Jak vyloučit dítě z dědictví

116
26.2.21 20:29

Jak vyloučit dítě z dědictví

Ahojte, máme s mužem napůl domek, muž má dítě z předchozího vztahu, tam dali s bývalou do pořádku barák a manžel jim všechno nechal a se mnou začal od nuly. A teď mi jde o to, kdyby se s ním něco stalo, jak zajistit, aby jeho syn neměl práva na náš barák, jde to závětí? Nebo by to šlo jedině kdyby ten barák napsal celý na mě? Nechci se dohadovat o svojem bydlení s pro mě cizím člověkem který má bydlení od tatínka už zajištěné. Řešila jsem něco podobného s dědictvim po mém otci a teda nechala jsem všechno jeho manželce, ale kdybych byla sviňa, pěkně jí to tím dědictvím zavařím a ona na stará kolena chudák ještě přijde o bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
46823
26.2.21 20:32
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
26.2.21 20:34
@Asterea píše:
Ahojte, máme s mužem napůl domek, muž má dítě z předchozího vztahu, tam dali s bývalou do pořádku barák a manžel jim všechno nechal a se mnou začal od nuly. A teď mi jde o to, kdyby se s ním něco stalo, jak zajistit, aby jeho syn neměl práva na náš barák, jde to závětí? Nebo by to šlo jedině kdyby ten barák napsal celý na mě? Nechci se dohadovat o svojem bydlení s pro mě cizím člověkem který má bydlení od tatínka už zajištěné. Řešila jsem něco podobného s dědictvim po mém otci a teda nechala jsem všechno jeho manželce, ale kdybych byla sviňa, pěkně jí to tím dědictvím zavařím a ona na stará kolena chudák ještě přijde o bydlení.

Nejde ho vyloučit z dědictví, to by ho musel vydědit, ale to musí byt závazný důvod - neposkytnutí pomoci, kriminalita. Jedině dum přepsat na tebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46823
26.2.21 20:39
@Paola21 píše:
Nejde ho vyloučit z dědictví, to by ho musel vydědit, ale to musí byt závazný důvod - neposkytnutí pomoci, kriminalita. Jedině dum přepsat na tebe

napadnutelne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7322
26.2.21 20:41

Všechno mojí ženě Filoméně, muži piš!!! :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10638
26.2.21 20:45
@Plmo píše:
Všechno mojí ženě Filoméně, muži piš!!! :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
26.2.21 20:45
@matkabagristy píše:
napadnutelne

To asi jo, ale asi nejlepší řešení, jiné stprocentni neexistuje (domnívám se). Nebo se dat na modlení a doufat, že se ten syn stane gamblerem, feťákem, vrahem… A bylo by vyreseno :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
26.2.21 20:48

@Paola21 takže nejlépe barák na mě a jeho napsat jako věcné břemeno aby měl jistotu že ho nemůžu vyhodit plus si napsat závěť kdyby se stalo něco se mnou? Nebo máte jiný tip? Neřešila jsem to dokud jsem to nemusela řešit s manželkou mojeho otce a až teď si uvědomuju co to může být za průšvih pokud chce být člověk sviňa. Ona mě oni neznala a naráz musela řešil že mám mít kus jejich baráku kde zůstala bydlet sama po smrti manžela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11517
26.2.21 20:48
@matkabagristy píše:
napadnutelne

To neni. Leda by neopomenutelny dedic zadal zapocteni daru na dedicky podil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46823
26.2.21 20:50
@mag píše:
To neni. Leda by neopomenutelny dedic zadal zapocteni daru na dedicky podil.

tak jsem to myslela, dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
26.2.21 20:53
@Asterea píše:
@Paola21 takže nejlépe barák na mě a jeho napsat jako věcné břemeno aby měl jistotu že ho nemůžu vyhodit plus si napsat závěť kdyby se stalo něco se mnou? Nebo máte jiný tip? Neřešila jsem to dokud jsem to nemusela řešit s manželkou mojeho otce a až teď si uvědomuju co to může být za průšvih pokud chce být člověk sviňa. Ona mě oni neznala a naráz musela řešil že mám mít kus jejich baráku kde zůstala bydlet sama po smrti manžela.

A kolik je tomu synovi? Věcné břemeno bych sama od sebe asi neřešila. Závěť sepíš v každém případě, to není nic proti ničemu. Tyhle majetky dělají v rodině vždy největší rozbroje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2186
26.2.21 20:54

Vlastní děti lze vyšachovat tak, že se majetek ještě zaživa převede (např. darováním) na jiného, nebo dítě vydědit ze zákonných důvodů:
1646. Podle tohoto ustanovení může zůstavitel vydědit nepominutelného dědice, který

1. neposkytl zůstaviteli potřebnou pomoc v nouzi,
  2. o zůstavitele neprojevuje opravdový zájem, jaký by projevovat měl,
  3. byl odsouzen pro trestný čin spáchaný za okolností svědčících o jeho zvrhlé povaze nebo
  4. vede trvale nezřízený život.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31019
26.2.21 21:11
@matkabagristy píše:
napadnutelne

To není nijak napadnutelné. Člověk může darovat za života svůj majetek komu chce. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46823
26.2.21 21:12
@Bábrdl píše:
To není nijak napadnutelné. Člověk může darovat za života svůj majetek komu chce. :nevim:

vyjadrila jsem se nepresne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75906
26.2.21 21:13
@matkabagristy píše:
napadnutelne

Tak napadnout může kdokoliv cokoliv, ale to neznamená, že má šanci na úspěch… zrovna v popisovaném případě, tedy přepis domu v době daleko před úmrtím se ta šance limitně blíží 0, neb si se svým majetkem každý může dělat co chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat