Rozhodování hlavou nebo srdcem?

Anonymní
6.4.21 02:33

Rozhodování hlavou nebo srdcem?

Zdravím holky/ženy ☺️
Zajímalo by mě jak jste se rozhodovaly pro své životní partnery.
Je pro vás důležitější to cítit hlavně srdcem, nebo rozumně se rozhodnout jestli je to člověk do života, který třeba dokáže zabezpečit rodinu?

Například…
Byla jsem 4 roky s někým koho jsem bezhlavě milovala a přehlížena jeho nedostatky, protože mi to bylo jedno. Taky jsem na to doplatila a zůstala s dítětem sama, protože mě podváděl a psychicky ubližoval.
Byl to člověk, který byl nezodpovědný, nespolehlivý, líný, uměl být nepříjemný, když měl v sobě alkohol, já jsem byla vždy na druhém místě, bral mě spíše za matku než partnerku a myslel hlavně na sebe, ale přes to všechno mi s ním bylo neskutečně dobře a dokázal mě celé 4 roky rozesmívat tak, že jsem se válela po zemi.
Proto jsem to s ním nedokázala ukončit, protože ta láska byla hrozně silná a zaslepená.

Když někdy pročítám diskuze typu co mám dělat, jsem těhotná a tyto holky čekají dítě s někým kdo je úplně stejný jako můj bývalý, většinou všechny napíšete něco v tom smyslu, měla sis rozmyslet s kým si pořizuješ dítě.

V mém životě je momentálně muž, který je pravý opak bývalého a vím, že je to muž do života. Znám ho cca 10 let, takže můžu říct, že vím jaký je.
Je hodný, zodpovědný, pracovitý (ani chvíli neposedí) má rád mého syna, nekouří a hlavně vůbec nepije, to byl největší problém, který jsme neustále řešili s bývalým.

ALE…
Není tam to něco co bylo mezi mnou a bývalým. I po 4 letech jsem cítila takové ty motýlky v břiše, když se blížil čas, kdy se vrátí z práce domů, měla jsem neustále potřebu se s ním tulit, psát si a chtěla trávit veškerý čas s ním, udělala pro nej cokoliv na světě bez ohledu na to, že mi to nevrací.
V nynějším vztahu to tak nemám a chybí mi to. Mám pocit, že jsem se pro nej rozhodla právě z toho rozumu, protože vím, že mi neublíží a jsem pro něho na prvním místě. Vím, že se na nej můžu spolehnout a na nic už nebudu sama. Doma zastane takové ty chlapské práce, s bývalým jsem byla žena i chlap, protože co jsem si neudělala sama to jsem ani neměla a to i v těhotenství jsem se se vším musela tahat já a skládat nábytek pro miminko a mu to bylo jedno, hlavně že to nemusel dělat on.
Ale je to správně? Být s někým, s kým jsem hlavně z rozumu, protože to je člověk který mi neublíží a stará se o mě jako o poklad? Je to člověk, který by nenechal těhotnou ženu ani umýt nádobí :mrgreen:
Mám ho hrozně ráda a vážím si ho za to jaký je, ale vztah k němu není tak silný jako jsem ho měla k bývalému.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7630
6.4.21 03:34

Ideální je to nakombinovat. Když mě začal balit teď už manžel tak jsem z něho nebyla úplně odvarena, oproti ex co byla láska na první pohled (on měl těch lásek za 7 let našeho vztahu trochu vic) Ale řekla jsem si že to zkusím a udělala jsem dobře zamilovanost a láska přišly za nějakou dobu a tím, že jsem ze začátku neměla růžový brýle tak jsem vybrala asi víc rozumem a vyplatilo se. Oproti tomu mám kamarádku, která se taky po několika letech rozešla s chlapem. Seznámila jsem ji s našim kamarádem, který se pro ni perfektně hodil, sama rikala ze mu nic nechybí, idealni partner ale když ona tam necítila to wau, ve 30 pořád čekala že se zamiluje jako pubertacka. No tak je ve 35 letech pořád sama a hledá svoje wau a on se bude v létě ženit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
597
6.4.21 04:48

Ja si udelala takovej filtr co chci a nechci od chlapa takže rozum. Laska prisla sama po case.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4295
6.4.21 05:51

Podle mne záleží, jak dlouho s tím novým partnerem jsi. Jestli už nějaký rok, a pořad přemýšlíš takhle, tak je něco podle mě špatně. Pokud jste na začátku vztahu, tak se to muže zlomit. Ale radši se mrkni i na jeho negativa, aby ti některý malý nedostatky nezačali po chvíli vadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3790
6.4.21 06:18

Je to těžké. Já bych se s malým dítětem a po třicítce řídila hlavně rozumem, někdo zase furt hledá motýlky a s každou špatnou zkušeností zjišťuje, že to není úplně spolehlivý indikátor k hledání parťáka pro život.
A někdo by zkoušel najít nového spolehlivého muže, se kterým bude mít motýlky v břiše (což je od určitého věku čím dál těžší a je tu riziko, že už nenajde).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5105
6.4.21 06:30

Šla bych na to s rozumem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6269
6.4.21 06:36

Tak i tak. Nikdy jsem neměla limit, že musí být bohatý, chtěla jsem muže charakterního, zodpovědného, hezkého, který mě bude milovat a já jeho a budeme si rozumět v základních pohledech na život a na děti a jejich výchovu. To se mi splnilo. Je to rozum nebo srdce?
Co se týče tvého případu, dala bych vztahu šanci. Četla jsem tady pár příkladů, kdy žena šla do toho rozumem a po čase přišla i velká zamilovanost. Ty ho máš ráda, on tebe, vážíte si sebe, má rád tvé dítě, na tomhle se dá stavět dobrý vztah :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
6.4.21 06:43

Zakladatelko, nemyslím to nijak zle, ale pro tebe asi hodný kluci nejsou. Vypadá to, že toužíš po těch motylcich v břiše a možná že jsou pro tebe důležitější než ty negativní vlastnosti bývalého. Jenže máš už dítě a tudíž i zodpovědnost za něj. Jestli jediným nedostatkem současného partnera je to, že se ti z něj nepodlamuji kolena, tak s ním zůstaň. Ale budeš muset asi ustát to, že jsi dala přednost synovi, aby on měl spokojený život, před sebou. Na druhou stranu, jestli tě to ubíjí tak, že vidíš jako reálné, že bys toho muže mohla opustit, tak to udělej co nejdřív, ať mu nezkazíš život…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 06:48

Nemusíš kvůli prvnímu nešťastnému vztahu házet flintu do žita. Kamaráda ber tak, jak to přichází…nic necítíš, ale máš ho ráda, tak podnikejte společně nějaké věci, ale neslibuj a nedávej mu naději. Pokud on touží po vztahu s tebou, řekla bych na rovinu, jak to máš, s tím, že čas uvidí. Nikdy nevíš, co tě potká třeba za 10 let, tak aby jsi mu pak neublížila, když se zamiluješ jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
6.4.21 06:49

Díkybohu netrpím tím syndromem, který je u mnohých žen typický alá hodní kluci mne nepřitahují, potřebuji grázla. Podobné typy na mne působí jako spolehlivá antikoncepce. Takže u mne to bylo obojí. Zjistila jsem, že je to fajn kluk a láska přišla záhy… Co v tvé konkrétní situaci neporadím. Asi bych nemohla žít s někým, koho bych vnímala spíše a jen jako dobrého kamaráda. Ale podobného tvému bývalému bych taky nebrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62953
6.4.21 07:10

Chce to kombinaci.. Jinak si vyber opět takového, co budeš mít motýly v břiše a zase na to doplatís.. Za mě rozum :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 07:11

Být tebou zůstanu s kamarádem, než mít zase štěstí na deb…
V mém okolí je čím dál víc případů (holek i kluků) že jsou vybíravý, nikdo jim není dost dobrý, pořád hledají pana dokonalého nebo dokonalou už mají 35, někteří i více a pořád naivně čekají a hledají :D. Ve většině případů je to protějšek, který o ně pohledem nezavadi.
Já jsem s manželem začala bydlet po dvou měsících (on byl zamilovaný od začátku), zamilovala jsem se do něj po roce a nelituji, jsme spolu 13 let a máme dvě děti. V životě jsou i důležitější věci než vzhled. Pár kamarádů vzhledově playboy, které jsem chtěla a oni nechtěli mě, už mají kolem čtyřicítky a pořád hledají modelku, a pokaždé jim to nevyjde.
Anonym kvůli manželovi.

• Citovat
  • Nahlásit
1603
6.4.21 07:11

Z ciste logiky veci ti motylci casem prejdou s kazdym. Proto je dulezite mit partnera, s kterym si umis predstavit stavet dum, mit deti, partnera, co se nestiti prace, ma smysl pro humor, neni sobecky v posteli a ma podobny svetonazor.
Nebo zkusit byt sama a mit milence, ale netahat ho k diteti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 07:15
@Kazimíra Olejovka píše:
Nemusíš kvůli prvnímu nešťastnému vztahu házet flintu do žita. Kamaráda ber tak, jak to přichází…nic necítíš, ale máš ho ráda, tak podnikejte společně nějaké věci, ale neslibuj a nedávej mu naději. Pokud on touží po vztahu s tebou, řekla bych na rovinu, jak to máš, s tím, že čas uvidí. Nikdy nevíš, co tě potká třeba za 10 let, tak aby jsi mu pak neublížila, když se zamiluješ jinde.

To je to co furt řeším :? Nechci mu ublížit. Na začátku jsem řekla, že po tom co se mi stalo, po dalším vztahu zatím netoužím, tak ať to bere na vědomí abych mu případně neublížila.
Respektoval to a řekl, že to chápe. Z jeho strany ale už přišla ta zamilovanost a čeká o de mě co bude nebo nebude, zároveň na mě netlačí, protože ví co jsem mu řekla na začátku. Rozhodla jsem se tomu dát čas a šanci, pokusit se trávit více času někde venku, ale bohužel momentálně v dnešní covid situaci se to úplně nedá. Tak snad se to brzo zlepší a budeme moct jet alespoň na nějaký výlet.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 07:22
@Anonymní píše:
Být tebou zůstanu s kamarádem, než mít zase štěstí na deb…
V mém okolí je čím dál víc případů (holek i kluků) že jsou vybíravý, nikdo jim není dost dobrý, pořád hledají pana dokonalého nebo dokonalou už mají 35, někteří i více a pořád naivně čekají a hledají :D. Ve většině případů je to protějšek, který o ně pohledem nezavadi.
Já jsem s manželem začala bydlet po dvou měsících (on byl zamilovaný od začátku), zamilovala jsem se do něj po roce a nelituji, jsme spolu 13 let a máme dvě děti. V životě jsou i důležitější věci než vzhled. Pár kamarádů vzhledově playboy, které jsem chtěla a oni nechtěli mě, už mají kolem čtyřicítky a pořád hledají modelku, a pokaždé jim to nevyjde.
Anonym kvůli manželovi.

Ty jo tak vidím, že šance na zamilovanost tady je. Jediná chyba, která na něm je, je snad jen to, že prostě žádnou chybu zatím nemá :mrgreen: někdy si říkám ty joo nebude to nuda? Je něco kvůli čemu se někdy pohádáme? Na druhou stranu si říkám holka co ty chceš? Klidný a spokojený vztah nebo se chceš hádat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jasně že po vztahu s bývalým chci raději klidný vztah bez hádek, ale je to taková změna, že si na to nemůžu zvyknout :D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat