, akorát to držíte
křečovitě „pod krkem“.
Nechte prostor Vesmíru - svému Zdroji, aby vše udělal za vás.
Udělá to nejlépe a tak, jak to má být.
Pusťte ruce z volantu a nechte to svému osudu.
Nebojte se - vše se srovná podle toho nejlepšího scénáře, který ani nemusíte znát. Vaše snaha je
kontraproduktivní a Vesmír jen čeká, až se vyčerpáte.
Potom stejně nastolí to, co má být.
Nechte věci proběhnout, uvolněte se a dejte si další kávu.
Udělejte to prostě jednou jinak - vypněte vaši snahu něco změnit a pozorujte jen, co se stane.
Tam, kde obvykle argumentujete, se ztište a nic neříkejte.
Tam, kde obvykle tlačíte, povolte stisk.
Tam, kde kontrolujete, přestaňte s tím a nechte to být.
Tam, kde plánujete, hoďte vaše plány do koše.
Znáte to pořekadlo: Chceš-li Boha rozesmát, řekni mu o svých plánech“.
Prostě to udělejte jinak.
Vnější sílu nahraďte vnitřní silou, která je mnohokrát větší.
Tak začne pozvolná transformace vašeho života.
Tak získáte zpět radost a chuť žít.
Tak se budete více bavit, protože budete vědět, že to Vesmír za vás zařídí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
15.3.16 07:54

@Denisa76 To je bomba :potlesk: :palec:
Celý život říkám, že vše, co se děje, se děje z určitého důvodu. A akceptuji to - vlastně mi nic jiného ani nezbývá že :D Já mám jen strach, abych si jednou nevyčítala, že jsem pro „to“ nic neudělala :roll:

Příspěvek upraven 15.03.16 v 07:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
82
15.3.16 07:54

Ahojky, já otěhotněla z 2. KETu po prvním IVF. Ale bylo to až po třech a půl letech od začátku snažení. Podle mě nejvíce záleží jaké máš vyšetření. Je dobré si nechat udělat imunologii a zkontrolovat dělohu. Jestli třeba nemáš v ní přepážku. A taky zkontrolovat srážlivost krve a různé mutace. Kdybych tyhle vyšetření před IVF neměla, tak se snažím doteď. Né každé centrum posílá hned na vyšetření a to je podle mě velká chyba. Jinak dlouhodobě před Ket jsem užívala Femibion, pila kontryhelový čaj a pila Inofolic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
15.3.16 07:57

@Herta Chybí nám akorát rozšířená Imunologie (tak jak jí dělá třeba Malíčková), to základní Imuno z CARu máme, stejně tak genetiku, srážlivost, mutace. Mám v plánu se teď objednat na hysteroskopii a tím asi končím :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
15.3.16 07:58

@Kikuška90 přesně tak nic není náhoda a udělala jsi už dost. Strach zahod do odpadkovýho koše a s pokorou přijmi všechno co Ti život přinese :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
15.3.16 08:01

@Kikuška90 přestan hledat..pátrat a spíš se podívej do sebe a zeptej se sama sebe „jsem štastná..žiju podle svvých představ..je něco co bych změnila?“ atd. zkus přestat tlačit na pilu a prostě jenom žij :* Kdyby něco písni sz a zkusíme to rozebrat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
15.3.16 08:06

@Denisa76 Jenže to je právě ten problém, já mám prakticky všechno. Mám nejskvělejšího manžela - jsme spolu šťastní i bez dětí, máme dům, bezva práci, společné koníčky, fajn rodinu… dítě/děti jsou už jen třešnička na dortu, která ale v každém z nás prostě chybí. Někdy víc, někdy míň - ale je to místo, které je prázdné a oba ho toužíme zaplnit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33965
15.3.16 08:07

@Kikuška90 může tě něco blokovat z dětství…zážitek..myšlenka atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.16 08:18

@Kikuška90 První IVF podstoupeno kvůli špatnému spermio - hned otěhotnění, ale díky heterotopické graviditě a prasklemu vejcovodu špatný konec a druhotrimestralni potrat. Pak 8 neúspěšných pokusu (2 dalsi IVF a zbytek KETy) a úspěšný prisel až po léčbě u primárky Malíčkové (po potratu embryotoxicke látky v krvi, primarka Malíčkova mi nasadila léčbu).
V hlavě to nebylo vubec, ale problém v krvi. No a je to o penězích, např. v CAR, kam jsem chodila, jim to bylo úplně jedno, další vyšetření neudělali, ona ta imuno je dost drahá, inkasovali za transfery.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
15.3.16 08:22

@Tinakaterina No vidíš to, já právě to Imuno (kromě toho, že manžel už není moc svolný k dalším vyšetřením) odkládala, protože se nám podařilo otěhotnět přirozeně - tak jsem měla za to, že tady problém nebude. A ty jsi ty látky tedy měla až po tom potratu, j? A další pokus tedy vyšel?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.16 08:22

@Kikuška90 a jestli KET před osmi dny, tam se ještě můžou // ukázat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.16 08:29

@Kikuš Napíšu Ti to do SZ ; )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4682
15.3.16 08:33

@Kikuška90 Měli jsme to hodně podobně jako to máte vy. Spousty vyšetření a stejně nic z toho nebylo, jednou jsem potratila jinak se nikdy „nic nechytlo“ DR už nevěděli co s náma. My jsme teda nakonec šli cestou adopce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1362
15.3.16 08:34

@Kikuška90 ahoj, u nas po 2 neuspesnych ivf sa zadaril stimulovany KET.. Ineho toho bolo vela.. Nasadili mi fraxiparin (zistili mutaci mthrf a pai), ja som nasadila bezlepkovu dietu (zistili mi intoleranciu lepok), zacala som vela plavat, boli sme s manzelom na mesiac v usa (pracovne aj dovolenka), povedali sme si ze je to posledny pokus.. No a zadarilo sa :)

Este v tom stimulovanom som mala estrofem, utros a 24h po transfere decapepthyl, a trikrat som si pichala pregnyl, dvakrat pred transferom, raz asi 4 dni po transfere..

Tak drzim palce, nech sa to uz podari :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama