Jednoduchý a dobrý dort pro mimi 1 rok

• Fotoalbum (7)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
668
1.2.12 08:22

jednoduchý a dobrý dort pro mimi 1 rok

Ahoj, potřebovala bych recept na jednoduchý, ale dobrý dort pro miminko - 1 rok.
Přijde i návštěva, tak aby jej jedli všichni, aby byl relativně zdravý, pěkný, né moc amatérský a ať se dá do něj zapíchnout i svíčka.
Moc díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15074
1.2.12 08:26

Já dělala tento, upečený piškotový korpus, protřený malinovou marmeládou, potřený tvarohem, broskvovej kompot, želatina. Byl to můj první dort, se zdobením jsem si nehrála, tak to podle toho vypadá:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31597
1.2.12 08:27

No chtěla jsem poradit z piškotů, ale to asi zavání amatérstvím :mrgreen:

Tak si upeč piškot, tenké korpusy, promazej to třeba tvarohovou náplní nebo pudinkem, prolož ovocem.
Já jsem k druhým narozeninám dělala podle návodu na mléčný řez, do té náplně jsem přidala ztužovač od dr oetkera, který je přímo určený na jogurtové a tvarohové moučníky, pak jsem to celé tou náplní potřela a když to ztuhlo, posypala jsem barevným zdobením. Ale tím doporučuju sypat až těsně před servírováním, trochu to taje tou vlhkostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12959
1.2.12 08:36

Já dělala z piškotů, na to zakysaná sm. s bílým jogurtem a ovoce a okolo jsem dala nestle sušenky, já to teda ani nesladila a chutnalo to mě i ostatním:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
1.2.12 08:38
Alyss píše:
Já dělala z piškotů, na to zakysaná sm. s bílým jogurtem a ovoce a okolo jsem dala nestle sušenky, já to teda ani nesladila a chutnalo to mě i ostatním:)

moc pěkné :D :D :D a zakysanou v jednom roce už může prdola :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
1.2.12 08:39
hofka píše:
Já dělala tento, upečený piškotový korpus, protřený malinovou marmeládou, potřený tvarohem, broskvovej kompot, želatina. Byl to můj první dort, se zdobením jsem si nehrála, tak to podle toho vypadá:-)

moc krásný :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10881
1.2.12 08:40

obyč misku lehce navlhčit a dát dovnitř potravinovou folii, pak jsem stěny vyskládala z piškotů, dovnitř klasickou tvarohovou náplň se zakysanou smetanou a banány, vršek zase piškoty a až to ztuhlo tak jsem to prostě vyklopila na talíř a folii sundala…na to že se v tom celej vyráchal to bohatě stačilo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
668
1.2.12 08:48

základ na dort bych zvládla, pořebuji přesný poměr na ty náplně, kolik čeho a jestli ty prďolci můžou v 1 roce zakys.smetanu?

Prosím o recept na tvaroh. něbo jinou náplň. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
1.2.12 08:59

ahoj já dělala jablečný s piškotama. Aby vypadal líp, potřela jsem ho bílou čokoládou na ní dala jedlý papír a okolo šlehačku. Ta čokoláda se vším na sobě se dala krásně sloupnout aby to mohl jíst i mrňous.

• Citovat
  • Nahlásit
668
1.2.12 09:02

a de se dá sehnat ten jedlý papír a krteček? Dort je fantastický !!!A prosím o stručný postup, jak na jablečný dort?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
1.2.12 09:10

ja budu delat nejaky za tyden. hlavne MUSI mit tvat jednicky (manzel nakazal). udela normal korpus, vytvaruji a napln jeste nevim. prcek to stejne odmitne jist, je desnej nimra

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
1.2.12 09:13

ten jedlý papír mají buď v některých malých cukrárnách, viděla jsem ho na mmb a já kupovala na internetových stránkách www.upavoucku.cz ještě je potřeba koupit takový sladký gel jako lepidlo.

dort: formu vyložit piškoty, oloupat rozkrájet a rozvařit 1kg jablek ve 300 ml vody, můžeš podle chuti osladit. Pak ve 200 ml vody rozmíchat 2 vanilkové pudingy a do zhoustnutí vařit s jablky. Nalít do formy a alespoň 2 hodiny nechat v chladu.

• Citovat
  • Nahlásit
26097
1.2.12 09:15
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14050
1.2.12 09:23

no, chce to pocitat s tim, ze to deti nejedi, jen koukaji max matlaji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
1.2.12 09:29
jizvíková píše:
no, chce to pocitat s tim, ze to deti nejedi, jen koukaji max matlaji

tak teda ten náš snědl celý svůj díl a dožadoval se dalšího :lol: Ale máme otesánka, hlavně když na něj kouká víc lidí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat