Jaké máte auto a jak jste spokojené?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Triminka
Kecalka 236 příspěvků 29.06.19 21:13
Jaké mate auto a jak jste spokojený?

Zdravím všechny! Mám par otázek. Přemýšlím nad pořízení auta, ale nevím které!? :think: uvažovala jsem nad klasikou octavkou, ale moje znama ji koupila za 150 tis neměla ani moc najeto měla ji pulroku a stalo se něco s motorem a oprava za 20 tis 8o od další známy co koupila taky odešla za 3 roky převodovka, tak nevím. Auto hlavně na dojíždění do práce kterou mám 5 km a o víkendu na občasné delší výlety. Jde mi o to aby auto nemělo velkou spotrebu a nejlepe vydrželo co nejdyl(to chce asi každý a je to o štěstí ) nevím zda je lepší třeba koupit fabii za 50 tis a když se něco pokazí bolet to nebude, nebo vzít na splátky nějaké lepší auto třeba za 250 tis? Ještě si sousedka chválí Mazdu, kterou už má 10 let ale kupovala ji úplně novou. Tak asi otazka z ni, co mate za auto, jak jste spokojený na kolik vás vyšlo a nejlepe kde pořídit. Díky moc :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Ravedd
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 29.06.19 21:18

@Triminka konkrétní auto neporadím, my máme dieselovou oktavku a jsme spokojený. Ale píšeš že budeš jezdit 5km, nepíšeš zda to má být diesel nebo benzín, na tak krátkou trasu bych naftu asi nebrala na tom kousku se ti ani zahřát motor nestihne a známý automechanik mi řekl že tim pak to auto trpí :nevim: a podle toho kolik máš dětí bych brala klidně něco menšího :)

Lalelale
Závislačka 4986 příspěvků 29.06.19 21:33

Mazdy jsou dobrá a spolehlivá auta, mám už druhou. Co se týče pořízení, hlavně nechoď do bazaru, pokud chceš ojeté. To jsi na nejlepší cestě koupit přesně to auto, které se za půl roku rozbije. Máš známého v servisu nebo mechanika? Mohl by ti doporučit auto, které zná, kdysi jsem takhle velmi výhodně koupila své první.

Ravedd
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 29.06.19 21:34

@Lalelale jen tě doplním :) když ne z bazaru tak bacha na exekuce prodávajícího :) jinak souhlas auta z bazaru mají skrytý závady a často stocene kilometry

MartinaCV
Echt Kelišová 8025 příspěvků 29.06.19 21:35

Mám Citroena, velký a dlouhý typ této značky. Jsem s ním nadmíru spokojená, jelikož díky hydraulice má člověk i po delší trase pocit, že vstal z křesla obýváku. Je to mé deváté auto a jednoznačně nejlepší volba.

Triminka
Kecalka 236 příspěvků 29.06.19 21:36

@Ravedd děkuji za reakci. Zda to má byt diesel nebo benzin je mi jedno, upřímně se v tom nevyznam. Ale asi mate pravdu ze na krátkou trasu do práce je lepší benzin. No já jezdím určitě každý den těch 5 km do práce a většinou o víkendy k rodičům to je 30 km cca a 30 km zpátky. Dítě mám jedno
@Lalelale děkuji za odpověď! Mohu se zeptat co mate za Mazdu? A kupovala jste úplně novou? Sousedka má Mazdu 2 a moc si ji chválí ale kupovala novou a má benzin.. celkem se mi to auto líbí :)

Triminka
Kecalka 236 příspěvků 29.06.19 21:37

@MartinaCV a mohu se zeptat za kolik se da takové auto pořídit a kde jste poridili? No můj táta celkem autům rozumí tak bych se mohla poradit i s nim

Ravedd
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 29.06.19 21:38

@Triminka na tu krátkou trasu asi fakt lépe benzín, chlap jezdí do práce 15km a v zimě zahřeje motor akorát když tam dojede :lol: tak táta určitě poradí když autům rozumí :palec: :kytka:

NinaU.
Kecalka 166 příspěvků 29.06.19 21:41

Upřímně, podle našich zkušeností, není rozdíl v ojetine za 100 nebo 250 tisíc. Právě za tyto ceny jsme měli naše první auta a náklady po koupi byly plus mínus totožné, u levnějšího byly třeba investice do karoserie, u drazsiho zase do roka po koupi vstriky za cca 35 tisíc. Nakladove tedy podobné. Ostatně od té doby říkám, že koupě ojetého je jako házet peníze do automatů - buď to bude pecka nebo průšvih. A sebelepší mechanik do motoru a převodovky nevidí, pomůže odhalit maximálně ocividne závady.
Na tyto krátké trasy ber určitě benzín, možná pokud bys byla ochotná jít do větší ceny, dalo by se koupit úplně nové nebo třeba tříleté co je ještě 2 nebo 4 roky v plné tovární záruce.

Flora1
Stálice 71 příspěvků 29.06.19 21:43

@Triminka ja mam taky Mazdu 2, do mesta na jizdu do prace, o vikendu vylety. Nemuzu si vynachvalit. Kupovala jsem ji v bazaru a za 3 roky jedina investice byla technicka:thumbsup:

MartinaCV
Echt Kelišová 8025 příspěvků 29.06.19 21:44
@Triminka píše:
@MartinaCV a mohu se zeptat za kolik se da takové auto pořídit a kde jste poridili? No můj táta celkem autům rozumí tak bych se mohla poradit i s nim

Cena závisí na typu, stáří a stavu. Kupovala jsem dva roky staré za velmi slušné peníze. Kupovala jsem v autobazaru v Berouně, poblíž Kauflandu. Byla to má jediná zkušenost s tímto bazarem, sama bydlím víc než 100 km od Berouna, takže ten bazar neznám a mohu se řídit jen svou jedinou zkušeností, ale ta je výborná. Koupila jsem tam auto, které nemělo žádnou skrytou vadu, vše odpovídalo smlouvě, jednání výborné. Jestli budu ještě někdy kupovat ojeté auto, pojedu zase tam. Auta Pavel Beroun

NinaU.
Kecalka 166 příspěvků 29.06.19 21:44

@Ravedd
Taková blbost :D Je úplně jedno od koho kupujete, skrytou závadu může mít i auto od soukromnika, stejně tak i stocene kilometry. Navíc na nájezdu nezáleží, důležitý je celkový stav - jinak vypadá deset let staré auto s najetyma 70 000 a jinak čtyřleté se 150 000 - a upřímně, já bych radši šla do toho novějšího. Obzvlášť naftak bude s rychle najetymi kilometry v mnohem lepším stavu než když by ho někdo trápil párkrát za měsíc na trase 50 tam a 50 zpět.

Ravedd
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 29.06.19 21:49

@NinaU. No já to blbě napsala ale nemyslela jsem jako auto někde z netu ale reagovala jsem na to že sehnat přes nějakýho automechanika aby doporučil auto co zná :lol: protože tam je pak určitě menší riziko než když koupím auto v bazaru

Heivka
Závislačka 4119 příspěvků 29.06.19 21:52

@Triminka Za cenu šestileté oktavky si kupte novou Dacii, my máme Dokker (skoro dodávka) a už jezdí 6. rok bez problému. Ano když srovnáte Crash testy tak na tom budete hůř než u nového dražšího auta, ale výrazně lépe než u ojetiny u které nikdy nevíte jak se s ní zacházelo, jestli není skrytě rezavá nebo není spojená že dvou kusů. Bazarům nevěřím, prodávali jsme fabii, normálně jsme při prodeji řekli že je bouraná na čumák (maska, kapota, světlomety) ale opravená od výborných karosářů, takže oprava nebyla vidět a že potřebujete opravu motoru (cca 30 tisíc investice), což byl důvod proč šla pryč a ejhle za dva dny byla v nabídce jako auto s top stavem, nebourané.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 21:52

Já měla z bazaru za 24 tisíc (renault clio) zral málo a bohate stačil.. jezdila jsem každý den dva roky a nic teď jsem na mateřské tak vyjedu málo kdy ale taky bez problému

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama