Jak hubnout podle kalorií?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bejby21
Nováček 5 příspěvků 24.01.19 15:27
Jak hubnout podle kalorii?

Ahoj holky, můžete mi prosím někdo vysvětlit jak se dá hubnout podle kalorií? Když mám nějaký svůj bazalni metabolismus, tak mám ho dodržovat přesně nebo přijímat min kalorií abych zhubla? :D předem děkuji za rady ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
geileenka
Extra třída :D 12204 příspěvků 24.01.19 15:35

Pod bazální metabolismus nesmíš jít nikdy.

Nili
Kecalka 231 příspěvků 24.01.19 16:04

Musíš jíst nad bazální metabolismus, to je úplné minimum, co tělo potřebuje, aby dokázalo fungovat. Ono se v poslední době od počítání kalorií myslím upouští, já jsem to kdysi zkoušela, ale je to hrozná drbačka a normální člověk to myslím nemá šanci spočítat, resp. by nedělal pomalu nic jiného než vážil a počítal. :)

Bejby21
Nováček 5 příspěvků 24.01.19 16:15

Muj bazal je 1633 kcal, takže abych hubla musím sníst tech 1633 denně? :)

geileenka
Extra třída :D 12204 příspěvků 24.01.19 16:18

@Bejby21 Musíš sníst o něco víc. Protože bazální metabolismus je spotřeba těla, když celý den jen ležíš a dýcháš. Ale já bych nepočítala. Je to vážně otročina a samo o sobě to nestačí. Když sníš svůj bazál v jednom jídle denně a ještě třeba vepřo-knedlo-zelo, tak vážně hubnout nebudeš. Je to o správném stravování a pohybu jako celku.

P4ja
Echt Kelišová 7798 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 16:22

@Bejby21 Bazál je to, co musíš sníst na to, aby tvoje tělo vůbec fungovalo. Když níš míň tak budeš dlouhodobě unavená a orgány nebudou mít dost energie. Určitě bych jedla o něco víc a soustředila se na to, co jíš. Je rozdíl to sníst v salámu a nebo správnou kombinací živin.

Bejby21
Nováček 5 příspěvků 24.01.19 16:38

Dekuju za vysvětlení, snažím se jist zdravé a vše si zapisuji do kalorickych tabulek a od pondělka jim nějakých 5000 kj, cize mám mít asi 6800kj, a já si myslela, ze to tak dělám správně :lol:

P4ja
Echt Kelišová 7798 příspěvků 1 inzerát 24.01.19 16:39
@Bejby21 píše:
Dekuju za vysvětlení, snažím se jist zdravé a vše si zapisuji do kalorickych tabulek a od pondělka jim nějakých 5000 kj, cize mám mít asi 6800kj, a já si myslela, ze to tak dělám správně :lol:

Ne. je potřeba si hlídat, abys nešla pod bazál. A hlídej si skladbu sacharidy/ bílkoviny/ tuky

Psylocke
Stálice 72 příspěvků 24.01.19 16:51

Stáhni si aplikaci „kaloricke tabulky“. Tam si zapisuješ jidlo, tekutiny i fyzicke aktivity. Hlida ti to i množství tuku, bílkovin a sacharidu, které bys měla za den snist. Pokud chceš zhubnout mela bys mit příjem 6-8000 kJ. Záleží ovšem na věku a aktivitě kolik přesně. To vše si do této aplikace zadáš a ono ti to vypočítá doporučený příjem pro tebe. Já jsem např. zhubla 17 kg (ze 72kg).

Bejby21
Nováček 5 příspěvků 24.01.19 17:50

Psylocke - mne je 21 let, 168 Cm na 79 kg a mám sedave zaměstnání, mám doma rotoped, tak občas slapu, a ty kaloricke tabulky jsem si taky stáhla a vše zapisují, jim 5× denně, snažím se to plnit ty procenta ale většinou mám málo sacharidu a vlákniny, většinou tak 50 % ze 100 a naopak nejvíc mám bílkovin, někdy i přes 100 %. A muj denní příjem je 4000-5000 kj a měla bych mít 6800

Psylocke
Stálice 72 příspěvků 24.01.19 18:17

@Bejby21 A už máš nějaké výsledky? Já jsem jedla míň než jsem mela. Což ti nedoporučuji. Z dlouhodobého hlediska je to naprd. 4-5 tisic mi přijde ok. To se musí projevit :potlesk: :palec:

Bejby21
Nováček 5 příspěvků 24.01.19 18:32

@Psylocke výsledky asi ani ne, mám to takhle týden, ale predtim jsem se nevazila ani nemerila, tak uvidím jak to bude třeba za měsíc :)

kacakaca
Závislačka 2659 příspěvků 25.01.19 06:31

Kdybys jedla malo dele, telo z toho vyzije, prijme jako normu a po pocatecnich treba 2kg prestane hubnout. To je to zpomaleni metabolismu. Budes mit min energie, nebude se ti chtit sportovat nebo za cenu neprijemne unavy. Cokoli snis navic, i pri tom malem prijmu priberes.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 25.01.19 07:00
@geileenka píše:
@Bejby21 Když sníš svůj bazál v jednom jídle denně a ještě třeba vepřo-knedlo-zelo, tak vážně hubnout nebudeš.

S tím nesouhlasím (a je to moje dlouhodobá osobní zkušenost), když tělo přijímá méně energie, než vydá, tak určitě hubne a nezáleží v čem ji příjme (klidně vepřo, knedlo, zelo). A je to historicky (bohužel) vyzkoušené u tisíců lidí. Neříkám, že je to zdravé, může to být i škodlivé, ale hubne.

kacakaca
Závislačka 2659 příspěvků 25.01.19 07:27
@Luboš P píše:
S tím nesouhlasím (a je to moje dlouhodobá osobní zkušenost), když tělo přijímá méně energie, než vydá, tak určitě hubne a nezáleží v čem ji příjme (klidně vepřo, knedlo, zelo). A je to historicky (bohužel) vyzkoušené u tisíců lidí. Neříkám, že je to zdravé, může to být i škodlivé, ale hubne.

Jo, na kila jo. Za cenu prd energie do zivota a ztratu svalu. Ale to tady nikoho nezajima.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >