Jsou vaše děti pokřtěné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Enicka
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 19.12.17 12:59
Jsou vaše děti pokřtěné?

Otázka je jasná. Jsou vaše děti pokřtěné? Mam dceru a není, pro mě to není důležité, v boha nevěřím…Jenže někteří členové v rodině to nechápou a říkají mi? ze je to moje povinnost. Myslíte, ze je to naše rozhodnutí, jako rodičů, nebo nám do toho může někdo kecat?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:

GabinkaCh
Závislačka 2511 příspěvků 19.12.17 13:01

Není to žádná povinnost. Já děti pokřtěné nemám a nechci mít

Elishka1
Závislačka 2779 příspěvků 19.12.17 13:01

Vaše dítě, vaše volba. U nás v kraji to zvykem už není, možná na Moravě ještě nebo dle založení rodiny

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 19.12.17 13:01

Je to vaše rozhodnutí. Moje děti pokřtěné jsou, stejně jako já. Vysvětlovat to nehodlám, on se vždycky najde někdo, komu se něco nebude líbit, je to naše věc.

Enicka
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 19.12.17 13:03
@GabinkaCh píše:
Není to žádná povinnost. Já děti pokřtěné nemám a nechci mít

Já právě taky ne, ale kdo to má pořád poslouchat… :) přitom nikdo z nich do kostela nechodí, ale porad jen melou, ze je to moje povinnost.

GabinkaCh
Závislačka 2511 příspěvků 19.12.17 13:05

Řekla bych jasně že ne a hotovo

giny52
Kecalka 297 příspěvků 19.12.17 13:05

Já taky nechci dceru křtít. Přítel by chtěl, jeho rodina je věřící.. Vždy když jsem v kostele mám husí kůži a jdu tam jen když musím. Přítelovo rodina se mě pořád vyptává kdy budou křty, já odpovím nikdy, oni to nepochopí a pak se ptají znovu :mrgreen: a přítelovo bratr by chtěl jít za kmotra, nevím, ale když je to holčička tak by asi měla mít kmotru, takže stejně by měl smůlu ne?

Enicka
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 19.12.17 13:06

@radkka Však já proti tomu, ze má někdo děti pokřtěné nic nemam, je to každého věc a rozhodnutí. Jen mě vadí, že mě do toho nutí. Ze když to neudělám, ze se bude mít snad hůř.

Markéta80
Hvězda diskuse 40406 příspěvků 19.12.17 13:08

@Enicka já pokřtěná jsem, manžel nevěřící a já také takže děti nejsou. Mě to řpijde jako moda, nevěřící ale křest jo a to samé svatba v kostele? Jo vlastně je to prý hezké ale k čemu když nevěřím :jazyk:. U věřícíh to beru jako jejich součást že pokřtí i děti. U nevěřících kteří to mají jen jako komedii je to trapné, stejně děti vést k víře nebudou :jazyk:

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 19.12.17 13:09
@Enicka píše:
@radkka Však já proti tomu, ze má někdo děti pokřtěné nic nemam, je to každého věc a rozhodnutí. Jen mě vadí, že mě do toho nutí. Ze když to neudělám, ze se bude mít snad hůř.

Jé, tak jsem to ani nemyslela :kytka: :kytka: Je to jenom na vás, nenech si vnucovat cizí nápady ;) Mně spíš teda přijde, že my jsme divný, nikdo z našeho okolí děti pokřtěné nemá :kytka:

amka.82
Kecalka 478 příspěvků 1 inzerát 19.12.17 13:09

Je to tvoje dite a tvoje vec, ja deti pokrtene mam, sama jsem taky, muz neni a ani do kostela nechodime. Nenech se nutit do neceho co nechces :mavam:

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 19.12.17 13:09

Není.
Křest dítěte chápu u věřících a hlavně praktikujících, ale jen tak že je to v modě, popř. těch věřících, kteří se modlí 1× ročně, na půlnoční o vánocích mi to přijde pokrytecké.

Enicka
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 19.12.17 13:10

@Markéta80 Tak jak to píšeš, tak to pravě u nich je.Jsou svatí jednou za rok :? Ani to možná ne…

Alladina
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 19.12.17 13:11

@Enicka
Ano.Na natlak někoho bych deti krtit nenechala.

Enicka
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 19.12.17 13:11

@radkka Však nenechám, já byla spíš jen zvědavá jak to mají ostatni :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >