Jak byt tolerantní a chápavá žena?

Anonymní
2.5.21 08:48

Jak byt tolerantní a chápavá žena?

Holky, nadpis berte trochu s nadhledem :lol:

Ale vážně - uvedomuju si, ze to se mnou chlap nemá jednoduchý. Jsou dny, a jejich tak 14 v měsíci :mrgreen: kdy jsem úplně vyklidnena, nic mě naštve, smeju se, proste paráda.

A pak mě popadne démon a já bych byla nejradši naštvaná nebo ukrivdena v jenom kuse. Často se dokazu ovládat a nechavam si ty stavy jen pro sebe, ale pak to už nejde, pozná to, pohadame se a mne to štve. Nechci taková být :lol:

Takže otázka je jasná, jak se hodit do klidu, jak nebýt smutná z toho, ze mi řekl “čau” a ne “papa” a ze náš vztah jde určitě do kytek ( :lol: ), a hlavne jak nebýt naštvaná za to, ze věci nejsou tak jak chci já, když mi to je jinak jedno, jen ty mizerný hormony se mnou takhle mlátí?

A neříkejte ať si jdu zabehat :) to moc nepomáhá. Ve mě se to fakt úplně vaří a to nedělá nic zásadně špatně, vím ze to je jen o mne a o my hlavě a ze jiný dny bych byla úplně klidná :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1596
2.5.21 08:50
@Anonymní píše:
Holky, nadpis berte trochu s nadhledem :lol:

Ale vážně - uvedomuju si, ze to se mnou chlap nemá jednoduchý. Jsou dny, a jejich tak 14 v měsíci :mrgreen: kdy jsem úplně vyklidnena, nic mě naštve, smeju se, proste paráda.

A pak mě popadne démon a já bych byla nejradši naštvaná nebo ukrivdena v jenom kuse. Často se dokazu ovládat a nechavam si ty stavy jen pro sebe, ale pak to už nejde, pozná to, pohadame se a mne to štve. Nechci taková být :lol:

Takže otázka je jasná, jak se hodit do klidu, jak nebýt smutná z toho, ze mi řekl “čau” a ne “papa” a ze náš vztah jde určitě do kytek ( :lol: ), a hlavne jak nebýt naštvaná za to, ze věci nejsou tak jak chci já, když mi to je jinak jedno, jen ty mizerný hormony se mnou takhle mlátí?

A neříkejte ať si jdu zabehat :) to moc nepomáhá. Ve mě se to fakt úplně vaří a to nedělá nic zásadně špatně, vím ze to je jen o mne a o my hlavě a ze jiný dny bych byla úplně klidná :lol:

Trošku hysterka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
2.5.21 08:54

Ty kraso, tak s vama mlátí hormony možná?
Proste se spíš zaměřovat na sebe a ne tolik na to, co partner?
Přečtěte si knihu - Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše, dost vam to pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1141
2.5.21 08:54

Jestli je ti..nact tak mas pubertu a nic s tim nenadelas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 09:01

Plně te chápu, mám to některé cykly také tak. U mě je to PMS, pomáhá třezalkový čaj a důkladné vysvětlování partnerovi. U nás trvalo cca rok než pochopil o co jde. Předvádět, upozorňovat, sdilet fáze cyklu s partnerem. Hodně chválit a když jsem ja OK tak ho podporovat i odměňovat. Je to hlavně o komunikaci. :palec: Antikoncepce mi nepomohla, to jsem měla PMS celý měsíc :,(.

• Citovat
  • Nahlásit
16519
2.5.21 09:10

Tvuj chlap by si zasloužil metal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16441
2.5.21 09:11

1. cvičit hormonální jogu a případně užívat drmek na zlidnění PMS a obecně víc se hýbat. Ulevíš tím nervovému systému od zaplavení stresovými hormony, kter pak rozdmýchává progesteron v rámci PMS a menstruace.

2. psát si deník, ne co se stalo, ale co se ti honí hlavou - část věcí ze seb dostaneš a hlavně když to uvidíš na papíře, tak to bude dalko srozumitelnější a řešitelnějš, než když se ti hlavou honí útržky emocí a ty děláš z komára velblouda

3. trénovat soucit a laskavost, jak se sebou, tak s okolím.

4. dělat si srandu z vlastního ega, z vlastního pocit důležitosti, z vlastní potřeby mát věci pod kontrolou - rozumět tomu, že to je jen projev vlastní nejistoty a úzkosti, nikoliv realita, mít být laskavá k sobě, ale nenaskakovat na to že projevy úzkosti jsou realita a že musíš dělat to co na tebe řvou v hlavě.

5. nedělat druhým to, co necheš aby ti jiní činili.

trénovat, nepropadat se do emocí když nebudeš dokonalá a hlavně to nevzdávat, když nebudeš hned dokonalá.

jestli tomu chceš knížky tak tady

https://www.kosmas.cz/…e-s-rozumem/

https://www.kosmas.cz/…it-se-sebou/

případně až Kamila Dvořáková otevře další kolo seminářů.

https://www.vnitrnibezpeci.cz/

když svépomoc nebude fungovat a ty už se alespoň tři měsíce budeš fakt snažit, ale pořád se budeš chovat tak, že na partnera budeš ječet a obviňovat ho z toho, že může za to, co si vymýšlíš ve vlastní hlavě, tak si přiznej že toho je víc, než zvládneš a vstup do psychoterapie. Nejefektivnější by asi byla skupinová, ale tu málo kdo dělá. (a rozhodně je potřeba ij dělat na živo, on-line skupina moc nefunguje)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10383
2.5.21 09:24

Nekdy staci cokolada a spanek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
2.5.21 09:29

Normalka, hormony. Kdyz mas ty spatne dny, tak se zamer sama na sebe. Odpocivej, delej veci co te bavi, delej si radost. Klidne vypadni z baraku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 09:36
@lachtanice86 píše:
Tvuj chlap by si zasloužil metal.

Jo? A za co? Vy s nami žijete? Anebo metál za to, ze jeho partnerka chce resit to, ze je týden v mesici rozhozena, ví to, často to nedává najevo ale občas to už pretece? Anebo za co konkrétně by chudák ten metál měl zasloužit? :lol: A netvrdím ze ne, ale na druhou stranu když mu hezky řeknu, ze jsem nějaká precitlivela, tak muže jít, dat mi pusu a já budu třeba v klidu, a ne ze na mě civí a ještě to zhoršuje :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
16519
2.5.21 09:39
@Anonymní píše:
Jo? A za co? Vy s nami žijete? Anebo metál za to, ze jeho partnerka chce resit to, ze je týden v mesici rozhozena, ví to, často to nedává najevo ale občas to už pretece? Anebo za co konkrétně by chudák ten metál měl zasloužit? :lol: A netvrdím ze ne, ale na druhou stranu když mu hezky řeknu, ze jsem nějaká precitlivela, tak muže jít, dat mi pusu a já budu třeba v klidu, a ne ze na mě civí a ještě to zhoršuje :lol:

Metal za to ze 14dnu v měsíci si hysterka a cíťa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 09:40

@_BBQ_s spánek rozhodne, jenže s nim mám prave velký problémy :? a už nevím co s tím. Bylinky nepomohli, prasky brát nechci, mám s tím problémy vlastně od mala. Nikdy jsem nebyla spavá a přesto potrebuju 8h abych fungovala…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 09:43

@lachtanice86 spis týden, ten druhy týden jsem normální, 14 dni jsem úplně fajn :mrgreen: A minocjodem moje stavy nejsou hysterický, rozhodne nekricim, nebrecim apod. Spis nahlas řeknu co mě štve a co mi vadí, jen vím, ze to nejsou žádný důležitý věci. To je cele.

• Citovat
  • Nahlásit
237
2.5.21 09:44

A co třeba dítě? Prostě přejít na jiný level. U psů je to taky tak. Fena dělá blbosti, tak se nechá pokrýt a většinou se pak zklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10854
2.5.21 09:49
@Anonymní píše:
Holky, nadpis berte trochu s nadhledem :lol:

A neříkejte ať si jdu zabehat :) to moc nepomáhá. Ve mě se to fakt úplně vaří a to nedělá nic zásadně špatně, vím ze to je jen o mne a o my hlavě a ze jiný dny bych byla úplně klidná :lol:

Musíš zamakat sama na sobě :nevim: Jestli tě rozhodí, když ti řekne čau, místo papa, tak…Moc si všechno asi bereš osobně, ale chlap ti nevidí do hlavy, stejně tak, jako ty jemu. Tebe rozhodí tohle, on pak nechápavě kouká, co že ti zas je. Taky bys koukala, kdyby to bylo obráceně. Co psycholog? Každému se stane, že třeba nemá náladu, všechno okolo ho štve, ale 14 dní v měsíci? To už je opravdu hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat