Kam mám jít? Co mám dělat?

Anonymní
6.4.21 07:32

Kam mám jít? Co mám dělat?

Ahoj, potřebuji nezaujatý názor. Musím odejít od manžela. Již několik let mě psychicky týrá, vydírá. Je nemocný. Manipulátor. Všechno je samozřejmě moje vina atd. Několikrát odešel, vždy se vrátil, chvíli klid a znovu. Jiné ženy, násilí, především psychické. Vydírání v sexuální oblasti, opravdu neobvyklé praktiky atd. Tolik ve zkratce. Včera jsem se zase zhroutila. Jsem tam kde před rokem. A teď co dál.
Byt je na hypotéku, máme dítě. Naštěstí mám práci. Ale když půjdu do podnájmu, tak dám za nájem dvě třetiny svého platu. Na alimenty nemohu moc spoléhat, bude dělat problémy. K rodičům nemůžu. Od kamarádů mě vlastně postupně odříznul. Tedy faktem je, že jsem na to sama. Vůbec nevím co dělat. Z praktického hlediska je nejlepší zůstat tady, dělit se s ním o náklady a neřešit jeho život. Ale já tohle prostě už nezvládám. Hrozně mě to ubližuje. Nedokážu ho ignorovat, neřešit jeho nadávky, urážky. Zkoušela jsem všechno, psychologa, psychiatra, různé organizace. Nic mi nepomohlo. Když už jsem měla něco rozjetého, tak on dříve nebo později přišel a omlouval se atd. Stále stejné, pořád dokola a já to nedokázala. Jsem asi fakt vadná jak říká. Co dál? Někdo nějaký nápad? Jakýkoli?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7786
6.4.21 07:35

Najdi si spolubydleni s někým jiným. Svěření dítěte do péče, rozvod, vypořádání majetku atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
6.4.21 07:38

Zakladatelko, napadá mě jen azylovy dům. Náklady tam jsou malé, mohla bys něco ušetřit. Úplně nevím, jak to tam funguje, ale řekla bych, že by to bylo i lepší z hlediska bezpečnosti, kdyby se za vámi manžel dobýval. Pomohli by ti i v sociální a právní oblasti. Zkus se podívat, kde poblíž je takové zařízení… Moc ti držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18103
6.4.21 07:40

Prostě odejít…kamkoliv…klidně to spolubydlení…nebo pronájem, pokud ot dáš sama finančně…nenech si namluvit, že jsi vadná, špatná atd…a hlavně v tom nenech vyrůstat dítě…na to mysli…a jdi… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
6.4.21 08:00

A kde bydlíte? V případě azylového domu to nebude takový problém ve velkém meste. K rodičům nemůžeš proc? :hug: Ani na chvili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
6.4.21 08:12

Jsi na něm závislá. Hlavně mu neříkej, kam se stěhuješ!! Dítě si předávejte někde jinde. Zbytek pochopíš časem (pokud se k němu nevrátíš).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031
6.4.21 08:13

Běž do Azylovýho domu nebo spolubydlení. Odkud jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 08:13

Azylový dům nepřipadá v úvahu, tohle prostě nemůžu udělat jedenáctiletému dítěti. To je nereálné. Rodiče mám mimo práci i školu dítěte. Na týden bych tam mohla, ale to není řešení. Oba jsou v důchodu. Neměli bychom ani svou místnost. Sranda je, že musím vzít i psa. Mám pocit, že to je úplně bezvýchodné.

• Citovat
  • Nahlásit
16158
6.4.21 08:16
@Anonymní píše:
Azylový dům nepřipadá v úvahu, tohle prostě nemůžu udělat jedenáctiletému dítěti. To je nereálné. Rodiče mám mimo práci i školu dítěte. Na týden bych tam mohla, ale to není řešení. Oba jsou v důchodu. Neměli bychom ani svou místnost. Sranda je, že musím vzít i psa. Mám pocit, že to je úplně bezvýchodné.

Mrkni na inzeráty o spolubydlení. Dost často se najdou maminky v podobné situaci, jako jste vy. Ale pokud pracuješ, nejspíš bys i nějaký levný nájem zvládla sama - alimenty, příspěvek na bydlení, během pár měsíců vypořádání majetku atd. Třeba by do začátku finančně pomohli i ty rodiče..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1556
6.4.21 08:21
@Anonymní píše:

Najdi si to spolubydleni. I kdyby jste neli se synem zit v hedne mistnosti, bude to lepsi, nez se nechat tyrat. A ne, nemusis vzit psa, to uz je jen velka komplikace navic, kterou si budes ztezovat odchod. Pokud si, dodatecne, vyjednas jeho moznost, super, ale nepodminuj tim zadne bydleni, ted potrebujes, co nejsnazsi a nejrychlejsi reseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
6.4.21 08:21

Na týden k rodičům a mezitím vyřeš podnájem či spolubydlení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
6.4.21 08:23

Mimochodem ten 11letý syn je minimálně od ledna na distanční výuce ne? To jsi měla o jeden důvod jít dočasně k rodičům víc, ještě pořád máš minimálně týden, kdy do školy nepůjde. Jednej, čím dřív, tím líp!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3657
6.4.21 08:41
@Anonymní píše:

Rodiče bydlí v jedné místnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8967
6.4.21 09:01

@JOHNDENVER Třeba mají 1kk, nebo 1+1 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
6.4.21 09:07

@JOHNDENVER @Annabela11 Psala že bydlí v jiném městě, než má ona práci a syn školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat