Je tu také někdo, kdo nemluví anglicky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.1.22 21:19

Je tu také někdo, kdo nemluví anglicky?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je tu také někdo, kdo nehovoří anglicky? Je mi 30 let, mám vš vzdělání a nemluvím anglicky. Je to v mém věku poměrně neobvyklé, všichni na mě koukají dost nevěřícně. Pravda je taková, že ve škole jsem byla němčinář, ta mi celkem dost šla, ale od maturity jsem německy nemluvila. Na vš jsme angličtinu neměli a je fakt, že mi vůbec nejde, nemám na ni cit, výslovnost také ne, nejsem schopna zopakovat těžší slovíčko. Umím jen nějaké naprosto základní fráze, představit se a tím končím. Sem tam maximálně něco malinko postřehnu… Hrozně se vždy stydím, když jsme s manželem někde v cizině, s někým se seznámíme a já jen čumím, protože nerozumím a neumím nic říct, nebo když je potřeba tam něco vyřídit…. Zkouším koukat na seriály v aj, mám v mobilu aplikace, dokonce jsem chodila i na kurz a jsem uplně marná. :zed: Má to někdo také tak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Floralys
10.1.22 21:21

Kdepak, tady všichni mluví nejen anglicky. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
3869
10.1.22 21:32

Anglictina mi jde, ale jsem takhle marna naopak s nemcinou :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
10.1.22 21:36

Jsem o trošku starší. Anglicky jsem se snažila naučit mockrát. Chodila jsem i do jazykovky. Štve mě to, připadám si méněcenná. Ale přijala jsem se i s tímto „nedostatkem“. Zas umím být trpělivá na tři děti a vařím vynikající guláš. :mrgreen:

Najdi na sobě jiná pozitiva a těch si važ. Nikdo nemůže umět vše. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24237
10.1.22 21:37

Nevzdávej to. Já se začala anglicky učit až v dospělosti a byla to dřina. Mám mnohem větší cit pro jazyky, s kterými jsem začala v dětství. Domluvím se obstojně, čtu a největší problém je porozumět, když se nejedná o nějakou běžnou konverzaci. A učím se stále už roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 21:37

@lll2220
Mockrát děkuji :kytka:
Také mám pocity méněcennosti a připadám si oproti ostatním hloupá…

• Citovat
  • Nahlásit
11009
10.1.22 21:39

Někde jsem četla, že to hodně prý souvisí s hudebním sluchem :think: Možná by stálo za to posílit nejdřív sluchové vnímání - jako když se dítě učí mluvit na logopedii - když říkáš, že nemáš cit a nedokážeš zopakovat (jazykový cit je naučený, ne vrozený)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
10.1.22 21:40

Jsem trochu mladší než ty, také mám VŠ, ale anglicky neumím. Jen pár základních vět a to se anglicky učím od ZŠ. Umím ale výborně rusky. Každý jsme dobrý na něco jiného. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
10.1.22 21:41

Nemám to tak, ale na druhou stranu neumím pořádně vařit a mám problem zvládat domácnost a běžný praktický život všeobecně… ber to tak, že jsou i horší „handicapy“ :hug: ten můj je fakt na palici a moji C2 angličtinu díky tomu, jaká jsem nešika, nikdo neoceňuje (mimo profesní sféru) :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24237
10.1.22 21:42

@PaníBovaryová Já mám podle učitelů hudební hluch :D a problém s jazyky není. A znám hudebnici cizinku, která zde žije desítky let a má silný přízvuk své rodné řeči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
10.1.22 21:50
@PaníBovaryová píše:
Někde jsem četla, že to hodně prý souvisí s hudebním sluchem :think: Možná by stálo za to posílit nejdřív sluchové vnímání - jako když se dítě učí mluvit na logopedii - když říkáš, že nemáš cit a nedokážeš zopakovat (jazykový cit je naučený, ne vrozený)

Miluju hudbu. Teď na mateřské prozpívám většinu dne. :mrgreen: Zpívám i v angličtině a ex, který mluví plynně a perfektně anglicky vždycky nechápal, jak můžu odposlouchat texty a opakovat je, když ta slova ani neznám. :mrgreen: U mě je problém s pamětí. Zrovna písničky mi jdou do hlavy snadno, ale nevzpomenu si, co bylo minulý víkend k obědu. Jaké hrady a zámky jsem navštívila, jaké filmy viděla… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2635
10.1.22 21:52
@Anonymní píše:
@lll2220
Mockrát děkuji :kytka:
Také mám pocity méněcennosti a připadám si oproti ostatním hloupá…

Není proč. Taky nemluvím anglický, tedy žádným jazykem. Poděkuji anglický, poprosím německý a další věc řeknu česky, takže 3 jazyky a ruce, nohy dohromady. :mrgreen:
Do ciziny jezdím. V základech si poradím, věcí více na vysvětlení nechávám mluvit druhé, kteří umí mluvit a tedy i rozumí odpovědi. Já rozumím jen základ odpovědi např. cesta někde.. v odpovědi pochopím doprava, doleva, ale už nevím, že bylo řečeno bude tam to a to, půjdeme kolem toho a toho :mrgreen:
Ale jo chci se učit ať se taky domluvím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27343
10.1.22 21:56

Ja třeba rozumím, umím v aj celkem obstojně číst, můžu sledovat filmy, hrát hry apod, ale mluvit taky neumím. Pár základních frází, ale že bych mluvila plynně to fakt ne :D to je asi dopad té aj ze školy, kdy sme vše jen pasivně poslouchali, drtili se slovíčka, ale nevedli žádnou aktivní konverzaci. K práci sem jazyky nepotřebovala, takže sem neměla motivaci se to učit a co sem se učila sama, tak je hlavně odposlech ze seriálů apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6010
10.1.22 22:40
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je tu také někdo, kdo nehovoří anglicky? Je mi 30 let, mám vš vzdělání a nemluvím anglicky. Je to v mém věku poměrně neobvyklé, všichni na mě koukají dost nevěřícně. Pravda je taková, že ve škole jsem byla němčinář, ta mi celkem dost šla, ale od maturity jsem německy nemluvila. Na vš jsme angličtinu neměli a je fakt, že mi vůbec nejde, nemám na ni cit, výslovnost také ne, nejsem schopna zopakovat těžší slovíčko. Umím jen nějaké naprosto základní fráze, představit se a tím končím. Sem tam maximálně něco malinko postřehnu… Hrozně se vždy stydím, když jsme s manželem někde v cizině, s někým se seznámíme a já jen čumím, protože nerozumím a neumím nic říct, nebo když je potřeba tam něco vyřídit…. Zkouším koukat na seriály v aj, mám v mobilu aplikace, dokonce jsem chodila i na kurz a jsem uplně marná. :zed: Má to někdo také tak?

Anj krom par frazi a nejaka ta slovicka, taky marna :nevim:..ani jiny jazyk mi nejde a pritom segra je na jazyky hvezda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
10.1.22 22:53

Já anglicky umím, používala jsem ji dennodenně v práci a koukám i na seriály v aj - úplně bez problemu. A jsem o rok starší než ty.
Ale :mrgreen: řídit jsem například začala až před 2 lety a ještě ke všemu jenom s automatem, manuálem ani nepopojedu :mrgreen: dále jsem naprosto netechnický typ, neumím dát skoro ani baterky do ovladače :mrgreen: :mrgreen:
Tím chci říct, že každý umíme a neumíme něco jiného a ta diverzita je právě tak hezká ne? ;) Vůbec se tím nestresuj, jsou horší věci :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat