Jsem připravená být maminkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zamilovanakarolinka
Nováček 9 příspěvků 13.02.19 20:09
Jsem připravená být maminkou?

Milé holky,
ráda bych Vás poprosila o radu, o Váš názor.

Je mi 27 let. Jsem šťastně vdaná za úžasného muže. Máme krásný byt i našetřené peníze. Na krku velmi nízkou hypotéku (cca 5 000,–). Oba pracujeme. Vše je ideální. Je tedy čas posunout se dál a založit rodinu. Můj manžel se na miminko velmi těší ale já jsem najednou začala mít pochybnosti. Opravdu to chci? Opravdu se chci vzdát svého pohodlného života plného večírků s přáteli? Nebude mi chybět můj společenský život, večírky až do rána?

Jaké pocity máte Vy? Jak situaci vidíte? Co byste na mém místo dělaly? Mám do toho jít? Pocity jsou smíšené, jednou brečím kvůli menstruaci, podruhé jsme ráda, že je sobota a já můžu vyrazit na večírek.

Děkuji, Kája

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Filzefina
Kecalka 157 příspěvků 13.02.19 20:13
@Zamilovanaka­rolinka píše:
Milé holky,
ráda bych Vás poprosila o radu, o Váš názor.

Je mi 27 let. Jsem šťastně vdaná za úžasného muže. Máme krásný byt i našetřené peníze. Na krku velmi nízkou hypotéku (cca 5 000,–). Oba pracujeme. Vše je ideální. Je tedy čas posunout se dál a založit rodinu. Můj manžel se na miminko velmi těší ale já jsem najednou začala mít pochybnosti. Opravdu to chci? Opravdu se chci vzdát svého pohodlného života plného večírků s přáteli? Nebude mi chybět můj společenský život, večírky až do rána?

Jaké pocity máte Vy? Jak situaci vidíte? Co byste na mém místo dělaly? Mám do toho jít? Pocity jsou smíšené, jednou brečím kvůli menstruaci, podruhé jsme ráda, že je sobota a já můžu vyrazit na večírek.

Děkuji, Kája

Mela jsem to dost podobne a sla jsem do toho. Jsem nejstastnejsi na svete a mam uzasnou dcerku. Ale je pravda ze ja mam spoustu pratel, kteri uz deti maji. A se schazime i snimi na grilovackach atd.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 13.02.19 20:14

Myslim,ze takovehle uvahy ma kazda normalni zena pred zalozenim rodiny ;) i ja je mela a dneska vim,ze mit dlte bylo to nejlepsi rozhodnuti,jake jsem kdy mohla udelat :srdce: ja jsem tedy nikdy nebyla vecirkovy typ,ale tak nejak mi vrtalo hlavou,ze uz nebudeme s manzelem jen sami dva apod .. dneska se tomu smeji,ptze materstvi me opravdu naplnuje a i kdyz neni kazdy den ruzovy,tak bych nemenila :kytka:

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 13.02.19 20:15

Ja zakladala rodinu ve 34 letech. Postaveny dum, manzel, idealni start. Pochybnosti jako ty me ani nenapadly. Moc jsem se tesila :) Kdyz se mala narodila, byl to takovy ficak, ze jsme vecer lehavali s manzelem v posteli a rikali jsem si, co to bylo za napad… meli jsme se tak fajn :mrgreen: ale samozrejme jsme si zvykli, vsechno se zabehlo a ted si malou uzivame. Je to o diteti, kdyz bude pohodove a treba budes mit obcas hlidani, bude to urcite fajn. Jestli ne, tak uz s tim stejne nic neudelas :lol:

Zamilovanakarolinka
Nováček 9 příspěvků 13.02.19 20:19

Holky, moc děkuji :srdce:

Je to obrovské rozhodnutí, je to na celý život. Není to legrace a opravdu nad tím hodně přemýšlím. Možná, že až moc. Ale i přesto, prostě to není sranda. Změní se nám celý život.

Třeba jsem potřebovala jen uklidnit.

Zoe1
Kecalka 347 příspěvků 13.02.19 20:20

Za sebe musím říct, že já teda nejsem nejšťastnější na světě. Svoje dítě mám samozřejmě ráda a starám se o něj podle mého nejlepšího svědomí, ale život předtím byl daleko lepší, mám teda šestiměsíční miminko a musím říct, že mě to vůbec nebaví, nejradši bych se vrátila zpátky do práce. Nikam nemůžu, vlastně nic nemůžu, ano, věděla jsem to i předtím, ale i tak jsem si myslela, že to mateřství bude trošku jednodušší. Kdybych to mohla vrátit a věděla bych jako bezdětná, co to všechno obnáší, tak bych dítě asi neměla. Každej den vzpomínám na můj život před dítětem a chtěla bych se do té doby strašně vrátit.

Zamilovanakarolinka
Nováček 9 příspěvků 13.02.19 20:21
@Lumíkovec píše:
Ja zakladala rodinu ve 34 letech. Postaveny dum, manzel, idealni start. Pochybnosti jako ty me ani nenapadly. Moc jsem se tesila :) Kdyz se mala narodila, byl to takovy ficak, ze jsme vecer lehavali s manzelem v posteli a rikali jsem si, co to bylo za napad… meli jsme se tak fajn :mrgreen: ale samozrejme jsme si zvykli, vsechno se zabehlo a ted si malou uzivame. Je to o diteti, kdyz bude pohodove a treba budes mit obcas hlidani, bude to urcite fajn. Jestli ne, tak uz s tim stejne nic neudelas :lol:

Myslíš tedy, že když mám pochybnosti mám ještě počkat? Že ten správný čas přijde až když všechny pochybnosti odejdou?

jizvíková
Extra třída :D 12766 příspěvků 13.02.19 20:23

Buď chceš nebo ne, nic mezi není

Zamilovanakarolinka
Nováček 9 příspěvků 13.02.19 20:24
@Zoe1 píše:
Za sebe musím říct, že já teda nejsem nejšťastnější na světě. Svoje dítě mám samozřejmě ráda a starám se o něj podle mého nejlepšího svědomí, ale život předtím byl daleko lepší, mám teda šestiměsíční miminko a musím říct, že mě to vůbec nebaví, nejradši bych se vrátila zpátky do práce. Nikam nemůžu, vlastně nic nemůžu, ano, věděla jsem to i předtím, ale i tak jsem si myslela, že to mateřství bude trošku jednodušší. Kdybych to mohla vrátit a věděla bych jako bezdětná, co to všechno obnáší, tak bych dítě asi neměla. Každej den vzpomínám na můj život před dítětem a chtěla bych se do té doby strašně vrátit.

Moc děkuji za Tvůj příspěvek. Toho co píšeš se velmi bojím. Bojím se toho, že nebudu dobrá maminka protože vlastně uvnitř nebudu šťastná. Že budu vzpomínat na můj život před miminkem.

Zoe1
Kecalka 347 příspěvků 13.02.19 20:25

Jo a to musím říct, že jsem taky žádné pochybnosti neměla a strašně jsem se těšila. Je mi 32, máme peníze, zázemí, jsme manželé, dítěti můžu dopřát co chci a přesto bych chtěla zpátky svůj bezdětného život a nebýt doma a nedělat pořád to samé dokola a každej den jen doufat, že už miminko konečně přestane vztekat a pištět a řvát a ono pořád nic a nic a nic.

Mamazkoncesveta
Stálice 93 příspěvků 13.02.19 20:25

S prvním jsem tohle vůbec neřešila. Teď se snažíme o druhé a je pravda, že to řeším, druhé bych moc chtěla, ale mám myšlenky, že přece jenom máme za sebou ty nejhorší chvíle s miminkem a máme teď relativně klid, chodím do práce, která mě baví, super kolektiv, začala jsem zase společensky žít a měla bych se toho zase na čas vzdát… Ale i tak je asi ta touha po miminku větší. Každopádně si myslím, že je to i u tebe úplně normální uvažování…

Zoe1
Kecalka 347 příspěvků 13.02.19 20:25

„@Zamilovanaka­rolinka“ Kdyztak se mi ozvi, když si budeš potřebovat postěžovat :-)

Zamilovanakarolinka
Nováček 9 příspěvků 13.02.19 20:26
@jizvíková píše:
Buď chceš nebo ne, nic mezi není

Váhám-li znamená to, že ještě vlastně nechci? Nevyznám se ve svých pocitech a holky, je to nepříjemný pocit.

Zamilovanakarolinka
Nováček 9 příspěvků 13.02.19 20:27
@Zoe1 píše:
„@Zamilovanaka­rolinka“ Kdyztak se mi ozvi, když si budeš potřebovat postěžovat :-)

Děkuju! :srdce:

Uživatel je onlineRunina
Povídálka 29 příspěvků 13.02.19 20:28

Já jsem byla vždycky večírkový typ a pochybnosti jsem měla úplně stejné :palec: Ale jak jsem otěhotněla, úplně se mi přeskládaly priority a toto mě vůbec ale vůbec netrápilo a netrápí dodnes… takže klídek, ono si to sedne a vše bude, tak jak má být :hug:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >