Jak se mám rozhodnout? I když je to na mně...

Napsat příspěvek
blabla123
8.4.17 20:16
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Chtěla jsem jen vědět, víte už si vážně nevím rady… Mám tolik snů a plánů, ale problém je v tom, že nemůžu mít všechno… Hraji na kytaru a chtěla bych se zdokonalovat a někam to i dotáhnout… Taky chci jezdit na koni, ale je mi 15 a je mi jasné, že nejspíš profík který to někam dotáhne ze mě nebude (navíc peníze v tom také hrají roli… Přece jen 350 kč na hodinu :roll: )Chci hrát na flétnu, na tu mě teď učí kamarádka, jenže máme odejít na střední školy a je mi jasné, že nebude mít čas… Chci také zpívat a chodit na lekce, ale zase nevím jestli to k něčemu bude… Víte chci dělat něco co by pro mě mělo smysl a chci to někam dotáhnout a nevím jak se rozhodnout… Nemám žádné koníčky, ale ráda bych měla, jenomže nemůžu mít vše a nevím jak se rozhodnout… Myslíte, že když začnu dělat nějaký,,umělecký,, koníček v 15, že bych to mohla někam dotáhnout? :think: Nejvíc mě mrzí, že mě rodiče nedali do nějakých kroužků když jsem byla malá… Všichni chodí do baletu do zušky a nevím co… Ale já nemám nic a chci něco mít, ale nevím co… Víte jezdila jsem na koni jen chvíli bylo to na podzim až do zimy ale pak ty peníze… Ano miluji koně, ale myslím, že ty peníze by se dali využít jinak… Navíc když si to spočítám za měsíc tři hodiny týdně tak je to nějakých 4 200… To je skoro polovina výplaty mojí mamky :roll: Já vím, že tohle rozhodnutí je na mě.. Ale chci dělat něco v čem bych mohla být dobrá a někam to dotáhnout.. A navíc začínat nějakou hru na klavír nebo tak je v 15 pozdě, teda co mi říkají kamarádky… Děkuju za případné odpovědi a přeji hezký večer :kytka:

A tvoji rodiče jsou schopní ti platit koníčky za x tisíc měsíčně? Od toho bych se odpíchla. A Horselove nemusíš to dávat anonymně, není za co se stydět.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.4.17 20:17
@Jareach píše:
Přesně tak. Ze zdrávky třeba půjdeš na medicínu a nakonec z Tebe bude známá lékařka. Nebo nepůjdeš a budeš oblíbená sestra třeba na dětském oddělení, a to jen tak někdo nedokáže!

Děkuju za trochu podpory:)

• Nahlásit
  • Citovat
14938
8.4.17 20:28
@Anonymní píše:
Jdu studovat zdravku! ;)

Tak to je pecka :palec: Zlato, já mám z tebe pocit, že to teď hrotíš hlavně proto, že chceš být pro okolí trochu zajímavá :think: Což je v tvém věku naprosto normální, ale špatná cesta. Možná máš pocit, že nejsi úžasná třídní kráska, ale pojď si plácnout na to, že za pár let je strčíš do kapsy, i když ti to teď přijde neuvěřitelný. A víš jaká k tomu vede cesta? Makej hlavně na sobě, začni se mít ráda a buď dobrá v tom, co děláš. A být dobrá zdravotní sestra to je kariéra jako bejk a to myslím beze srandy. Víš kolik lidí do smrti vzpomíná na sestřičku která pomohla v těžkých chvílích? Která svojí práci dělá s láskou a dobře? Kolika lidem můžeš pomoct se vůbec zvednout a jít dál?
Být sestřička a hrát na kytaru je třeba moje nesplněný životní přání. A to mám krásnou rodinu, super práci a studuju VŠ a přesto mě to pořád trochu mrzí. Ty to máš na dlani tak nezahoď hezký věci jenom proto, že bys kvůli nějakýmu pozlátku byla pro pár hlupáků zajímavější ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.17 20:31
@terien píše:
Tak to je pecka :palec: Zlato, já mám z tebe pocit, že to teď hrotíš hlavně proto, že chceš být pro okolí trochu zajímavá :think: Což je v tvém věku naprosto normální, ale špatná cesta. Možná máš pocit, že nejsi úžasná třídní kráska, ale pojď si plácnout na to, že za pár let je strčíš do kapsy, i když ti to teď přijde neuvěřitelný. A víš jaká k tomu vede cesta? Makej hlavně na sobě, začni se mít ráda a buď dobrá v tom, co děláš. A být dobrá zdravotní sestra to je kariéra jako bejk a to myslím beze srandy. Víš kolik lidí do smrti vzpomíná na sestřičku která pomohla v těžkých chvílích? Která svojí práci dělá s láskou a dobře? Kolika lidem můžeš pomoct se vůbec zvednout a jít dál?
Být sestřička a hrát na kytaru je třeba moje nesplněný životní přání. A to mám krásnou rodinu, super práci a studuju VŠ a přesto mě to pořád trochu mrzí. Ty to máš na dlani tak nezahoď hezký věci jenom proto, že bys kvůli nějakýmu pozlátku byla pro pár hlupáků zajímavější ;)

To jste krásně napsala děkuji:) :hug: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
8520
8.4.17 20:35
@Anonymní píše:
Na zdravotní. A je blízko od nás ale tam nejsou stáje :roll:

Toho bych se nebala. V dnesni dobe jsou kone „na kazdem rohu“. Nejsou to treba staje, ale jen soukromnici, ale i u nich se da naucit a hlavne casto si to odpracovat. Spolehlivych pracovitych pomocniku je stale nedostatek, tak treba nekoho sezenes i tam. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.17 20:38
@hanzy píše:
Toho bych se nebala. V dnesni dobe jsou kone „na kazdem rohu“. Nejsou to treba staje, ale jen soukromnici, ale i u nich se da naucit a hlavne casto si to odpracovat. Spolehlivych pracovitych pomocniku je stale nedostatek, tak treba nekoho sezenes i tam. :palec:

Na vesnici jsme měli koně, bohužel oba vážně onemocněli a už nejsou mezi námi. :,( Tak jsme tam přestali chodit :(

• Nahlásit
  • Citovat
7383
8.4.17 20:42

V 15 neni pozde zacit s hrou na klavir. Moje ucitelka klaviru, ktera hru na klavir vystudovala, zacala taky az v 15…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
bibie
8.4.17 20:44

Muzes to dotahnout ve vsem daleko. Ja se v 15 rozhodla jit na architekturu, takze jsem si nasla ucitele, ten me 3 roky pripravoval, plus pripravka a dopadlo to dobre. Taky jsem se chtela naucit francouzsky, to jsem taky zvladla. K 14 narozeninam mi darovali sici stroj, v 15 uz jsem chodila ve vlastnim obleceni. Vse jde, kdyz clovek chce a snazi se. Jde to i ve 30ti. Oblibenost ti to neprinese, taky pochybuji, ze slecny spoluzacky a kamosky umi sve konicky na nejake extra urovni, spis je jenom umi… Proc byt nejlepsi, dulezitejsi je delat to co tebe bavi, i kdyz prumerne…
A hlasky tady, ze je neco k nicemu nebo, ze uz to nepujde jsou k politovani…

• Nahlásit
  • Citovat
1187
8.4.17 21:06

Taky jsem dělala zdrávku. Teď bych to nehrotila, přijde střední škola a budeš mít plno práce věnovat se škole, novým spoluzačkám atd.. třeba si najdeš nějakou super kamarádku, která bude dělat nějaký koníček a zasvětí tě do něj. U nás na zdravce byly i různé mimoškolní aktivity, třeba znakový jazyk, joga, sporty atd.. Uvidíš, bude to fajn. Chápu, že bys chtěla něčeho dosáhnout, tak se uč, uvědom si co bys chtěla dělat za povolání a makej, ať už to je medicína, psychologie, peďák nebo zdravotní sestřička. Tohle jsou velice zajímavá povolání, tak nevěš hlavu a třeba na vejšce budeš v jiném městě a budeš moct chodit na koně. A nebo se na střední zamiluješ. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama