Jde o nedostatek železa?

Anonymní
27.5.21 10:39

Jde o nedostatek železa?

V poslední době se cítím poměrně dost unavená. Navíc jsem mám docela bledý obličej, rty i dásně. Bylo by dobré doplnit železo? Nikdy jsem s ním asi problém neměla, ani v těhotenstvích, tak vůbec nevím. Případně, které potravinové doplňky pořídit? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9177
27.5.21 10:44

No já bych si nejdřív nechal udělat rozbor krve, abych si byl jistý tím, že je to ono. Ale klidně si nákup a dlabej co podle tebe bude fungovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1702
27.5.21 11:04

Železo se nedoporučuje dlabat jenom tak, může to způsobit zdravotní problémy. To není jak ostatní vitamíny, z kterých má člověk akorát tak drahé čůrání. Takže pokud máš pochybnosti, najdi si potraviny, v kterých je víc železa a jez raději ty. A zajdi k doktorovi na odběr krve, aby ti potvrdil, že máš pravdu málo železa.
Jinak na únavu pomáhá i hořčík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18075
27.5.21 11:25

Si zajdi na KO, co je na tom? Podle toho uvidíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17418
27.5.21 11:25

No pošli výsledky krevního rozboru a řekneme ti.

unava muže mít milion duvodu, zrovna chudokrevnost se zjišťuje snadno. A teda užívat železo pokud ho nemáš prokázaný nedostatek je docela rizikove, není těžke se předávkovat.

Zajdi k lekaři a řeš únavu s ním. Není to lenost a neschopnost, muže to mít tunu příčin a čím dřív vyloučíte ty závažne, tím lepe.

Ona teda i ta anemie muže mít mnoho příčin a je potřeba to řešit ne jen jíst železo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat