Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Také bylo pár lidí které mi hodně ublížil a asi jsem je i nenáviděla. První byl můj taťka, opustil mamku po 18letech manželství s dvěma dětmi… Bylo to těžké, bylo mi 16.sestre necelých 9 let. Mamka mela velké deprese, pila a brala prášky na nervy. Chodila jsem hned po skole na brigády, aby mamce odpadlo placení mých výdajů. Taťka platil mamce malé alimenty, nechal si pak napsat minimum… Bylo to hodně těžké období. Ale jelikož taťka na druhou stranu pil a měl hodně špatné nálady (alkoholik není asi, možná takový ten kvartálni) tak to bylo i trochu vysvobození. Ale platil za svou novou teď už manželku hodně velké dluhy, na velmi dlouho jsem se od něj odstrihla. Bohužel bývalý s kterým mám dvě úžasné děti, byl notoricky lhář, nasekal spoustu dluhu a exekuci. Odešla jsem, nynější Manžel s kterým se rozvadime a mám s ním holčičku je pro změnu alkoholik a většinou agresivní. O psychickém týrání ani psát nemusím. A já začala pátrat kde je problém… A pouze jenom ve mě. Chodím k psycholozce a pracuji podle knihy Miluj svůj život. Postupně se začínám měnit ale jde to pomalu. Pokud se totiž nezměním já sama a neodpustím, tak nebude můj život nikdy lepsi.
Proto přeji všem ostatním, ať nemusí nikoho nenávidět, akorát to ubiji nás samé… Ano je to velmi těžké, ale nikdo na světě nám za to nestojí! ![]()
Nenávidím dva své ex. Jeden mi v mých 20ti letech sebral peníze v hotovosti - vyplácené z úvěru který jsem si vzala sama na sebe. Už ten úvěr byla pochopitelně hloupost, ale on využil moji nepřítomnosti (věděl že se s ním rozcházím) a tu hotovost prostě vzal. Na startu života jsem cca sedm let splácela úvěr. Na karmu nevěřím, našla jsem ho na FB a je vyladěný vysmátý, má milou paní. Přitom je to celoživotní šmejd, jen mně to tenkrát nikdo neřekl.
Druhý chlap ode mě odešel když mi bylo nejhůř - vina na rozpadu vztahu byla především moje, měla jsem obrovské osobní a existenční problémy a vztah to odnášel, nezvládla jsem to - ale on cuknul v okamžiku, kdy jsme měli už podepsanou smlouvu na společné bydlení. Vše vyřízené, já podanou výpověď v podnajmu, peníze utracené. Zůstala jsem s malým dítětem, které to nedokázalo pochopit (milovalo jeho a především jeho dceru a najednou šlus střih konec) úplně v hajzlu…pár dní nato už měl nový vztah. Prý šťastná krásná náhoda.
Těmhle dvěma nedokážu odpustit a přeju jim to nejhorší co se jim může stát, i když vím že si těmi pocity ubližuju, nemůžu si pomoct