Jak okořenit vztah?

73
25.7.13 09:32

Jak okořenit vztah?

Ahoj holky,

už vcelku dlouhou dobu bojuju s pasivitou svého partnera. Jsme spolu necelé dva roky, přes rok spolu bydlíme. Ze začátku jsme podnikali všechno možné - večeře, výlety, kino, divadlo. Bohužel jeho aktivita v tomto opadla. Občas jdeme o víkendu na procházku, zajdeme do kina, ale to je tak všechno. Žádný výlet mimo město, žádná dovolená nebo romantický víkend…nic. Navíc jsem po většinou iniciátorem našich aktivit já. Bohužel jsme ale ve fázi, kdy já jsem schopná vše do nejmenšího detailu naplánovat, ale jemu se prostě nechce a tak zůstáváme doma. Nechce se mu nic. Nejradši by byl doma a seděl u pc. Tvrdí, že je to stereotyp, že si přijde jako po dvaceti letech manželství. Mě to přijde jako hodně krátká doba, aby upadl do takové letargie. A když argumentuju tím, že ze stereotypu se dá vymanit pouze tím, že s tím něco budeme dělat…tedy něco podnikneme, někam vyjedeme, tak mě odbyde ať jedu s kámoškama. Ale já nechci trávit svůj volný čas neustále s kamarádkami, od toho mám partnera a chci si užívat s ním ty volné chvilky.
Jsem už z toho vyčerpaná. Každý víkend čekám, jestli s něčím přijde nebo ne a nebo se děsím toho, že bude reagovat negativně na to, že já chci něco podniknout.

Poraďte mi, jak partnera přesvědčit k tomu, aby něco naplánoval? Jak ho vytrhnout z té letargie?

Nechci se smířit s tím, že náš život bude ve stylu - do práce, domů, do práce, víkend nic…a tak pořád dokola

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Judi
25.7.13 09:35

Bohužel

Bohužel, když ON nechce, tak asi neuděláš nic :nevim:. Jedině zkus nějaké překvapení bez jeho vědomí - kup wellnes víken nebo podobně. Po dvou letech je to vážně hodně brzy, rezignovat na společně trávený čas. Mě např. stereotyp naprosto ubíjí, potřebuju pořád nějakou změnu. Naštěstí manžel je stejného ražení jako já.

• Nahlásit
  • Citovat
73
25.7.13 09:37
@Judi píše:
Bohužel, když ON nechce, tak asi neuděláš nic :nevim:. Jedině zkus nějaké překvapení bez jeho vědomí - kup wellnes víken nebo podobně. Po dvou letech je to vážně hodně brzy, rezignovat na společně trávený čas. Mě např. stereotyp naprosto ubíjí, potřebuju pořád nějakou změnu. Naštěstí manžel je stejného ražení jako já.

To jsem taky zkusila. Bohužel dosud jsme to neabsolvovali, protože on má stále nějaké výmluvy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
25.7.13 09:38
@Londonka píše:
To jsem taky zkusila. Bohužel dosud jsme to neabsolvovali, protože on má stále nějaké výmluvy…

Zlato tak to bych ho kopla někam… Nemá to smysl dál :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
napresdrzku
25.7.13 09:38

Jestli se takhle chová po dvou letech a předtím to bylo jiný a hlavně není zájem s tím cokoliv dělat, těžko něco zmenis jinak než radikálně

• Nahlásit
  • Citovat
29386
25.7.13 09:48

Tak mám takový dojem, že se předtím možná přemáhal a teď se projevil, jaký opravdu je… po dvou letech taková změna? Pokud by byl akční typ, tak by doma jen tak ležet nevydržel… pokud on nebude chtít, tak s tím asi moc nezmůžeš, zvlášť, když se mu nechce ani v případě, že to vše vymyslíš a naplánuješ…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
25.7.13 09:53

Donutit násilím :mrgreen:

Manžel měl taky takové období. A když jsem ho někam vytáhla (někdy opravdu pod pohružkou „dámnedám“ ) tak byl pak nesmírně šťastný a rád, že jsme vyrazili, byl opravdu spokojený :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
25.7.13 09:56
@Regina Hero píše:
Tak mám takový dojem, že se předtím možná přemáhal a teď se projevil, jaký opravdu je… po dvou letech taková změna? Pokud by byl akční typ, tak by doma jen tak ležet nevydržel… pokud on nebude chtít, tak s tím asi moc nezmůžeš, zvlášť, když se mu nechce ani v případě, že to vše vymyslíš a naplánuješ…

Nevím jestli se přemáhal. Byl dlouho sám, zvyklý žít si po svém. Já mu vstoupila do života a ten mu obrátila naruby. Možná to bylo v eufórii zamilovanosti a vlastně mu to ani tolik nevadilo. Z té zamilovanost ale asi brzy vystřízlivěl…protože já jsem i po dvou letech zamilovaná. O to těžší to pro mě je. Neříkám, že musím být stále někde. Občas jsem ráda, že si doma odpočinu a nic nemusím. Ale mrzí mě to, že on sám od sebe už nic nevymyslí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
25.7.13 09:58
@puntice píše:
Donutit násilím :mrgreen:Manžel měl taky takové období. A když jsem ho někam vytáhla (někdy opravdu pod pohružkou „dámnedám“ ) tak byl pak nesmírně šťastný a rád, že jsme vyrazili, byl opravdu spokojený :kytka:

Ten můj je dost tvrdohlavý. Když nechce, tak s ním nehne ani pár volů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
25.7.13 09:59

@Londonka kolik je mu let? Dovedu si představit, že by se takhle nechtělo chlapovi kolem padesátky… ale pořád mi to po dvou letech vztahu, kdy to dělal a bavilo ho to, nějak nesedí, že by se najednou tak změnil… případně nezměnilo se něco? Není víc unavený z práce? Ale zase když to beru podle nás, tak my právě relaxujeme těmi výlety a akcemi… a po roce, po dvou letech stejně jako nyní po těch devíti letech, je to pořád stejné… ani děti nás nezastavily… maximálně lehce omezili v aktivitách a zkrátily třeba horské túry nebo vyjížďky na kolech, abychom to všichni zvládli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.7.13 10:21
@puntice píše:
Donutit násilím :mrgreen:Manžel měl taky takové období. A když jsem ho někam vytáhla (někdy opravdu pod pohružkou „dámnedám“ ) tak byl pak nesmírně šťastný a rád, že jsme vyrazili, byl opravdu spokojený :kytka:

Já jsem stejného názoru. Do chlapa je prostě občas potřeba trochu šťouchnout, někdy i trochu víc:-). Najdi třeba něco co by mohlo bavit vás oba. Já třeba plánuju výlety, kdy nakonci skončíme třeba v nějakém malém pivovaru, máme společnou aktivitu, přítel je nadšen:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9077
25.7.13 10:57
@Tšekkin Kulpa píše:
Já jsem stejného názoru. Do chlapa je prostě občas potřeba trochu šťouchnout, někdy i trochu víc:-). Najdi třeba něco co by mohlo bavit vás oba. Já třeba plánuju výlety, kdy nakonci skončíme třeba v nějakém malém pivovaru, máme společnou aktivitu, přítel je nadšen:-)

To jako ho neustále vést? :roll:
Pochybuji, že příště přijde s nápadem on, když je nutnej šťouchanec…
Kopla bych ho do řiti :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lihow
25.7.13 11:04

zamyšlení

Někdy je největším zabijákem vztahů a spouštěčem případné otrávenosti, stereotypu a nudy společné bydlení. Zní to šíleně, ale je to tak. Jakmile byste si byli trochu vzácnější, hned byste věděli co dělat v každou chvíli kdy jste spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
2936
25.7.13 11:12

Po dvou letech mi to přijde taky brzo :think: Manžel je taky takovej neakční a v poslední době úplně, ale jsme spolu desátým rokem. Občas ho někam přesvědčím jít, ale není to moc často a moc se u toho netváří :roll: podnikám už barsco i běz něj… myslím, že se to nezmění, maximálně ho občas přesvědčíš… co takhle navrhnout nějaký kompromis? Domluvit se, že v určitých intervalech někam vyrazíte..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
25.7.13 11:30
@Regina Hero píše:
@Londonka kolik je mu let? Dovedu si představit, že by se takhle nechtělo chlapovi kolem padesátky… ale pořád mi to po dvou letech vztahu, kdy to dělal a bavilo ho to, nějak nesedí, že by se najednou tak změnil… případně nezměnilo se něco? Není víc unavený z práce? Ale zase když to beru podle nás, tak my právě relaxujeme těmi výlety a akcemi… a po roce, po dvou letech stejně jako nyní po těch devíti letech, je to pořád stejné… ani děti nás nezastavily… maximálně lehce omezili v aktivitách a zkrátily třeba horské túry nebo vyjížďky na kolech, abychom to všichni zvládli…

Je mu 37, já jsem o 10 let mladší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama