Jaký druh kávovaru doporučíte?

236
3.3.21 23:45

Jaký druh kávovaru doporučíte?

Máme už pár let kávovar na kapsle a vzhledem k tomu že se nám rozbil a také kvůli poměrně vysoké ceně kapslí bych ráda přešla na jiný kávovar. Kafe se u nás až zas tak moc nepije, takže prosím nedoporučujte mašinky za 15000:-) Spíš bych ráda zkušenosti i s překapávacími kávovary, a zaujala mě i moka konvice, z té jsem kafe nikdy nepila, tak by mě zajímalo jak z ní káva chutná. Já osobně jsem spíš na cappuccinko, takže asi doporučítě automatický kávovar? Hodlám investovat max. 7000 Kč. Díky za vaše rady, tipy a zkušenosti:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
93
3.3.21 23:56

Já ti doporučím napěňovač mléka a Frenchpress (mám) nebo Aeropres (nemám doma ale mám ozkoušeno)
Moka konvičku máme, ale v té dělám jen když se nás sejde víc
To už mi přijde lepší dýezva ale tu jsem měla když jsem měla plynový sporák, chce to mít možnost rychle zvýšit/snížit teplotu
https://www.gourmetkava.cz/…ipravy-152pk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
114
4.3.21 00:00

Já puju prakticky jen espresso a z těch domácích levnovariant je moka konvička chuťově nejbližší. Za 7000 se dá koupit i automat DeLonghi, akorát mléko nebude šlehat sám (ale to ani ta moka konvice).

Jinak jsem si ale z domácího vaření prošel snad vším a od té doby, co máme automat, nic jiného skoro nepoužívám. A spotřeba kafe u nás s kávovarem dost vzrostla, protože zmáčknout si tlačítko je přece jenom jednodušší, než se malovat s čímkoliv jiným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10477
4.3.21 07:31

Já to beru z té stránky, že i když si člověk dá kávu párkrát do týdne, měla by být kvalitní a chutnat. Od té doby, co jsme si pořídili plněautomatický DeLonghi, už jiný nechci. Chuť té kávy se nedá srovnat. A to jsme jich předtím měli několik různých typů. Docela dobrá je ale i káva z klasického překapávače, jen je jí prostě hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7494
4.3.21 08:14

@Aduš8 přesně tak. Nevýhoda je, když si člověk dává kávu někde jinde. :D „tvl fuj, jak to můžeš pít“ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
4.3.21 08:26

Vetřu se s dotazem -) konkrétní tip na mašinku, co kafe pomele a zvládne udělat preso, capucino a větší kafčo tipu americano? jedinou podmínkou je, aby se nádoba na mléko dala lehce čistit a manipulace byla jednoduchá :-)) ideálně tak do 15tis. děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7274
4.3.21 09:28

@Aduš8 Ahoj, mohu poprosit o informaci, jaký máte typ, se kterým jsi spokojená? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3804
4.3.21 09:50

My máme též plněautomatický DeLonghi, má i trysku na napěňování mléka (ale nepoužíváme, je prostě jednodušší si do toho hrnku mléko prostě nalít :lol: ) a kupovala jsem ho přes inzerát z druhé ruky, stál kolem 5 tisíc. Takže pokud chceš něco takhle „lepšího“ (plnoautomat), tak za tebou uvedenou cenu asi jen z druhé ruky.

Mocca konvičku máme též a miluju jí - upřímně řečeno, chutná mi z ní kafe úplně nejvíc, víc, než z toho kávovaru, z frenchpressu, víc, než ve většině kaváren. Ale je to spíše na menší a silnější kafe a taky je s tím poměrně dost práce.

Frenchpress je velice jednoduchý, v tom máš uvařený i velký objem kafe za dobu srovnatelnou s vařením turka (uvaříš vodu v rychlovarce, zaliješ FP, počkáš chviličku, stlačíš, sliješ, piješ), ale na to cappucino bys asi potřebovala něco na to šlehání mléka, pokud ti nestačí zkrátka kafe s mlékem nebo smetanou. :think:
Překapávací kávovar je podle mě jen horší, dražší a prostorově výraznější varianta, ze které dostaneš kafe podobného typu, jako z Frenchpressu (větší objem, nepříliš silné) a vyplatí se maximálně někam do kanceláře, kde si člověk každý den uvaří konev a pije to tam celý den. :think: Jinak mít překapávač na to, aby sis třikrát do týdne udělala cappucino, je dost zbytečné z mého pohledu.

(a samozřejmě je milion dalších způsobů přípravy kávy, ale zas tu nemůžem rozpitvávat úplně všechny)

Jinak chválím, že už se nechceš vracet ke kapslím, ten kapslový kávovar je snad nejhorší varianta poměru cena:výkon u přípravy kávy, co může být…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3804
4.3.21 09:56

Ještě taky co znamená, že se u vás kafe moc nepije - jestli si opravdu jen třeba třikrát za týden uvaříš cappucino pro domácí pohodu, doporučuju mocca konvičku + zvlášť napěňovač mléka - ten pořídíš i nějaký lepší do tisícovky. Bude s tím kapku práce, ale dostaneš z toho moc dobrý výsledek a investice bude dost nízká.

Samozřejmě tedy asi netřeba zmiňovat, že to jak dobré kafe z toho dostaneš, přímo závisí na tom, co budeš za kafe kupovat, když tam nasypeš mletou Jihlavanku, budou hnusné úplně všechny varianty. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1225
4.3.21 10:05

My jsme koupili od Krupsu, konkretne tento Espresso Krups Evidence EA890110 a musim rict, ze jsem naprosto spokojena. Jede u nas nekolikrat denne. Ja jsem spis na ty mlecne napoje - capucinna, latte apod. a muz zase na pressa a podobne a oba jsme moc spokojeni. Na mliko se pridela jen hadicka, takze zadne zbytecne nadoby, frknu to do krabice s mlikem a je to.
V praci mame Delonghi, takze jsme uvažovali i o nem, ale jsem rada, ze jsem vybrali tento.
Kava mi z nej chutna vic a navic ma vyhodu, ze umi delat i ty mlecne napoje dva najednou, coz ocenis, kdyz prijde navsteva a vsichni chteji laté :lol:
Mnam, dostala jsem chut, jdu si ho udelat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1225
4.3.21 10:08

@Keyllah mrkni na muj prispevek, doporucuji kouknout na espresso Krups Evidence EA890110.
Je vic variant vzhledu (bily, cerny, chrom,…), pak se lisi to cislo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3804
4.3.21 10:08

@Adela.92 Ale ten asi nebude do zakladatelky požadovaných 7 tisíc, se bojím. ;)

edit.: Jo aha, koukám, že to už nebylo na zakladatelku, tak nic. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10477
4.3.21 10:19

@Premek_Orac máme přímo tenhle, je to sice starší typ, ale fakt jsem naprosto spokojená. Obsluha naprosto jednoduchá, nastavit se dá teplota kávy, její množství a síla, tvrdost vody(podle toho pak pravidelně žádá o odvápnění) použít se dá jak celá zrna, tak mletá káva, napění mléko. Nám naprosto vyhovuje, máme rádi klasickou kávu s trochou mléka, takže ani to pěnění moc nepoužíváme. To spíš pro návštěvy :D, tedy, když ještě chodily :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3804
4.3.21 10:21

@Aduš8 Máme úplně ten stejný. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19657
4.3.21 11:00
@Adela.92 píše:
@Keyllah mrkni na muj prispevek, doporucuji kouknout na espresso Krups Evidence EA890110.
Je vic variant vzhledu (bily, cerny, chrom,…), pak se lisi to cislo :)

Tak jsem ho projela i recenzemi a vypadá to dost dobře!! moc díky ;) je to pracné na čištění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat