Maturitní písemka

37
30.4.21 12:26

Maturitní písemka

Dobré dopoledne,
dámy, mohla bych Vás poprosit o radu? Jsem zoufalá :/

10.5. píšu maturitní písemku z biologie. Učila jsem se, ale přijde mi, že spoustu věcí neumím a nepamatuju si je :( samozřejmě vím, že mám ještě spoustu času, 10 dní, ale jsem nervózní…
Písemka bude tvořit 60% známky na maturitním vysvědčení… A ústní 40%. Desim se toho. Dneska učitelka zkoušela křížem krážem celé učivo a já věděla tak na 85%.
Zbývá mi projít šance, buněčné cykly, ptáky, mechorosty a kapraďorosty, krytosemenné - jednoděložné, krytosemenné- dvouděložné a houby. Vše jsem už prošla a budu opakovat, každý večer pět otázek.
Jsem z toho fakt hotová, docela se bojím…
Mohl by mi někdo poradit, co mohu udělat, jak se mám uklidnit? Moc děkuji ;)
Jdu se zase učit… čekají mě tři otázky. A večer opáčko.
Přeji příjemný zbytek dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
922
30.4.21 12:28

Neporadím, taky jsem nerv. Ale z vlastní zkušenosti - pod tím tlakem si pak vzpomeneš i na věci, o kterých bys normálně tvrdila, že jsi o nich nikdy neslyšela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
30.4.21 12:38

Nešil!! :hug: Do písemky máš dost času. A když už teď znáš 85 %,zbytek se doučíš. A 100% zas tak úplně nutně vědět nemusíš. Zkus vyšetřit trochu času na odpočinek, jdi se proběhnout, aby se mozek provetral a byl ochotnější přijímat nové informace. Dopadne to dobře. Pak napiš a pochlub se. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
30.4.21 12:41
@Mia2020 píše:
Dobré dopoledne,
dámy, mohla bych Vás poprosit o radu? Jsem zoufalá :/10.5. píšu maturitní písemku z biologie. Učila jsem se, ale přijde mi, že spoustu věcí neumím a nepamatuju si je :( samozřejmě vím, že mám ještě spoustu času, 10 dní, ale jsem nervózní…
Písemka bude tvořit 60% známky na maturitním vysvědčení… A ústní 40%. Desim se toho. Dneska učitelka zkoušela křížem krážem celé učivo a já věděla tak na 85%.
Zbývá mi projít šance, buněčné cykly, ptáky, mechorosty a kapraďorosty, krytosemenné - jednoděložné, krytosemenné- dvouděložné a houby. Vše jsem už prošla a budu opakovat, každý večer pět otázek.
Jsem z toho fakt hotová, docela se bojím…
Mohl by mi někdo poradit, co mohu udělat, jak se mám uklidnit? Moc děkuji ;)
Jdu se zase učit… čekají mě tři otázky. A večer opáčko.
Přeji příjemný zbytek dne.

Mně se totiž zdál sen, že jsem dostala pětku…
85% z pojmů, co učitelka náhodně dávala. Snad, doufám :( děkuji za podporu. Zbývá mi 7 otázek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2400
30.4.21 13:20

Už teď toho umis vic než kterýkoliv tvůj spolužák. :palec: neboj to zvládneš. Lidi co se snaží u maturity nepropadnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
30.4.21 13:22

V klidu, ja mela na maturu cca 10 dni. Jen biologii jsem se ucila tak 5 dnu, pze jsem ji od druhaku nemala a pak jsem si ji zvolila jako predmet az nekdy lednu ve ctvrtaku (jeste to slo a byla jsem radsi nez za nemcinu).. do toho cestina - literatura a nasledne analityka (chemie) a pak dalsi predmet.
A maturu jsem dala nakonec levou zadni (cestinu s dost odrenyma usima, ale dala jsem ji) takze 10 dni je jeste super cas :)

Klidne si dej sem tam panaka neceho tvrdyho nebo sklenku vina at se sklidnis a snaz se ucit co to jde, ale zas ne abys nad tim byla skoro cely den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
30.4.21 13:55

Už jen to, že se učíš a nekašleš na to, ti dává skoro stoprocentní šanci na úspěch. Od maturity se vyhazují jen totální lemplové, ne snaživí studenti. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
30.4.21 15:51

Pred kazdou zkouskou jsem se uklidnovala tim, ze to proste nejak dopadne a ze kdyz to udelalo toooolik lidi prede mnou, tak ja prece taky :) A ono se fakt pak na miste, v tom stresu, vybavi tolik veci :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
3.5.21 07:44
@P.petru píše:
Pred kazdou zkouskou jsem se uklidnovala tim, ze to proste nejak dopadne a ze kdyz to udelalo toooolik lidi prede mnou, tak ja prece taky :) A ono se fakt pak na miste, v tom stresu, vybavi tolik veci :kytka:

Já už umím 28/30 otázek, orientuji se v nich. Dneska tedy ty zbylé dvě a pak budu opakovat + psát si na papír pojmy, které bych k tomu tématu měla vědět a uvidíme, co z toho potom vyleze. Snad ne blbá známka :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
3.5.21 08:08
@P.petru píše:
Pred kazdou zkouskou jsem se uklidnovala tim, ze to proste nejak dopadne a ze kdyz to udelalo toooolik lidi prede mnou, tak ja prece taky :) A ono se fakt pak na miste, v tom stresu, vybavi tolik veci :kytka:

Jsem sice ve stresu, ale občas mám myšlenky, že se na ten test vlastně těším. Na to mi mamka řekla, že pokud jsem toto vyslovila, automaticky jsem si tím zvýšila šanci, že to dám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.21 08:31

Ahoj, já byla ve škole taky stresař. Těsně před písemkou jsem měla pocit, že vůbec nic neumim. Jenže já se učila a ty informace v hlavě byly a VŽDYCKY jsem si je při testu vybavila.
Mně pomohlo dělat si z toho s kamaradama srandu, nějak odlehčit situace před testem.
Na uklidnění mam rada heřmánkovy čaj.
Den před testem jsem nelítala venku, ale učila se.
Jo a… když se člověku něco nepovede, tak učitelé ho nemají za pitomce, jak se člověku muže zdát. Ve skutečnosti nad tvym výkonem nepřemýšlí tolik, jak si myslíš.
Držím palce! ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
5.5.21 09:44
@Karolína13210 píše:
Ahoj, já byla ve škole taky stresař. Těsně před písemkou jsem měla pocit, že vůbec nic neumim. Jenže já se učila a ty informace v hlavě byly a VŽDYCKY jsem si je při testu vybavila.
Mně pomohlo dělat si z toho s kamaradama srandu, nějak odlehčit situace před testem.
Na uklidnění mam rada heřmánkovy čaj.
Den před testem jsem nelítala venku, ale učila se.
Jo a… když se člověku něco nepovede, tak učitelé ho nemají za pitomce, jak se člověku muže zdát. Ve skutečnosti nad tvym výkonem nepřemýšlí tolik, jak si myslíš.
Držím palce! ;)

Učím se. Opakuji si otázky, mám sešit a píšu si tam takovou 'kostru" každé otázky a k tomu pojmy, co nevím. Učení završím testem. Včera pět otázek, dneska dám botaniku, ve čtvrtek zoologii a v pátek udělám člověka, v sobotu zbytek. No a v pondělí píšu :(
Snad to dopadne dobře, molekulárku jsem dala na 100%, někdy na 90%, dělala jsem testy na medicínu (nejdu tam, ale otázky bývají těžší).
Děkuji moc za podporu! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
5.5.21 11:22

Kdybys viděla, jací totální vymatlanci nakonec nějak odmaturují, nedělala by sis vůbec starosti. Když jsem se plašila z maturity já, tehdejší přítel, už na VŠ, mě uklidňoval, maturita =formalita. Úplně formalita to nebyla, ale nic hrozného. :hug: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
5.5.21 15:43

@lombrico jo kdyz si predstavim jak jsem se ucila na maturu a pak treba jen na jednu zkousku… matura nebyla uplne prochazka ruzovym sadem (u me cestina dost o prsa) ale oproti nekterym zkouskam na vysoky… vubec dostat se nekdy pres zapocet (pet poznavacek z botaniky - kazda 8 nebo dokonce 9 bodu z 10ti) byl samo o sobe masakr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat