Jak vlastně začínají vztahy?

Anonymní
31.5.16 18:50

Jak vlastně začínají vztahy?

Ahoj, ráda bych na základě svojí diskuze zkusila identifikovat případnou „chybu“, kterou vůči chlapům můžu dělat. Týká se to navazování nových vztahů.
Na začátek by bylo asi vhodné se popsat, a to hlavně vzhledově, jelikož to je většinou to první, co chlapa zaujme, pokud už holku delší dobu nezná. Vím, že bez fotky je to trochu mimo mísu, ale zase berme to tak, že každý má jiný vkus a každé zboží ma svého kupce…nicméně k věci tedy. Jsem středně vysoká, mám 175, jsem snědší typ, no teď v létě budu na české poměry černá jak bota:)) Za poslední rok jsem výrazně zhubla, nejsem žádný chrtík, ale zase nejsem ani oplácaná, prostě souměrná postava, je mě kam plácnout, ale nekynu. Začala jsem se vkusně oblékat, trochu malovat, ale ne moc, už tak jsme dost výrazný typ, mám nový sestřih, který mě výrazně omlazuje a sluší mi…známí si té „změny“ všimli a sami od sebe mi nezávisle a sobě říkají, že mi to sluší, což se dříve nedělo. Sama si o sobě nemyslím, že jsem modelka, to opravdu ne, ale líbím se sama sobě, mohlo by to být lepší, ale taky horší:)) Myslím si, že ze mně snad jde i pozitivní energie, sebevědomími nechybí, ale jsem i docela pokorná.
A teď k onomu „problému“. Nejsem schopná v běžném životě navázat vztah s klukem. Jsem hovorná, společenská, aktivní, mám dost zájmů, chodím často mezi lidi, mám dost známých a s opačným pohlavím nemám problém mluvit…ba naopak:) Jenže všechny vztahy, který jsem kdy měla/mohla mít, vznikly přes internet. A tam je to velice jednoduché, oba vědí, že jsou nezadaní, sejdou se a když je to trošku o něčem, prostě se sejdou zas a zas…a buď z toho něco je nebo není. Já tuhle cestu použila vždy, když už se dlouho nic nedělo a začalo mi tak nějak žensky klesat sebevědomí. Asi jsem měla fakt štěstí, ale z celkově pěti takovýchto setkání během několika let jsem potkala naprosto normální fajn kluky, při čemž čtyři z nich měli zájem pokračovat dál (byli z toho tři různě dlouhé vztahy a u toho čtvrtého jsem si uvědomila, že by byl vlastně náplast na bolístku, a tak jsme to utnula, jelikož jsme nechtěla být nefér).
Jenže bych hrozně ráda alespoň v jednou životě chtěla zažít vztah, který vznikl „přirozenou cestou“, a teď bez ohledu na to, na jak by to bylo dlouho na jak moc vážno, jelikož to se stejně nikdy na začátku neví. Můžu říct, že si všímám, že na mně kolikrát chlapi koukají, vytvářím příležitosti, ale netlačím na pilu, avšak nikdy z toho nevypadlo byť jen jediný rozumný první rande, a to dělám v práci, kde jsou většina chlapi a pár jich div že nezakopne, jak koukají, když jdou okolo (chápu, mohou být zadaní/ženatí, ale všichni?; opravdu podotýkám, že nejsme žádná modelka). Kde můž dělat chybu, Jelikož když se tak zamýšlím, přijdu si opravdu trochu jako mimoň, když vezmu své kamarádky, vždy se někdo jednou za čas objeví, pokud jsou nezadané…a u mně je ticho po pěšině. Jak klasicky začínají vztahy?:) (abyste si to špatně nevyložili, můj dotaz v přepisu neznamená „proč mě nikdo nikam nezve“, jelikož takhle ne všechny vztahy začínají, ptám se obecně:)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30843
31.5.16 18:57

Přemýšlím, v čem je tedy vlastně problém :think: resp. jak si představuješ „přirozený“ začátek vztahu.

Je možné, že působíš moc sebejistým dojmem a chlapi se toho „bojí“, nebo možná máš zrovna smůlu na ty nesmělé, že tě neosloví, ale když tak nad tím uvažuju, tak pokud jde vyloženě o takový ten neoriginální začátek vztahu, tak já ho asi taky neměla a příjde mi to možná i lepší :nevim: koneckonců důležité je spíš to potom. Nebo se prostě cítíš špatně z toho, že tě nikdo neosloví a musíš všechno iniciovat ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14325
31.5.16 18:59

Normálně se na plech vožereš a ráno si matně pamatuješ, že ses s někým líbal, pak už jde jen o to vzpomenout si s kým… vícekrát aplikováno s dopadem dlouhodobých vztahů, ještě nějaká otázka? :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
31.5.16 19:01
@pohledzdruhestrany píše:
normálně se na plech vožereš a ráno si matně pamatuješ, že ses s někým líbal, pak už jde jen o to vzpomenout si s kým… vícekrát aplikováno s dopadem dlouhodobých vztahů, ještě nějaká otázka? :*

Dámy se ale na plech neožírají :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14325
31.5.16 19:02
@Nimie píše:
Dámy se ale na plech neožírají :jazyk:

no to je mi novinka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.16 19:05

Ty, se kterýma jsem chodila dříve, jsem poznala vždycky přes kamarády. Potkali jsme se díky těm společným kamarádům na nějaké akci, padli si do oka, pak si třeba chvíli psali přes internet a pak šli ven. S nynějším partnerem jsme se seznámili na plese, několikrát jsme po sobě navzájem pokukovali, až mě pozval na panáka, pak jsme spolu asi hodinu kecali u baru a je z toho několikaletý vztah :oops:
Nevím, jestli to je to, co chceš slyšet, ale to%t mé zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
30843
31.5.16 19:05
@pohledzdruhestrany píše:
no to je mi novinka :mrgreen:

asi potkáváš samé nedámy :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
31.5.16 19:06

No, já nevím, třeba působíš až moc sebejistě, krásná holka, která všechno zvládne, všechno umí. Třeba se tě bojí. Je to jen úvaha, neznám tě a rozhodně tě nechci nijak urazit. Chlapi totiž mají radši ty, které mohou zachraňovat, pomáhat, být lovci. Říká se, že právě krásné ženy mají větší problém se seznamováním. Jinak já bych šla tomu naproti, a nečekala, až se někdo rozhoupe. Je to naprosto jedno, hlavně když to bude chlap, který za to bude stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
31.5.16 19:06

Já nad tím budu uvažovat možná špatně, ale „nemrkáš“ na víc jak jednoho chlapa současně? Abys mi rozuměla - že opětuješ ty pohledy všech? A oni to vědí, proto se nikdo nechce snažit víc? (Mluvím o té práci.) Co si takhle nějakého solidního vyhlídnout a flirtovat s ním cíleně a dlouho a na ostatní dlabat?

My s manželem jsme se třeba seznámili v autobuse… On jezdil do práce, já do školy, asi rok jsme o sobě koukali a pak až tedy přišla příležitost k seznámení. Myslím, že hezky vznikají vztahy z prvotního kamarádství - jakože znám kluka, je fajn, máme společný zájem, umíme spolu mluvit o čemkoliv… a časem se to vyvine. Já tedy zastávám asi staromódní názor první hodně mluvit a až za dýl sexovat, opačně člověk riskuje, že se zahodí s blbcem. :-)

Edit: Kam chodíš, kde se vyskytují chlapi a není to práce ani pařby? :-) Myslím, že toto je celkem zásadní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9360
31.5.16 19:17

Všechny moje vztahy (moc jich teda nebylo) vznikly tak, že jsem se s tím klukem znala, začali jsme se víc přátelit, zamilovali se a začali spolu chodit. Nikdy jsem nešla na schůzku s neznámým klukem, třeba z internetu nebo z diskotéky nebo tak něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.16 19:25
@Nimie píše:
Nebo se prostě cítíš špatně z toho, že tě nikdo neosloví a musíš všechno iniciovat ty?

Jo, to je přesně ono. Přijdu si totiž jak chlap. Říkají mi, že jsem docela silná povaha, s kdečím si dokážu citově poradit a máloco mě sesekne, třebaže to děsně bolí…a ač jsem dost citově založená, když jde o nějaký průšvih, o něco důležitého, dokážu být absolutní pragmatik - složím se až potom v zákulisí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.5.16 19:26

@pohledzdruhestrany :))) Zlískala jsem se už kolikrát, s tím nemám problém:)))

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.5.16 19:27

@jenika1 Nedovolím si tvrdit, že jsem krásná. Ale ošklivka asi taky. Prostě průměr, který si ale svého kupce najde.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.5.16 19:30

@Maddlen Kam chodím? No hodně se scházím s přáteli, přes které poznávám další lidi, nemám problém jít i na nějakou akci vyvolanou přes net, občas nějaký festival, dost chodím po přírodě (a ne sama), mám partu kamarádů na druhém konci Čech, se kterými trávím víkendy…míst během týdne vystřídám dost a dost, jsem celkem rozlítaná.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.5.16 19:31

Prosím anonymní, týká se dvou mých relativně blízkých lidí.
Mám v mém životě muže a ženy, které znám opravdu dlouhodobě, a oni jsou vlastně celý ten čas osamocení. Schválně jsem použila toto slovo, protože vím, že jim ten druhý chybí. Oba jsou hodní, milí, chytří, vzhledově normálka ;), sympatičtí. Navíc určitě nesedí doma, mají spoustu známých, přátel, v práci mezi lidma, oba dost cestují. Jsou ve věku 40+ a 50+, ale já je znám posledních 15 let, takže je znám delší čas. Dříve nějaký dlouhodobý vztah byl a mně přijde, že je to sice banální, ale ne vždy a u každého láska přeje náhodám :oops:, nebo tak nějak se to zpívá. Znám třeba v generaci mých rodičů také nějaké staré mládence či ženy, ale nikdy jsem k nim neměla tak blízko, abych věděla podrobnosti. Někdy to jsou zajímavé příběhy, třeba paní Marie Vodičková, mně přišlo strašně zajímavé, jak ji podobné téma ovlivnilo život a nasměrovalo.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama