Jízdní kolo pro dospělého z bazaru?

CokeLady
25.7.13 20:07

Jízdní kolo pro dospělého z bazaru?

Zdarec :pankac:

Prosím o radu: chtěla bych si pořídit jízdní kolo, naposledy jsme ho měla ještě jako puberťačka. Pro začátek chci menší investici, což u nového kola znamená hroznou kvalitu, tak radši ojeté kvalitnější jsem myslela.

Každopádně se v tom vůbec nevyznám, nevím co mám hledat. Asi spíš trekkingové než horské, že? Krosit někde lesy nebudu, spíš silnice. Nevím jakou velikost kola zvolit (výška 168 cm), řekněme že kondičně jsem na kole začátečník, žádný atlet.

V jakých značkách vybírat a je vůbec vhodné koupit ojeté kolo?

Prosím o jakoukoliv radu. Moc díky :kytka:

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

25.7.13 20:13

@CokeLady velikost budes mit asi stejne velkou jako já (mam 165cm) a to 18. Značku bych doporičila Author. Ale jestli kupovat starší netušim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
25.7.13 20:16

Tákže.. bazarové klidně, volila bych značky jako merida, leader fox, kellys… Kolo treckové nebo krosové, horské se hodí spíš do toho terénu, trekové je kombinace, na silnice a lehčí terén. Dej si pozor na značky ala olpran, to jsou celkem šunty :think: rám zvol dle vyzkoušení v bazaru - musíš zkusit sednout - v základní poloze pohodlně došáhnout na stupačky, nemít nohy u krku. Rám si zkus, mě třeba dámské nesedí, vždycky jsem měla pánské :think: Já osobně měla rám 20, výšku mám 174, ale měla jsem horské do velkých terénů, tam je lepší ten rám menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
25.7.13 20:17

Jo a ještě - v bazaru velkého majzla, ať si nekoupíš kradené kolo.. Na spodní straně rámu bývá číslo, dražší kola jsou registovaná u pčr, zjistíš dotazem přes web. stránky. ty dražší chtít s doklady - pokud není kradené, tak je k tomu většinou mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
25.7.13 20:19

Bazarem jsem myslela třeba bazar na netu, aukro apod. Jde to vůbec koupit takhle naslepo? :roll:

• Citovat
  • Upravit
58662
25.7.13 20:35

@CokeLady áha.. no takhle bych to nekupovala.. i když je fakt, že já to poslední prodala přes inzerát, koupila paní z phy. Celkem jsem ji obdivovala, že koupí něco, co nevidí - netuší, odkud to má původ a pod, navíc to bylo hodně drahé kolo - Merida za 10 tis… Ale zase já jsem zrovna ten solidní prodejce, tak měla štěstí. Koukni na izeráty po okolí, ať to kolo předem vidíš :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
25.7.13 20:48
@martina.se píše:
@CokeLady áha.. no takhle bych to nekupovala.. i když je fakt, že já to poslední prodala přes inzerát, koupila paní z phy. Celkem jsem ji obdivovala, že koupí něco, co nevidí - netuší, odkud to má původ a pod, navíc to bylo hodně drahé kolo - Merida za 10 tis… Ale zase já jsem zrovna ten solidní prodejce, tak měla štěstí. Koukni na izeráty po okolí, ať to kolo předem vidíš :palec:

http://sport.hyperinzerce.cz/…ka-vysocina/ co třeba něco takovýho? Je takový kolo i třeba do trávy na nějaký polňačky apod.?

• Citovat
  • Upravit
58662
25.7.13 20:51

@CokeLady dejme tomu, to by i šlo, jen zrovna takhle značka :think: já toto moc nemusím, ale to je můj osobní postřeh, měla jsem kol víc a prostě kvalita je na tom znát. Jinak ale trekové i krosové je určeno na kombinaci silnic a lehkých polňaček a cyklostezek. Takže takový tip kola zvolit, na horském by ses na silnicích strašně nadřela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35635
26.7.13 05:32

Ja mam 162 cm, kratke nohy a mam 18. Mas si to vyzkouset tak, ze kdyz seskocic ze sedla (dopredu), tak pak nemas hlasite rvat bolesti :-) teda pokud mas panske, jako ja.

No ale hele, moje kolo nebylo servisovane, nema trebas vymeneny retez, je po letech hezdeni tak na odpis, ze tedka uz se vyplati koupit si nove, nez do nej investovat. nejsem si jista, jestli na tom kola v bazaru na tom nebudou podobne. KLazdopadne bych si vzala s sebou nekoho zkuseneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6248
26.7.13 07:40
@CokeLady píše:
Bazarem jsem myslela třeba bazar na netu, aukro apod. Jde to vůbec koupit takhle naslepo? :roll:

Bez vyzkoušení určitě nekupuj!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1749
26.7.13 13:24

Tady http://www.cyklobazar.cz/ občas nakupujeme a ještě jsme se nespálili ( ťuk ťuk ) Můžeš si tam zadat i místo prodejce a jet kolo omrknout naživo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
26.7.13 13:39

@CokeLady jestli chceš kolo i na polňačky, tak určitě doporučuju odpružené vidlice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1749
26.7.13 13:44

@mijah
Anebo horské kolo a koupit úzké, hladké pláště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
866
26.7.13 13:50

Jo to by taky šlo, to jsem měla a super, já mám teď trekový a pořád se s ním nšjak nemůžu sžít, je vyšší, a do terénu fakt moc není, moje zkušenost, na polňačkách občas jde zadní kolo do smyku, hlavně na písku, štěrku, ale i mokrá tráva je na nic. Mám vyzkoušeno vloni od května do září jsem najeĺa cca 2500km

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1749
26.7.13 13:57

@mijah
Já na trekovým jela párkrát, ale mám z něj stejný pocit. Zůstala jsem u horskýho. Mimochodem, teď už jsou běžně v obchodech a na bazarech k dostání horská kola s 29´palcovými koly ( běžně mají 26´) což jsou stejně velký jako mají krosový nebo trekový kola. To by byla taky možnost. Záleží kolik do toho chce zakl. vrazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama