Jak se vyhnout společné dovolené

Anonymní
26.7.20 16:20

Jak se vyhnout společné dovolené

Zdravím,
cca před 2 měsíci jsme s manželem slíbili, že pojedeme na společnou rodinnou dovolenou - my, děti, rodiče, obě sestřenice s dětmi. Znamená to pro nás jet z Jižních Čech do Jeseníků. Ale o to by ani nešlo. Problém je ten, že jsme nevyšli s penězi, máme akorát na jídlo, rozhodně ne na to, jet na dovolenou, jíst po restauracích apod. To jim ale samozřejmě říct nemůžeme, hlavně nechci, aby nám to třeba platili nebo peníze půjčovali, už jeden dluh máme, tak si nechci zadělávat na další.

Můj dotaz je takový - jak z toho ven? Taktně, aby je to nemrzelo.

Prosím komentáře, že sliby se mají plnit, sem nepište. To já vím, ale teď nemám na vybranou.

Děkuji rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4446
26.7.20 16:22

Řekněte, že je někdo nemocný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3371
26.7.20 16:23

Nemoc dětí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11154
26.7.20 16:24
@Anonymní píše:
Zdravím,
cca před 2 měsíci jsme s manželem slíbili, že pojedeme na společnou rodinnou dovolenou - my, děti, rodiče, obě sestřenice s dětmi. Znamená to pro nás jet z Jižních Čech do Jeseníků. Ale o to by ani nešlo. Problém je ten, že jsme nevyšli s penězi, máme akorát na jídlo, rozhodně ne na to, jet na dovolenou, jíst po restauracích apod. To jim ale samozřejmě říct nemůžeme, hlavně nechci, aby nám to třeba platili nebo peníze půjčovali, už jeden dluh máme, tak si nechci zadělávat na další.

Prosím komentáře, že sliby se mají plnit, sem nepište. To já vím, ale teď nemám na vybranou.

Děkuji rady.

A proc jim nemuzete rict pravdu? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
615
26.7.20 16:26

Sice bych se bála vymýšlet si něčí nemoc, ale tady mi to přijde nejjednodušší.
Případně, pokud nebydlíte úplně blízko, můžete říct, že je někdo z vás v karanténě - že má např. kolega Covid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17636
26.7.20 16:28

Nemoc, práce, covid, karanténa,… Když jste tak chytří a plánujete dovolenou, na kterou nemáte :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12911
26.7.20 16:29

Nechápu proč v rodině nelze říct pravdu, ale jinak vymyslet nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28047
26.7.20 16:30
@Anonymní píše:
Zdravím,

Děkuji rady.

Jste rozumní.
A já hlasuju pro pravdu. Ohleduplně.

Ovšem, pokud nutně potřebujete mlžit, v dnešní době se nabízí jednoduchá cesta, jak z toho ven. Byli jsme nekde, kde byl někdo Covid pozitivní. A i když to není na karanténu, na triko si to nevezmete.

A žádné (!!!) půjčky, to je jistá cesta do dluhové spirály.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5940
26.7.20 16:34

Tak říct pravdu, že jste teď měli několik velkých vydání a na dovolenou vám to nestačí. Nechápu proč se vymlouvat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8674

Pravdu a odmítnout půjčky.
Můžu se zeptat, vy jste před těmi dvěma měsíci měli nějakou dostatečnou rezervu, která neočekávaně padla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865

Ja si dost dobre nedovedu predstavit lhat. Mate jet s rodinou, kdyz vymyslite nemoc nebo i cokoliv jineho, budou se vyptavat a resit to. Nevim, jak dobri jste herci :lol:…ti lidi vas dobre znaji, takze je dost mozny, ze lez prokouknou a bude to takovy celkove trapny…ja bych proste a velmi strucne rekla, ze jsme tentokrat nevysli s penezi. Tecka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12730
26.7.20 16:35
@Bábrdl píše:
Jste rozumní.
A já hlasuju pro pravdu. Ohleduplně.

Ovšem, pokud nutně potřebujete mlžit, v dnešní době se nabízí jednoduchá cesta, jak z toho ven. Byli jsme nekde, kde byl někdo Covid pozitivní. A i když to není na karanténu, na triko si to nevezmete.

A žádné (!!!) půjčky, to je jistá cesta do dluhové spirály.

Ne vždycky jsou v rodině všichni rozumní, to si člověk nevybere… :? :kytka:
A jak vidno na dluhy se zakladatelka opravdu nechystá. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
26.7.20 16:38

Rekla bych normalne pravdu. Nekdy je to nejlepsi reseni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49782
26.7.20 16:39

Ted radi strevni chripka. Tak to zahrat takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
728
26.7.20 16:42
@mackA159 píše:
Nemoc dětí..

Ty kráso.. to bych radši řekla 100× pravdu než vymyslet, ze jsou děti nemocné!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama