IVF s PGS

Anonymní
13.3.17 19:47

IVF s PGS

Ahoj holky,
s manželem se chystáme na naše první IVF. Mně je 36let a manželovi 38. Nemáme v rodinách žádnou genetickou zátež, naše krev byla též vyšetřena na nějaké chromozomální abnormality a vše je v pořádku. Chci se Vás zkušenějších zeptat, zda-li byste v tomto případě šly do PGS jen vzhledem k věku nebo ne? Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.3.17 20:45

Ahoj,
mně je 37, manželovi 40. V rodině žádná genetická zátěž. Před rokem a půl jsem musela na přerušení ve 2. trimestru - downův syndrom s těžkou vadou srdce. Po tomto jsme se při IVF rozhodli jednoznačně pro PGS - z 10ti embryí 5 zdravých.
Ale věřím, že řada žen po pětatřicítce má napoprvý zdravý mimčo ;)

Inko D.

• Nahlásit
  • Citovat
11805
13.3.17 23:03

Měla jsem IVF v 35 letech a jednoznačně to doporučuju. Víš, že ti implantují pouze zdravé embryo a šance na úspěch se tak zvětšuje. Odpadne ti stres z toho že se embrya neujmou, protože nejsou životaschopná, ale některé chromozomální vady umožňují vývoj embrya více než 5dní, takže to při kultivaci nezjistí. Já jsem podstoupila při prvním těhotenství ukončení ve 21tt kvůli Downovi. Ten pocit, že čekám zdravé dítě, je k nezaplacení. Samozřejmě pořád hrozí vývojové vady, ale genetický základ je v pořádku. A odpadne ti případně odběr plodové vody, pokud ti testy v těhotenství vyjdou falešně pozitivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.17 18:44

Děkuji moc za odpověď holky. A chtěla bych se ještě zeptat, jestli se tedy potom provádí až KET následující měsíc, když bych tedy chtěla udělat PGS?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.3.17 20:07

Ano, přesně tak. Z 5ti denních embryí vezmou vzorek a pošlou na vyšetření, to trvá cca měsíc. Embryjka zamrazí a pak je KET ;)

Inko D.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.9.17 20:24

PGS

Ahojte holky máte tu někdo zkušenost s PGS já mám jen jedno embryo a teď čekám na výsledky??

• Nahlásit
  • Citovat
26.9.17 15:58

Ahoj, já jsem to nechávala dělat, ale embryí jsme měli pět, u jednoho bych dělat nenechala. Ze dvou se nepodařil odebrat vzorek, ty jsou zamražena, dvě byly špatné, chyběly chromozomy a s tím posledním začínám v sobotu sedmý měsíc těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.9.17 19:59

PGS

Tak teď už můžu jen doufat.Je to moje druhé IVF a vždy jen 5 vajíček a embryjko jenom jedno :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.17 20:08

PGS a IVF

Ahoj, je mi 38 let a zrovna prochazim IVF v Olomouci. Měla jsem jedno embryo, lékaři nam doporučili PGS. Nemáte s tim někdo zkušenosti, jaká je pravděpodobnost, že bude OK? Nám vyšly gen. testy OK. Myslíte, že to celé může, vzhledem k věku na první pokus vyjit? Mám velké obavy. Diky za odpovědi :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.17 20:33

Ahoj asi jsem v té samé situaci s jedním embryem, čekám na výsledky PGS a ty bych měla mít za 14 dní. To čekání je fakt hrozný :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11805
1.10.17 20:45

@Marceela To ti nikdo neřekne, je to individuální. Ale ber to tak, že je lepší vadné embryo vyřadit než si plýtvat pokusy zbytečným zavedením. Mě to v 35 vyšlo na první pokus, ve 38 pak spontánní těhotenství po tom, co lékaři moji plodnost definitivně odpískali. Takže šance jsou vždycky.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.17 21:07

@Adélka 2 a chodis prosím take do ivf clinic olomouc? Já se moc bojím a bohužel další pokus si již nemůžeme dovolit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.17 21:08

@Janli moc děkuji za podporu. Snad to vyjde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.17 21:50

Ne Já chodím do Repromeda v Brně. Držím ti palce.Kdy budeš mit výsledky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.10.17 22:18

@Adélka 2 no pokud to bude jak říkáš, tak koem 9.10. Ten den mám přijít i na ultrazvuk. Držím ti palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama