Jak žijete jako single?

103
2.5.20 22:45

Jak žijete jako single?

Ahoj, chci se zeptat vás co jste sami delší dobu/ po rozchodu, jak zvladate žít sami se sebou jak trávíte Volný čas co nejste v práci? Nemám moc kamarádek a ty co ano, jsou zadané a nemají moc volného času, rodinu mám hodně od bydliště daleko a práce není tolik náročná, mám 15 dnů v mesici úplně volno…bydlím teď sama, a byt několik dnů jen doma je na hlavu- navíc když se toho teď moc kvůli omezením nemůže. Prosím o radu jak jste si zvykly na to žít sami bez přítele..trávit čas se sebou a nemít pocit ze potřebujete vztah “za každou cenu”…moc dekuju ;) jde mi hlavně o tu psychickou stránku věci…jak se vyrovnat byt sama..

Příspěvek upraven 02.05.20 v 23:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1887
2.5.20 22:51

Ahoj, já jsem teď 2 měsíce po rozchodu, přišlo to akorát na začátku karantény, takže ideální :D
Hlavně jsem strašně moc chodila do přírody, nachodila jsem desítky km po lesích, vyhlídkách, rozhlednách, poznala kus svého kraje… :) Taky hodně jezdím na koni, chodím běhat, cvičím doma, teď už se teda rozbíhají i skupinové lekce, takže zase začínám chodit na cvíčení. Vídám se s přáteli, když mají čas, nebo s kolegy z práce. Teď na internetu běžela spousta vzdělávacích kurzů zdarma, tak tam jsem něco taky využila. Zkoušela jsem vařit a péct nové věci. Občas projedu nějaký seznamky, dám si s někým rande… :) Ale zabavit se zvládnu sama bez problémů, spíš ve vztahu pak mívám pocit, že na ty „svoje“ věci nemám dost času :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.20 23:02

Jsem 2,5 roku po rozchodu od chlapa kde jsem se stala obětí domácího násilí. (Jak psychickeho tak fyzického)
Moje naplň je… Starat se o děti. Je mi lehce nad 25 a nemam pomyšlení na žádný vztah.

kdybych byla bezdětná…našla bych si jakoukoliv činnost, čtení, vaření, jízda na kole atd. Možností je spousty.

• Citovat
  • Nahlásit
103
2.5.20 23:13
@Anonymní píše:
Jsem 2,5 roku po rozchodu od chlapa kde jsem se stala obětí domácího násilí. (Jak psychickeho tak fyzického)
Moje naplň je… Starat se o děti. Je mi lehce nad 25 a nemam pomyšlení na žádný vztah.kdybych byla bezdětná…našla bych si jakoukoliv činnost, čtení, vaření, jízda na kole atd. Možností je spousty.

To mě moc mrzí..držím palce aby si jednou našla někoho kdo si tebe i děti bude vážit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16163
2.5.20 23:21

Jsem sama 7 měsíců po 15 letém vztahu…vážný vztah zatím nehledám, nic mi nechybí, ale já teda už mám děti. Jezdíme na výlety s přáteli, grilujeme, když ještě nebyla karanténa tak občas večeře, pivko…ale baví mě být i sama se sebou doma a užívat klidu. Chlapa a vážný vztah asi dlouho chtít nebudu, jestli vůbec někdy :D Klidně by stačil nějaký milenec, kamarád. Ale ty jsi asi ještě hodně mladá, já už to vidím jinak a fakt jsem teď takhle spokojená :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
3.5.20 00:44

Já jsem sama teď skoro dva roky, pokud nepočítám měsíc, kdy jsem se vídala s jedním klukem, ale nakonec to nedopadlo. Ten první rok to bylo těžký, cítila jsem se dost osaměle, moc si přála někoho mít (ač jsem pořád měla nějaký nároky a nebylo to úplně za každou cenu) a přišel mi ten život takovej prázdnej, dost mi to chybělo, občas jsem s někým zašla na rande, ale nikdy nedošlo víc jak na 2 rande. Většina mých kamarádek je taky zadaná a jsem jen o dva roky mladší než ty, takže jsem na tom byla dost podobně.

Pak jsem si ale začala zvykat a říkala jsem si, že takhle to dál nejde. Tak jsem se začala zaměřovat na sebe, věnovala se svým věcem, přestala jsem se tak litovat a přijmula jsem to. A teď občas zajdu na seznamky (občas i na rande), ale už nejsem tak upjatá na to, aby to už konečně dopadlo a já nebyla sama, spíš bych řekla, že jsem na to tak trochu rezignovala a moc s tím nepočítám, takže kdyby se tak stalo, tak by mě to asi trochu překvapilo a víc bych si to užívala, místo abych se pak ve chvíli, kdy to začne vypadat dobře začala až přespříliš snažit a zase toho chlapa od sebe odehnala :).

Takže podle mě to chce čas, čím dýl budeš sama, tím víc si zvykneš a přijmeš to a začneš si hledat věci co chceš dělat a nebude ti dělat takový problém zabavit se a nemyslet na to. :)

Jednou se tu řešilo, že chlapi/ženy i třeba podvědomě poznají, že je ten druhý „zoufalý“ a odpudí je to a tím pádem je i nižší šance, že si v době, kdy ti tolik vadí, že jsi sama, někoho najdeš. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15125
3.5.20 01:12

Já si spíš nikdy nezvykla žít s přítelem.. pocit, že chci za každou cenu vztah, neznám.. :think: ber to tak, že být sama je fajn, můžeš si dělat, co chceš, kdy chceš, nemusíš se nikomu zpovídat.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
3.5.20 08:14

Bydlela jsem sama 1,5 roku a bylo to krasne období :) vím, ze se těžko hledají, ale doporucuju kamaráda gaye. Ježíš to bylo krásný, spolu jsme varili, cumeli na filmy. Když jsem byla sama doma, tak jsem si stáhla i hry do počítače a strávila na nich x hodin a šíleně mě to bavilo… :) hodně jsem jezdila do přírody, začala jsem doma cvičit. Náhoda mi pak přihrala stejně singl kamosku, tak jsem šla nakonec bydlet s ni a to bylo náročný, byly jsme furt dost v lihu a řešily nesmrtelnost brouka. Hlavně nepropadej na mysli, teď jsem vdaná, čekám druhé dítě… sama/nesama jsem byla skoro 3 roky. Jen takové povrchní vztahy o sexu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29829
3.5.20 08:22

Bydlela jsem sama ve svém bytě 9 let a bylo to super. Po práci jsem si šla zaběhat do lesa, v zimě jsem cvičila doma. Jinak na výlety i na party jsem chodila sama.

Příspěvek upraven 03.05.20 v 09:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
3.5.20 08:48

Přemýšlel jsem kolikrát, jak si lidstvo poradí s přelidněností a koukám, že se to řeší samo :mrgreen:

Taky mě vyhovuje naprosto být sám..dělám si co chci, jak chci, kdy chci, sex až tak nemusím (pro mě velká výhoda). Ale ještě nedávno jsem taky hledal na seznamkách..no hledal..spíš jen tak zlehka se tam rozhlížel..ale to co jsem tam průběžně sledoval 8o mě dalo utvrzení v tom, že tudy cesta nevede :nevim: A když jsem sledoval a sleduji i vztahy různě možně a taky v práci jak se chovají zadaní lidi…děkuji pěkně, ale chci mít v životě klid a pohodu a ne todle. Neboli, žádná mě ještě nepřesvědčila, že by mě bylo ve vztahu líp než samému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29829
3.5.20 08:53
@dovles píše:
Přemýšlel jsem kolikrát, jak si lidstvo poradí s přelidněností a koukám, že se to řeší samo :mrgreen:Taky mě vyhovuje naprosto být sám..dělám si co chci, jak chci, kdy chci, sex až tak nemusím (pro mě velká výhoda). Ale ještě nedávno jsem taky hledal na seznamkách..no hledal..spíš jen tak zlehka se tam rozhlížel..ale to co jsem tam průběžně sledoval 8o mě dalo utvrzení v tom, že tudy cesta nevede :nevim: A když jsem sledoval a sleduji i vztahy různě možně a taky v práci jak se chovají zadaní lidi…děkuji pěkně, ale chci mít v životě klid a pohodu a ne todle. Neboli, žádná mě ještě nepřesvědčila, že by mě bylo ve vztahu líp než samému.

Pokud tě nebere sex, nechceš děti a nechybí ti vztah, máš v životě celkem vyhráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
3.5.20 09:13

Neříkám, že mě nebere sex, jen že ho nemusím denně a už vůbec ne několikrát denně. Jsem starší, dítě už mám taky a několik vztahů za sebou. Ale taky jsem do dalšího vztahu nešel hned po hlavě, ale nechával jsem si i několikaletý odstup, abych si srovnal myšlenky, co a jak dál. Nicméně mě otázka vztahu vs nevztahu, utvrzuje v tom, že je mi líp být takhle sám. Nebo jsem jen neměl stěstí na tu, co by se ke mě hodila. Ale prostě už to nějakou dobu neřeším a řešit to ani nechci. Prostě jsem se smířil s tím, že nemůžu mít všechno a takhle je mi moc fajn..proč to za každou cenu měnit že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5611
3.5.20 09:18

Když jsem byla pár měsíců po rozvodu single sama v bytě, tak mi hodně pomohl pes :mrgreen: :srdce: a jinak dost práce, kariéra, kámošky, hodně jsem chodila na různé akce a užívala si svobodu plnými doušky ;) bylo to skvělé svobodné období a občasný noční splín právě dost rozehnal ten retrívr :* vždy prostě na mne doma čekal, měla jsem povinnost.. v mém životě hraje pes stále důležitou roli i x let poté… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2434
3.5.20 09:21

@dovles to je normální člověk zajede do koleji a už se mu z jeho komfortní zóny nechce pryč.
Dřív nebo později dopadne osamělost jenže už je kolikrát pozdě. Navíc většinou co si Budem povídat tak jsou pro vztah nepoužitelný..
Ono to kolikrát není volba ale spíš už rezignace..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29829
3.5.20 09:24
@david85lbc píše:
@dovles to je normální člověk zajede do koleji a už se mu z jeho komfortní zóny nechce pryč.
Dřív nebo později dopadne osamělost jenže už je kolikrát pozdě. Navíc většinou co si Budem povídat tak jsou pro vztah nepoužitelný..
Ono to kolikrát není volba ale spíš už rezignace..

Rezignace je svým způsobem taky volba. Když zjistíš, že ti daná věc neprodukuje v hlavě patřičnou dopaminovou odezvu, přestaneš ji provozovat. Jinými slovy chybí ti motivace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat