Jsem pravák nebo levák?

Anonymní
30.5.21 19:03

Jsem pravák nebo levák?

Ahoj, občas když se někdo pozastaví nad tím jak jím tak se zamyslím zda jsem opravdu tak špatná a „nevychovana“ a zajímalo by mne zda jsem levák nebo pravák :nevim: když jím vidličkou a nožem tak mám vidličku v pravé ruce a v levé nůž.. Mám to tak odjakživa a jsem s tím spokojená jen občas okolí na mne kouká skrz prsty, už jsem několikrát zkoušela jíst " normálně " ale já v té levé ruce neumím ani držet vidličku 8o poté mi jídlo litá všude možně z talíře a vypadám jako retard co neumí jíst příborem, píšu pravou ale dokážu psát čitelně i levou, psace i tiskace.. ale nevypadá to úplně top jako u té pravé, pravou to umím mnohem lépe a jde to samo :palec: matka byla levák a otec pravák

Tak co já jsem? Pravák co jí jako levák nebo levák co píše pravou? :pocitac: díky :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
873
30.5.21 19:05

Jsi 50 na 50 jako já :mrgreen: levou píšu, jinak skoro všechno dělám pravou, třeba stříham nůžkami, jim taky jako pravaci :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34535
30.5.21 19:07

Nech si udelat testy laterality, jsou modifikovány i pro dospělého. Spočítají Ti kvocient laterality a index pravorukosti(vždy pravorukosti, leváci mají nízký)
Jaké máš vedoucí oko a nohu? Nemusíš být vyhraněná, je to gaussova křivka, na jedné straně praváctví, uprostřed ambidextrie, na druhé straně leváctví, většina lidí někde na ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24769
30.5.21 19:08

Evidentně nemáš vyhraněnou lateralitu. :nevim:
A upřímně by mi bylo putna, co si myslí okolí. Nikdy jsem nesledovala, kdo jak drží příbor, pokud nejí jako dobytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
424
30.5.21 19:08

Jestli umíš psát pravou i levou, tak jsi ambidextr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
30.5.21 19:10

Kromě praváků a leváků existují ještě lidé z nevyhraněnou lateralitou.
Kteří dokážou používat obě ruce stejně dobře. Nebo právě jako ty, každá ruka je vedoucí na něco jiného. Je to úplně normální. Takže netuším, proč by na tebe měl někdo špatně koukat při jídle. Navíc levaci by jedli s vyšli koupit a nožem stejně jako ty. Dřív se přeučovalo jenom držení pera. Co já vím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1690
30.5.21 19:19

Říká se tomu ambidexter. Jsi prostě něco mezi, nevyhranena lateralita. Já to tak mám taky. Moji oba rodiče i sourozenci jsou pravaci, vlastne všichni v té naší linii. Zato manžel, svagrova i tchán jsou levaci. Jeden syn je pravak, druhý levak a dcera je zatím malá, ještě ruce střídá, ale začíná mírně preferovat levou, tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4340
30.5.21 19:24

Muj manžel je taky nevyhraneny, píše a jí jako pravak, ale sportuje jako levák (držení tenisové rakety atd.

Zas tak neobvykle to není, ale manžela se na to taky každý ptá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
30.5.21 19:29

Mám to stejně. Jsem pravak a jim, tak že mám nůž v levé a vidličku v pravé ruce. Naopak mi to za boha nejde. Jim jak… :mrgreen: :mrgreen: naší oba praváci, prarodiče z obou stran také.
Můj strejda ( mamky bratr ) je naopak levák a ji tak že má vidličku a nůž jako já :mrgreen: :lol: Jinak zatáčení při parkování doprava, ehm horor :mrgreen: doleva pohoda. A to ricin většinou levou, práva je na pace.
Tkaničky si zavazují spíš levou rukou. Hokejku držím tak, že mi špička směřuje dole a levá ruka je níž, a držím hokejku pravou zcela nahoře.

Oko lepší právě a noha zase při sportu levá :mrgreen: tak nevím :think: :mrgreen: :mrgreen: a je mi fuk, co si lidi myslí. Jim jak umím a pokud po mě někdo chcete, abych jedlá jak mám, tak má smůlu.

Příspěvek upraven 30.05.21 v 19:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18485
30.5.21 19:30

Ja mam taky uplny mix cinnosti, neco levou, neco pravou. Jez, jak ti vyhovuje. Ja nedavno zkusila hrat squash pravou a dopadlo to hrozne. :mrgreen: I kdyz urcite lip, nez kdybych triskala do balonu ve volejbalu levou. Jinak pisu pravou, kreslim levou. Ale jinak jsem uplne normalni. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16867
30.5.21 19:33

Normální ambidextr a nemá to nic společneho s výchovou, je to biologie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22631
30.5.21 19:41
@Anonymní píše:
Ahoj, občas když se někdo pozastaví nad tím jak jím tak se zamyslím zda jsem opravdu tak špatná a „nevychovana“ a zajímalo by mne zda jsem levák nebo pravák :nevim: když jím vidličkou a nožem tak mám vidličku v pravé ruce a v levé nůž.. Mám to tak odjakživa a jsem s tím spokojená jen občas okolí na mne kouká skrz prsty, už jsem několikrát zkoušela jíst " normálně " ale já v té levé ruce neumím ani držet vidličku 8o poté mi jídlo litá všude možně z talíře a vypadám jako retard co neumí jíst příborem, píšu pravou ale dokážu psát čitelně i levou, psace i tiskace.. ale nevypadá to úplně top jako u té pravé, pravou to umím mnohem lépe a jde to samo :palec: matka byla levák a otec pravákTak co já jsem? Pravák co jí jako levák nebo levák co píše pravou? :pocitac: díky :srdce:
:roll: celý život držím nůž v levé ruce a ještě nikdy nikdo na mě nekoukal „skrz prsty“ :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53756
30.5.21 20:32

Já jsem levák a neumím používat pomůcky pro leváky 😁. Jsem s tím dřevěná, jak malované sáně. Za nás to nebylo. Omylem jsem koupila nůžky pro leváky. A jsou mi k ničemu. S tím se tak blbě stříhá.
Můj syn je nevyhraněný. Píše teda pravou většinou. Ale umí kreslit i levou nebo prostě to bez potíží střídat při různých činnostech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1351
30.5.21 20:40

Jsem levak, pisu levou, krajim levou… ale treba pribor drzim jako pravak.. Vidlicku v levy ruce a nuz v pravy..a obracene se nenajim :lol: Jinak jak tu nekdo psal, taky neumim pouzivat pomucky pro levaky… Clovek se v dobe kdy to nebylo naucil prirozene prizpusobit.. treba skrabat skrabkou nahoru atd.. :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
657
30.5.21 21:18

Můj muž drží příbor taky obráceně. Jediný kdo s tím má problém jsem já, při prostírání. Musí si to chudák přehazovat… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat