Jsem zklamaná Prahou

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.18 17:26
Jsem zklamaná Prahou

Před 2 roky jsem se přestěhovala do Prahy, očekávala ani nevím co a jsem zklamaná. Měl to tak taky někdo? Rozhodla jsem se vrátit se zpět, původně jsem z Českých Budějovic i když ani tam se mi nelíbí :roll:. Ale nebaví mě dlouhé dojíždění z Budějc do Prahy, nesnáším metro a všechny ty davy lidí. Nenašla jsem tu za tu dobu kloudnou práci. Přijdu si jak blázen, Praha je přece tak úžasná, všichni ji milujou a mě leze na nervy. Nechci rady, spíš mě jen zajímá, jestli se to někomu taky stalo. Jediný co mě štve, že se musím vrátit zpět k rodičům a už nebudu bydlet sama, samozřejmě se bojím ponorky no. :nevim: Prosím anonym, citlivé info

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 37 Další »
Reakce:
Aspera
Generální žvanilka 21130 příspěvků 1 inzerát 15.11.18 17:30

Já jsem se do Prahy nestěhovala. Mě vadí, jak je to velké město. Jezdíme tam s dětma jednou za čas k doktorům a to je mi předem zle, necítím se tam dobře a těším se na návrat domů do malého města. České Budějovice zvládám líp, ale ani tam nejsem úplně v pohodě jako doma.

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 15.11.18 17:30
@Anonymní píše:
Před 2 roky jsem se přestěhovala do Prahy, očekávala ani nevím co a jsem zklamaná. Měl to tak taky někdo? Rozhodla jsem se vrátit se zpět, původně jsem z Českých Budějovic i když ani tam se mi nelíbí :roll:. Ale nebaví mě dlouhé dojíždění z Budějc do Prahy, nesnáším metro a všechny ty davy lidí. Nenašla jsem tu za tu dobu kloudnou práci. Přijdu si jak blázen, Praha je přece tak úžasná, všichni ji milujou a mě leze na nervy. Nechci rady, spíš mě jen zajímá, jestli se to někomu taky stalo. Jediný co mě štve, že se musím vrátit zpět k rodičům a už nebudu bydlet sama, samozřejmě se bojím ponorky no. :nevim: Prosím anonym, citlivé info

Ne. Vůbec to tak nemám. V Praze narozená, Vltavou křetěná, Prahu miluju, doufám, že tu strávím celý život :mrgreen:

Ale je spousta lidí, co sem přichází s představou, že je tady všechno snadné. Není. takových náplav je spousta a vybudovat zázemí chvilku trvá.

tininas
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 15.11.18 17:31
@Anonymní píše:
Před 2 roky jsem se přestěhovala do Prahy, očekávala ani nevím co a jsem zklamaná. Měl to tak taky někdo? Rozhodla jsem se vrátit se zpět, původně jsem z Českých Budějovic i když ani tam se mi nelíbí :roll:. Ale nebaví mě dlouhé dojíždění z Budějc do Prahy, nesnáším metro a všechny ty davy lidí. Nenašla jsem tu za tu dobu kloudnou práci. Přijdu si jak blázen, Praha je přece tak úžasná, všichni ji milujou a mě leze na nervy. Nechci rady, spíš mě jen zajímá, jestli se to někomu taky stalo. Jediný co mě štve, že se musím vrátit zpět k rodičům a už nebudu bydlet sama, samozřejmě se bojím ponorky no. :nevim: Prosím anonym, citlivé info

Ahoj.

Prahu mám ráda (přestěhovala jsem se do ní před více než 7 lety) a je úžasná. Ty možnosti na dosah ruky - k nezaplacení. :)

Ale:

a/ Nikdy bych v ní nevychovávala děti.

b/ Nikdy bych v ní nechtěla zestárnout.

Jinak se sem budu vždy s nadšením vracet. Je to má srdcovka. Stejně jako Londýn a Paříž. :)

Šarlota4
Extra třída :D 10081 příspěvků 15.11.18 17:33

No hele, když jsem se přestěhovala do Prahy, tak jsem si po pá měsících myslela, že to zabalím. Chce to mít nějaký kamarády a známé, pak je vše jednodušší ať už sehnat slušný job nebo se seznámit dál a dál. Výhoda je mít trochu prachy na obrážení toho co Praha nabízí. Za mě je Praha skvělá, jen jsem často od rodilých pražáků slyšela " proč se náplavy vrací domu, když nic lepšího v Čr není " a to nevysvětlíš, že i jinde může být dobře :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 15.11.18 17:33
@Anonymní píše:
Před 2 roky jsem se ** přestěhovala do Prahy, očekávala ani nevím co a jsem zklamaná. Měl to tak taky někdo? Rozhodla jsem se vrátit se zpět, původně jsem z Českých Budějovic i když ani tam se mi nelíbí :roll:. Ale nebaví mě dlouhé dojíždění z Budějc do Prahy, nesnáším metro a všechny ty davy lidí. **Nenašla jsem tu za tu dobu kloudnou práci. Přijdu si jak blázen, Praha je přece tak úžasná, všichni ji milujou a mě leze na nervy. Nechci rady, spíš mě jen zajímá, jestli se to někomu taky stalo. Jediný co mě štve, že se musím vrátit zpět k rodičům a už nebudu bydlet sama, samozřejmě se bojím ponorky no. :nevim: Prosím anonym, citlivé info

Tak budeš i složitá povaha, nerealistická očekávání… Prostě to dopadlo blbě

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.18 17:35

Nejsi jediná, znám takových lidí hodně. Já osobně bydlela v Praze a ohromné zklamání. Přišla mi šedivá, špinavá, všude se člověk plazil davem lidí. Nakonec jsem taky skončila v Jižních Čechách a jsem spokojená. Žila jsem i nějaký čas v Mnichově, Frankfurtu a Vídni, tam se mi kupodivu dost líbilo. Jen ta Praha mi nesedla.

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 15.11.18 17:35
@Šarlota4 píše:
No hele, když jsem se přestěhovala do Prahy, tak jsem si po pá měsících myslela, že to zabalím. Chce to mít nějaký kamarády a známé, pak je vše jednodušší ať už sehnat slušný job nebo se seznámit dál a dál. Výhoda je mít trochu prachy na obrážení toho co Praha nabízí. Za mě je Praha skvělá, jen jsem často od rodilých pražáků slyšela " proč se náplavy vrací domu, když nic lepšího v Čr není " a to nevysvětlíš, že i jinde může být dobře :nevim:

Málokdo se vrací. Praha je návyková.
A když se v Praze narodíš, málokdo dokáže být spokojený jinde… I ti, co říkají, že se odstěhovali mimo Prahu, většinou bydlí furt „v Praze“, sice bydlí třeba v Českém Brodě, ale když se zeptáš, kde má práci, doktora, kam jezdí nakupovat, tak v Praze, do Prahy… :lol: :cert:

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 15.11.18 17:35

Prahu miluju, ty davy i ten ruch. Ale každý jsme přece jiný, na tom nic není :nevim: Já zase třeba nesnáším České Budějovice :oops: :oops: nemám k tomu racionální důvod, přesto z toho města mám osypky, až mě to někdy mrzí, protože bydlím kousek odtud.

V Budějovicích přece nemusíš bydlet u rodičů, až si najdeš práci, můžeš se odstěhovat…

Přijde mi to jako takový „American dream“… Člověk čeká zázrak, všechno krásné, snadné a ono prd.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 15.11.18 17:35

Zalezi v jaky casti bydlis. Ja metro nesnasim, radsi to vezmu tramvaji ikdyz to bude trvat o 10-15min dyl. Taky kudy chodis- treba kolem Narodky, nebo Karlaku smer Ipak jsou bozi pidi ulicky, bez davu lidi… turistickym castem se fakt vyhybam je to humus… zalezi jestli si mestsky typ. Ja ano, miluju street food, courani po meste, ob den proste s malou jdeme courat a dame si nekde dortik a kaficko :lol: ja to tu miluju a predstava, ze o to prijdu, nebudu pracovat v centru je hrozna - za 10let muzu mluvit jinak. Chapu te, nesedlo ti to, bud tam kde ti to vyhovuje a citis se fine

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 15.11.18 17:36
@tininas píše:
Ahoj.

Prahu mám ráda (přestěhovala jsem se do ní před více než 7 lety) a je úžasná. Ty možnosti na dosah ruky - k nezaplacení. :)

Ale:

Jinak se sem budu vždy s nadšením vracet. Je to má srdcovka. Stejně jako Londýn a Paříž. :)

Přesně tak, proto jsme z Prahy odešli. Vždy, když do Prahy pracovně jedu, užívám si to, ale s dětmi raději menší město.

axlpol
Závislačka 2743 příspěvků 79 inzerátů 15.11.18 17:37
@Anonymní píše:
…tak já bych zas ráda do Budějic :nevim: a Praze bych se vyhla :lol:
@tininas otec je rodilý pražák a nikdy jej nenapadlo se vrátit( ze severní moravy) a ze stejných důvodů-nechtěl tam vychovávat děti a rozhodně tam nechtěl zestárnout.Miluje ji,protože jí zažil krásnou rok 1940-55 a potom už jen vzpomínal a koukal jak se to mění.Posledních deset let by nejel ani „srdcově vzpomínat“,už to není ta jeho Praha.
Emimin7
Echt Kelišová 9367 příspěvků 15.11.18 17:38

Já s Prahou nemám problém, ovšem jsem vzešeného pražského původu, tedy se na to nedokáži dívat z pohledu přestěhovalce. Snad jen zkusit ještě společnost proslulé smetánky pražské kavárny by mohlo okouzlit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.18 17:38
@tininas píše:
Ahoj.

Ale:

Jinak se sem budu vždy s nadšením vracet. Je to má srdcovka. Stejně jako Londýn a Paříž. :)

moje srdcovka je taky Londýn :srdce: , jak říkáš ty možnosti, já je asi nevidím. Nebo prostě nevím, protože tady žádný nevyužívám, když pominu Ikeu a Iceland. Nikam ani chodit nemůžu, stejně na to nemám peníze

Uživatel je onlinedivine woman
Echt Kelišová 9140 příspěvků 15.11.18 17:38

@radkka V Českých Budějovicích by chtěl žít každý. :mrgreen: Jen ty jsi divná.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 37 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >