Jíst tři dny to samé?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.9.21 11:54

Jíst tři dny to samé?

Přítelkyně v pondělí večer dělala jídlo, zapeceny brambory s kvetakem, vajickem, slaninou. Jenže to neodhadla a udělala toho asi moc. Jim to od úterka a zitra jsem chtěl jít na oběd, ale ona, že mi napakuje ještě zbytek… Když jsem řekl, že už to nechci a ani nevím, jestli to bude dobrý a nezkažený, tak řekla, že dává lednici na hodně malou teplotu a že jsem zhýčkaný.
Když ji na to upozorním, vyletí na mě. Mám chuť si to vzít a vyhodit to pak někam do zachoda… ale chtěl bych tomu předejít do budoucna. Jenže se bojím, že bude zase scéna. Ženy, co tu jste, taky děláte jídlo na 4 dny, nebo jsem opravdu rozmazlený od maminky? Nemáme děti, takže je to jen pro nás dva

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3328
30.9.21 11:57

Tak var ty a mas po problemu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
30.9.21 11:57

Zrovna tohle jídlo by mi stačilo teda jednou :D
Ono to množství někdy ujede, tak jestli to není pravidlo ze se u vás jí jedno jídlo cely týden, tak bych to nehrotila. Klidně bych to po ceste vyslala a něco si koupila :roll:
Ja vařím max na dva dny a to jen třeba omáčku, co vím ze mají děti rádi a ze jim k tomu další den udělám jinou přílohu. Jinak taky nemusím mít vše x krát po sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
30.9.21 11:59

Ano, občas se nám to taky povede. Neříkám, že bych byla nadšená že stejného jídla 3× po sobě, ale dám to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18784
30.9.21 12:01

Přiznávám, že ne. Manžel by mi to tolik dnů za sebou nejedl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
30.9.21 12:02

Nehroť kraviny a buď rád, že ti v pondělí večer dělá jídlo, nebo vař ty a nestěžuj si.
Nám se občas stane, že neodhadneme množství a pak holt jíme ten samý oběd i 4 dny 😃 v ledničce se to nezkazí a na vyhazování peněz do koše taky nemáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2703
30.9.21 12:03

U nás je oběd maximálně ještě na druhý den, když se nestíhá uvařit. Tohle bych nejedla a někde bych to vyhodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9158
30.9.21 12:03

Božínku, ty máš hrozné problémy. Přítelkyně ti, jak malému harantovi, chystá svačiny a milostpán to bude řešit na emiminu, zda to má sníst nebo vyhodit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.21 12:04
@bobulka88 píše:
Tak var ty a mas po problemu :palec:

To nestiham, mám práci i 10 hod denně a starám se doma o spoustu jiných věci

• Citovat
  • Nahlásit
276
30.9.21 12:04

Kdyz si nasmazim rizky nebo delam trhane veprove, klidne to jim 3 dny za sebou. Kdyz zena udela velkou davku zapecenych makaronu, tak to jim jen 1 den a zbytek jde do mrazaku. Pak se to vyrahne treba za mesic, kdyz se nechce varit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11982
30.9.21 12:05

Asi bych jí řekla „ne, díky, dej si to kdyžtak ty k večeři a zítra k obědu, já už měl dost“. Když byste to měli oba k obědu i k večeři, tak to jsou 4 porce za den. Upřímně nevím, v čem to tedy zapékala, že tam ještě dnes po večeři něco zbyde (to už je v případě obědů i večeři 12 porcí). Já když neodhadnu množství a další den už na to není chuť, tak to dávám do mrazáku a vytáhnu třeba za 3 týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
30.9.21 12:05

Já bych to nejedla ani druhý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2791
30.9.21 12:06

Zrovna u zapečených věcí se mi toto občas stane,,,ale už to pak prostě nejíme, připadá mi to hnusné. Holce to určitě nedávám,,,já si třeba vezmu, že je mi toho líto, ale je to fakt hnusný, tak to letí do koše, bohužel.

Obdivuju známou, ona je poloviční romka, tam se myslím ani druhej den nejí stejné jídlo. Oni to ale mají nějak v krvi, že se jí tohleto nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18731

Hele a ty jí platíš coby soukromou kuchařku, že máš požadavky? Nebo ti ona prostě tak nějak dělá celkový servis a ty to bereš jako samozřejmost.

Vaříš ty doma?

Nebo se necháváš obskakovat a ještě nadáváš? CHápu dobře, že na ní je zajištění snídaní, večeří a ještě ti dělá krabičky na jídlo do práce? Víš vůbec kolik je to hodin práce, energiie na plánování a spol? Zkusil si někdy vařit týden pro rodinu? Nebo alespoň celý víkend? A myl si po sobě i nádobí? No tak tvoje žena to dělá, že?

Jestli chceš jíst jinak a něco jiného, tak si vaření ve vaší společné domácnosti rozdělte tak, aby to bylo pokryté férověji a ty sis mohl uvařit zcela dle svých představ.

Jinak buď rád, že se o tebe někdo stará.

jinak pokud něco nechceš jíst, tak to řekni neútočně a jasně a sám aktivně nabídni že vymyslíte jiný způsob toho, jak si vy dva zajišťujete jídlo, aby jí ubylo povinností.

Příspěvek upraven 30.09.21 v 12:08

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17871

Většinou vařím na 2 dny, omáčky a guláše často jíme 3 dny. Já třeba mám občas oběd a večeři to stejné a pak druhý den ještě na oběd to stejné. Nijak mi to nevadí. Minutky mame jen jeden den nebo pak vždy čerstvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat