Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Me by zajimal ten prispevek na lecbu obezity. nevite nekdo podrobnejsi info?
Dnes už oficiálně VZP rozeslala emaily o příspěvcích na rok 2015.
To je hodne slabe. Nenašla jsem ani prispevek na rovnatka, který také poskytovali… Ne že by neco vyresil, ale malé „bolestne“ se za nej koupit dalo ![]()
@lasička1 - také mi nic nepřišlo a mám tam určitě správný, kontrolovali jsme ho na přepážce asi před 14 dny.
Jinak kdo půjdete žádat o příspěvek pro dítě na cvičení - nestačí mít jenom ústřižek složenky (jako mi stačil loni), ale je třeba přinést ještě potvrzení od toho sportovního klubu, pro jaké dítě to je - jméno, adresa, rodné číslo, na jak dlouho (minimálně na 3 měsíce), musí být jasné, že jde o sport. Takže já půjdu na pojišťovnu znova
. A doklad nesmí být starší 3 měsíců.
Ja mam ted fakturu na plavani pro maleho, je tam jmeno, r. č., leden - březen, tak adresu kdyztak dopisu. no snad jim to bude stacit
@vin - to myslím že ne, protože netrval 3 měsíce. Ale sama se v tom moc nevyznám, mají to nešikovně psané. Na druhou stranu - za zeptání nic nedáš.
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak je to s příspěvky na jedno dítě:
Minulý rok v prosinci jsem si nechala proplatit 500 Kč jako příspěvek za screening. Zajímalo by mě, zda si teď můžu nechat proplatit další příspěvek za pomůcky pro mimčo (přispívají např. na odsávačku, prsní vložky atd.). Jestli mi to proplatí, když je to v dalším kalendářním období (jedno loni a teď v r. 2015) nebo se to bere, jako že je to za jedno dítě a mám smůlu.
Moc děkuju ![]()
No mě bylo řečeno že jednou na jedno dítě lze vyčerpat zvýhodnění…tenkrát jsem si nechávala přispět na očkování, a ptala jsem se i na kurzy plavání že přispívají a řekli mi že mohu využít 500,– na co chci ale jen jednou…
![]()
@cecil7 Aha, u nás to pojišťovna zavedla až teď a to jen u školy v přírodě. Ale pokud se dítě nenarodí, tak to není čerpané na dítě, ne?
@vokishka píše:
@cecil7 Aha, u nás to pojišťovna zavedla až teď a to jen u školy v přírodě. Ale pokud se dítě nenarodí, tak to není čerpané na dítě, ne?
Maminkám navíc:
Budoucí maminky mohou navíc čerpat příspěvek do výše 500 Kč v jednom kalendářním roce na:
Kurzy přípravy k porodu – seznamy poskytovatelů
Pohybové aktivity v těhotenství – např. kurzy s cílem lepšího držení těla, prevence křečí a otoků nohou aj.
Prvotrimestrální screening – v případě, že klientka o screening sama požádá a uhradí.
Doprovod u porodu – jednorázové použití ochranných pomůcek
Pomůcky ke kojení – např. odsávačky mateřského mléka, laktační pomůcky, prsní vložky aj.
O příspěvek může žádat budoucí maminka na základě předložení platného těhotenského průkazu, nebo maminka, která v daném kalendářním roce porodila, na základě předložení rodného listu dítěte.
z tohoto logicky vyplývá že když sis v prosinci nechala proplatit screening, a teď chceš třeba odsávačku, tak by to mělo jít…
asi je to jiné v těhotenství než když už je mimčo na světě…
no budu se muset zeptat, jsem teď podruhé těhotná, na screening by se hodil příspěvek, a to i na doprovod u porodu potom v březnu
![]()