Kam s bordelářskou tchyní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 18:22
Kam s bordelářskou tchyní

Dobrý večer,
chtěla bych poradit. Situace je taková: Přítel má v os. vlastnictví dům, kde bydlí jeho matka, břemeno tam nemá. Jde o to, že dům pod její,,péčí,, chátrá. Vůbec se o dům, zahradu ani domácnost nestará. Když přijdeme na návštěvu ve dřezu je smradlavé nazelenalé nádobí, všude tak neskutečný bordel. Hadry, papírky od sladkostí, rozházené léky, zkažené jídlo. Prostě katastrofa. Nejdřív jsme ji tam chtěli nechat na dožití, ale tohle už nám oběma přijde jako zbytečné, že zabírá dům, který ani není její a navíc se o něho absolutně nestará. Nějaká domluva s ní není možná, řekne, že ji úklid nebaví a že se jí nechce.. Taky má problém s praním prádla, osobní hygienou..Myslíme si, že by bylo důstojné kdyby dožila někde mezi,,svými,, kde by nemusela nic dělat a bylo o ni postaráno. Na dům důchodců je ale čekací lhůta někdy i roky. Prosím poraďte, co by se s tímto,,případemˇˇ dalo dělat? Po zdravotní stránce je ok, ale psychika je v háji.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
rodinka4
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.02.19 18:29

Hľadala by som jej opatrovateľku. Aj domov dôchodcov sa vždy dá zohnať rýchlejšie, nemusí sa čakať roky. Ale podľa toho ako o nej píšeš ju ružová budúcnosť asi nečaká. :oops:

Lalelale
Závislačka 3556 příspěvků 08.02.19 18:30

Zásadní otázka: tchýně dům příteli darovala a jen si tam věcné břemeno nedala, nebo přítel dům poctivě koupil a matka se mu tam nastěhovala? Pokud mu dům tchýně darovala, ačkoli nezařízení břemena byla její hloupost, morálka by mi opravdu nedovolila ji odtamtud vyhodit. Leda po domluvě, že třeba pronajmu menší byt a zajistím jí asistentku, co jí pomůže s mytím, nákupy atd… Pokud je na tom psychicky hodně zle a víceméně o sobě neví, tak bych jí zaplatila ten domov důchodců, kde se o ni postarají. Budu upřímná, zaráží mě, s jakým despektem o ní mluvíš, když ten dům ani není tvůj, ale tvého přítele…

Náměsíčná
Závislačka 4242 příspěvků 08.02.19 18:30

A šla by do domova důchodců?

Denisa56
Kelišová 6489 příspěvků 08.02.19 18:32

Kolik jí je? Možná už to prostě ve svém věku nezvládá. Nemůžete se tam nastěhovat, babičce dát pokojíček a postarat se o ni? S tím domem je to jak? Asi ho na syna přepsala, ale dřív byl její?

lljubanka
Povídálka 20 příspěvků 08.02.19 18:34
@Lalelale píše:
Zásadní otázka: tchýně dům příteli darovala a jen si tam věcné břemeno nedala, nebo přítel dům poctivě koupil a matka se mu tam nastěhovala? Pokud mu dům tchýně darovala, ačkoli nezařízení břemena byla její hloupost, morálka by mi opravdu nedovolila ji odtamtud vyhodit. Leda po domluvě, že třeba pronajmu menší byt a zajistím jí asistentku, co jí pomůže s mytím, nákupy atd… Pokud je na tom psychicky hodně zle a víceméně o sobě neví, tak bych jí zaplatila ten domov důchodců, kde se o ni postarají. Budu upřímná, zaráží mě, s jakým despektem o ní mluvíš, když ten dům ani není tvůj, ale tvého přítele…

Nechápu jaký despekt? Mě jde o to,aby tam neshnila v bordelu. Nemá úctu se o svoje bydlení starat. A řešíme to s přítelem jako partneři..nevidím na tom nic špatného.

Tunrida
Hvězda diskuse 48979 příspěvků 08.02.19 18:34

No chudák máma.

Karleon
Kelišová 5517 příspěvků 08.02.19 18:34

Tchyně je dementní nebo trpí depresí? Chceš primárně tchyni pomoct nebo ji hlavně vystěhovat?

Micaella22
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 08.02.19 18:36

Prodala bych barak, tchyni sehnala nejakou 1+1 kdyz nechce uklizet…

Denisa56
Kelišová 6489 příspěvků 08.02.19 18:38
@lljubanka píše:
Nechápu jaký despekt? Mě jde o to,aby tam neshnila v bordelu. Nemá úctu se o svoje bydlení starat. A řešíme to s přítelem jako partneři..nevidím na tom nic špatného.

Tak jí pomozte přece. Taky už mám staré a hodně nemocné rodiče. Tak už holt nejezdím jenom na návštěvu, ale s náloží jídla a jako úklidová četa. Staří lidé, navíc s různými zdravotními problémy, už tyhle základní věci nezvládají jako za mlada. Jak často za ní jezdíte, když jí stihne v dřezu zezelenat nádobí? Přijde mi to strašně smutné, že rodiče, dokud můžou, tak fajn a když zestárnou, jsou najednou na obtíž.

Elzaaa
Kecalka 131 příspěvků 08.02.19 18:39

Nezlob se na me, ale z toho textu mi prijde ze se ji proste jen chcete zbavit a barak mit pro sebe. To je fakt hnus :poblion:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.19 18:39
@Denisa56 píše:
Kolik jí je? Možná už to prostě ve svém věku nezvládá. Nemůžete se tam nastěhovat, babičce dát pokojíček a postarat se o ni? S tím domem je to jak? Asi ho na syna přepsala, ale dřív byl její?

Postarat? my mame oba práci, svoje koníčky..věkem to není, fyzicky může. Jen je zlenivělá a vše okolo klidu a péče má na salámu, laxní přístup.

Elzaaa
Kecalka 131 příspěvků 08.02.19 18:40

Existujou i jine zpusoby jak to resit a ne hned sup se starym rodicem do ustavu.

Lalelale
Závislačka 3556 příspěvků 08.02.19 18:40

@lljubanka ono to trochu vyznělo ve smyslu, že se jí primárně chceš zbavit, protože vám zabírá místo. Jak na tom přesně je? Stačil by jí asistent na výpomoc, nebo už ani to ne? V takovém případě je ten domov jediná možnost. Nemá smysl, aby nesoběstačný člověk sám žil v baráku, teoreticky by byla jen otázka času, než třeba spadne ze schodů, takže i pro ni by bylo lepší ji dát do domova. Pokud se ty nebo přítel nechcete se o ni starat, ale to chce opravdu povahu, většina lidí z péče 24/7 začne šílet, a já se jim nedivím.

rodinka4
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 08.02.19 18:41
@lljubanka píše:

Píšeš že má psychické problémy, tak ako môžeš napísať, že nemá úctu sa o svoje bydlení starať. Je to asi stará a chorá žena, keď ma lieky po dome. Možno nemá na to už sily aby upratala. Skúste jej nájsť opatrovateľku, čo jej pomôže, keď vy nemáte čas.

Příspěvek upraven 08.02.19 v 18:42

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >