Kam s dítětem v praze na chirurgii?

355
2.5.16 11:17

Kam s dítětem v praze na chirurgii?

Ahoj holky nevíte jestli můžu s pětiletým dítětem zajít na klasickou chirurgii normálně na polikliniku, nebo musím vyloženě na dětskou? Syn si nejspíš vymkl kotník(bojím se aby to nebylo něco horšího) a nechce se mi ho tahat až do krče kde je vždy šílená fronta a ještě to máme celkem z ruky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78739
2.5.16 11:21

@bára2221 Jo, to bych řekla, že v pohodě… zkusila bych tam preventivně zavolat, ale u takhle velkého dítěte a tím, že je to „jen“ noha by neměl být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
2.5.16 11:24

Ono to je asi jedno…já jsem se svou nohou šla na polikliniku Budějovická a čekala jsem tam od 11:00 a odešla jsem v 17:00 s rezolucí, že stejně musím do nemocnice (bylo to na operaci) :-/ Vás by mohli vzít přednostně, když jde o malé dítě, zkuste tam zavolat…

Edit: chyba

Příspěvek upraven 02.05.16 v 12:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
2.5.16 11:30

Na poliklinice budějovická je přímo dětská chíra, zkuste zavolat tam, třeba berou bez objednání..je tam výborná paní doktorka Zwingerová ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3202
2.5.16 11:31

Nevím, z které části prahy jsi, ale zavolej normálně na nejbližší úrazovku, ono je to vždy na chvilku čekání, ale když jde o tak malého, tak by vás mohli vzít přednostně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
2.5.16 12:01

Děkuji moc za odpovědi jsme z Prahy 10 zavolám tam a uvidíme, jsem ve 38 tt tak snad nás vezmou přednostně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3202
2.5.16 12:16

@bára2221 Vlastní zkušenost v pár nemocnicích, většinou je tam i cedulka ať těhotné klepají, že těhotné, děti a vážné případy mají přednost, takže by vás měli vzít přednostně, zkus cinknout třeba na královské vinohrady, jsem taky z prahy 10 a brali mě zrovna tam jako těhuli přednostně, abych tam dlouho nečekala, ještě předemnou okamžitě brali těhulku s malou asi 3letou holčičkou co měla něco s ručkou, i když přišla chvilku po mě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zoy
1496
2.5.16 12:31

Na Vinohradech dětská chíra není, ale určitě je na Bulovce a na Karláku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
2.5.16 12:34

Hestli je to jeste aktualni, tak thomayerova v krci ma detskou chiru a za mre spokojenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
2.5.16 13:00

Na vinohradech detska chira je, patri pod Thomayerku. Byva tam min lidi nez v Krči. Je to pavilon M a jsou tam do pul ctvrte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Muzz
2.5.16 13:46
@bára2221 píše:
Ahoj holky nevíte jestli můžu s pětiletým dítětem zajít na klasickou chirurgii normálně na polikliniku, nebo musím vyloženě na dětskou? Syn si nejspíš vymkl kotník(bojím se aby to nebylo něco horšího) a nechce se mi ho tahat až do krče kde je vždy šílená fronta a ještě to máme celkem z ruky..

Odpovědi spíš odkazují na dětská zařízení. Jinak k otázce, běžný chirurg na poliklinice, samozřejmě je schopen prohlédnout jak ten kotník, tak vyhodnotit rtg. Druhá věc je, že lékaři pro dospělé se dětem zpravidla brání, resp. berou je jen v odůvodněných případech. Tady jde vyloženě o malé dítě, ne o čtrnáctiletýho kluka. Běžný chirurg je zvyklý přece jen posuzovat u dospělých, jak to vyšetření, tak i rtg obrázek. U dětí je pár věcí asi jinak, rychlost hojení atd. Zcela bez problému by bylo třeba sešití menší řezné rány. Jako dítě jsem vždy šel na chirurgii dětskou.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
355
2.5.16 13:47

Tak to jsem netušila s tou vinohradskou, čekáme na tatínka aby nás odvezl autem, snad to tam stihneme do té půl čtvrté, když ne půjdeme klasicky na pavilon H a budeme doufat že nás vezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Muzz
2.5.16 13:58

@bára2221 Tak co vím, tak dětské chirurgie mívají normální pohotovostní službu, tj. úrazy berou i po běžné ambulantní době. Akorát že teď se bude platit asi pohotovostní poplatek. Jako dítě mě takhle párkrát brali na Bulovce.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat