Je tu někdo, kdo nesnáší menstruační kalíšek?

4806
28.10.19 12:12

Je tu někdo, kdo nesnáší menstruační kalíšek?

Všude slyším chválu na kalíšky, já ho nesnáším, je mi z něj šoufl a používám staré klasické vložky. Jsem asi jediná?
Tampony ne, mám v živé paměti, jak kamarádka maminky před 15 lety dostala z tamponu syndrom toxického šoku a málem umřela, od té doby já, ségry ani mamka tampony nikdy.
je tu někdo podobný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.10.19 12:18

Ahoj, já všeobecně nesnáším si tam sama něco strkat. Nechápu, když tady ženský řeší, že si prohmatávaly děložní čípek a jak ho mají tvrdý, to fakt někdy mi je na omdlení, fuj. Kalíšek bych nikdy ani nezkusila, používám tampony, ale jen na noc - jinak by mi to teklo všude, a ani ty si pořádně hluboko nezavádím, jak se správně mají.

• Nahlásit
  • Citovat
321
28.10.19 12:21

Mně nevadí žádný typ tamponů, ale kalíšek nesnesu. Párkrát jsem to s ním zkoušela před pár lety, ale fakt ne. Zdá se mi daleko tvrdší a méně skladný :D než tampon. Ale stále ho mám doma, takže možná zas vyzkouším. Mně se to řešení totiž teoreticky fakt líbí (hlavně kvůli omezení odpadu).

Vložky používám jen na doma, nebo jako „pojistku“. Snažím se jen minimálně, protože na nich člověk fakt nic nezrecykluje. Na textilní jsem zatím neměla odvahu - představa kyblíku s vodou, ve kterém si někde v koupelně plavou dokud je nevyperu se mi trochu ekluje :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.10.19 12:22

Já ho měla a vadil mi taky. Ale v tom smyslu, že jsem měla pocit, že mi ten podtlak vycucne vnitřnosti. A taky mi není příjemné nosit v sobě kus plastu. Po porodu budu přecházet na látkové vložky..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.10.19 12:23

Nad kalíškem uvažuji, ale už několik let a pořád jsem se neodhodlala. Já používám jen tampóny a život bez nich si už nedokážu představit. Nesnáším, když cítím, jak mi vytéká krev do vložky. Nedejbože si kýchnout :D. Chvála tampónům, vůbec je necítím. Jestli se někdy rozhodnu koupit kalíšek, nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
28.10.19 12:26

Kalisek nesnesu, z vložek, když cítím jak teče krev je mi nevolno, takže mám tampony a ty mi vyhovují

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
994
28.10.19 12:28

Já si ho koupila. Četla jsem na něj samou chválu. No… leží mi v šuplíku. Prý pocit čistoty..to vůbec ne, protože když si kališek špatně zavedu tak protéká. A zavést ho dobře se mi snad povedlo jen 3×. fakt nemám nervy se tam furt chodit hrabat :poblion:. Takže za mě ne. Vrátila jsem se k tamponum a vložkám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9162
28.10.19 12:37

Nikdy jsem to nepouzila. Ani poradne nevim, jak vypada a jak se pouziva :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4806
28.10.19 12:39
@cecetka píše:
Nikdy jsem to nepouzila. Ani poradne nevim, jak vypada a jak se pouziva :oops:

O nic jsi nepřišla :mrgreen:.
Já chápu, že každému sedne něco jiného, jsem ráda, že nejsem jediná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1349
28.10.19 12:40

@Lenka002 ja jsem ho teda nikdy nezkousela, protoze vetsinu dne jsem stejne v praci a nejak si nedokazu predstavit jak to tam nekde umyvam na toalete, kde jsou 4 toalety a vzdy plno :D nepouzivam ani tampony, jen eco vlozky a doma pouzivam latkove vlozky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
28.10.19 12:47

Jako sorry, vím že je to asi nejekologičtější varianta, ale teda jak z klíšku tak z látkových vložek je mi šoufl :poblion: Představa opakovaného používání mi přijde nechutná. Nemluvě o tom že pochybuju, že někdo dodrží správnou hygienu a potřebnou sterilitu. A když si představím že si to vedle mě někdo omývá v umyvadle na veřejných toaletách :poblion:
Ano řešme ekologii, ale na plastech a emisích a jiných důležitějších znečišťovatelích planety. Jinak tampony se dají pořídit i v ekologické bavlněné variantě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11900
28.10.19 12:54

@nototo Chápu tě, ale už jsem na veřejných toaletách viděla horší věci. Běžně dámy, které si po potřebě ani ruce neumyly, takže ohmataly všechny kliky. A to i takové, které si podle zvuků v kabince měnily vložku nebo tampon, takže mě nějaké umývání v umyvadle opravdu netankuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11900
28.10.19 12:56

@Lenka002 Já tě chápu, ač sama kalíšek spokojeně používám. Mám podobný odpor k tamponům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
28.10.19 13:02

@P4ja proto na veřejných hajzlících na všechno šahám přes kapesník a v kabelce nosím sterillium :D :D
Jinak teda pravda, ženský jsou hrozný čunči, to nepochopím :zed:

Příspěvek upraven 28.10.19 v 13:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
28.10.19 13:03

@peta1003 můžu se zeptat jak to pereš? Fakt mě to zajímá. Vůbec si to nedokážu představit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama