Koleno - pád z lyží

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Most
Povídálka 32 příspěvků 13.02.17 10:14
Koleno - pád z lyží

Ahojky, kamarádka potřebuje poradit :( včera byla lyžovat a spadla. Tak nešikovně, že jak kdyby se jí otočilo koleno, ale pak když ji za tu nohu lehce manžel zatáhl, zpravidla se. Jenže koleno ji fakt hodně bolelo. Dnes je to trosilinku lepší, ale stále ji hodně bolí. K dr. Půjde odpo. Nevíte, neměl jste někdo něco podobného?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 41881 příspěvků 13.02.17 10:20

@Most to muze byt naprosto cokoli, u me zlomenina ;)

sediza
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 13.02.17 10:27

Já mela vykloubené koleno. Týden v nemocnici…

lapagerie
Kecalka 499 příspěvků 13.02.17 10:29

Nejspíš natažené nebo přetržené vazy. Bolí to jak ďas. Nafasovala jsem ortézu (na celou nohu), berle a dva měsíce jsem poskakovala.

Big boss
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 13.02.17 10:36

Gratuluji kamarádce k přetrženému vazu (dle toho co popisuješ), mám to taky už 10 let. Přetržený zadní křížový vaz, postranní vaz a prasklý meniskus. To kamarádka snad nemá všechny tři záležitosti najednou, to se tak často nestává. Ale pozitivní je že se s tím dá žít i bez operace, ale lyžovat určitě ne. Mmch úrazy na lyžích jsou nejčastější příčina přetrhaných vazů v koleni, ke to kvůli charakteristice pohybu a určité rotaci kloubu při pádu.

lecijasek
Závislačka 3903 příspěvků 13.02.17 10:37

Může to být cokoli. Natažené vazy, v horším případě přetržené. Pokud by jí v koleni při pohybu přeskakovalo, tak to může být i utržený meniskus. To ti nikdo takhle neřekne. A bohužel to často neřekne ani doktor, protože na rentgenu nejsou měkké tkáně vidět, jen na magnetické rezonanci a to ještě s otazníkem. Můj dr. už viděl případy, kdy se to na rezonanci tvářilo na špatné vazy a ve skutečnosti byly ok apod. Mně třeba několik doktorů tvrdilo, že mám jen utržený meniskus, ale vazy drží a jsou pevné a realita - utržený meniskus a přetržený přední křížový vaz… Ale to se prostě ukázalo až při operaci.
Každopádně doporučuji zajít na ortopedii.

lecijasek
Závislačka 3903 příspěvků 13.02.17 10:42

@Big boss no já si radši střihla 2 operace:-) A jsem za to ráda, protože při druhé operaci už jsem měla opět uštíplý meniskus a lehce poškozenou chrupavku. Bez operaci bych sice fungovala, ale jak dlouho… Dle doktora, co mě operoval, tak cca do 50 a potom už zbývá jen umělý kloub… Je to případ od případu, ale prostě pokud je koleno nestabilní, tak je lepší nechat to opravit. Někdo zase bez vazu zvládne fungovat dobře a s ortézou i lyžovat. Koleno je hodně individuální. A minimálně opravit meniskus je záležitost na jeden den v nemocnici a pár týdnů o berlích. Ale opravdu žádná hrůza, ani velká bolest.

Big boss
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 13.02.17 10:48
@lecijasek píše:
@Big boss no já si radši střihla 2 operace:-) A jsem za to ráda, protože při druhé operaci už jsem měla opět uštíplý meniskus a lehce poškozenou chrupavku. Bez operaci bych sice fungovala, ale jak dlouho… Dle doktora, co mě operoval, tak cca do 50 a potom už zbývá jen umělý kloub… Je to případ od případu, ale prostě pokud je koleno nestabilní, tak je lepší nechat to opravit. Někdo zase bez vazu zvládne fungovat dobře a s ortézou i lyžovat. Koleno je hodně individuální. A minimálně opravit meniskus je záležitost na jeden den v nemocnici a pár týdnů o berlích. Ale opravdu žádná hrůza, ani velká bolest.

Já jsem hodně posílila okolní svalstvo, hlavně stehna, to mi doporučili. Takhle s tím žiju už 10 let. V mém případě to byla jediná šance, opravit to nejde operací, je tam velké poškození (ještě přidružené postižení kostí). Jedině umělý kloub. Tak mi řekli zkuste to posílit a naučit se s tím chodit a až to nepůjde tak dáme nový kloub. Zatím to jde, je pravda že je koleno nestabilní a člověk je pořád trochu v pozoru, nejhorší jsou kluzké pohyby do strany, to mi občas tzv. vyletí koleno. Ale čím častěji se to děje tím méně to bolí a tím kratší dobu trvá než přejde bolest. Není to dobře a operace mě nemine, ale zatím s tím zvládnu fungovat. Já to mám po úraze na motorce :mrgreen:

Most
Povídálka 32 příspěvků 13.02.17 10:49

Kamarádka je velmi mladá, takže :,(… Tak uvidí odpoledne u dr :( moc děkuji za odpovědi

Kattynka000
Závislačka 3019 příspěvků 13.02.17 11:12

Mě se tohle stalo když mě kamarád,,donutil" lyže aspoň zkusit. Vždy jsem se toho bála, tehdy jsem na tom stála poprvé a přesně co popisujes. Měsíc jsem byla o berlích v ortéze na celou nohu a další měsíc jsem byla ještě o ortéze. Už je to pár let a dodnes když jsou změny počasí nebo tyhle mrazy, tak to bolí jak čert :zed: Kámoš si do dnes nadává, že mi tehdy nevěřil, že jsem na tohle trdlo :mrgreen: obdivuji lidi, kteří na tom umí a baví je to. Když jsem to znovu zkoušela před cca 4 lety s ex, tak jsem na sjezdovce vydržela asi 10 minut :lol:

Most
Povídálka 32 příspěvků 13.02.17 11:34

Dokonce ji v koleni i vrže 8o :nevim:

Jorik81
Kecalka 327 příspěvků 13.02.17 13:52

Natažený nebo natržený vaz. Křupne to, jako když člověk odlomí stehno z pečeného kuřete. Rozchodit se to dá, ale člověk to cítí po zbytek života. Já třeba při mrazech chodím dost špatně ze schodů, takže bych šla co nejrychleji za doktorem, ať jsou následky minimální.

lecijasek
Závislačka 3903 příspěvků 13.02.17 17:28
@Big boss píše:
Já jsem hodně posílila okolní svalstvo, hlavně stehna, to mi doporučili. Takhle s tím žiju už 10 let. V mém případě to byla jediná šance, opravit to nejde operací, je tam velké poškození (ještě přidružené postižení kostí). Jedině umělý kloub. Tak mi řekli zkuste to posílit a naučit se s tím chodit a až to nepůjde tak dáme nový kloub. Zatím to jde, je pravda že je koleno nestabilní a člověk je pořád trochu v pozoru, nejhorší jsou kluzké pohyby do strany, to mi občas tzv. vyletí koleno. Ale čím častěji se to děje tím méně to bolí a tím kratší dobu trvá než přejde bolest. Není to dobře a operace mě nemine, ale zatím s tím zvládnu fungovat. Já to mám po úraze na motorce :mrgreen:

Tak to potom jo. Já jsem na tohle háklivá, protože mám dva lidi v okolí, co s tím chodí a na operaci je nedostaneš, i když u nich to jde… A je to hrozná škoda, protože opravit to jde jen do určitého stádia a čím dřív tím líp. Ve chvíli, kdy se poškodí chrupavka, tak už s tím doktor nic neudělá. A tohle potom budou přesně ty lidi, co budou nadávat na doktora, že jim koleno zmrvil :zed:

Most
Povídálka 32 příspěvků 08.03.17 14:51

Tááákže holky… Je to asi měsíc.. k doktorovi nechtěla. Týden kulhala, pak ji to ještě chvilku bolelo ale už byla ok, koleno nebolelo. Ale teď jí začalo zase velice bolet, nemůže na něj moc chodit, oteklé je jenom trošičku, vrže jí tam, tu nohu má studenější než tu druhou, má v té noze lehce zmírněnou citlivost atd… Nevíte, co to je? :/ Říká pořád, že je to naražené, ale mě se to nezdá. 8o

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 08.03.17 14:59

@Most No bez doktora to asi nepůjde… :nevim: Třeba tam má nějaký pidi úlomek kosti, co se někam posunul a teď to bolí… :nevim: To může být naprosto cokoli.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

Šafářová oslavila Fed Cup s parťačkami i přáteli. Plekanec ale pořád nikde!

Tenisovou kariéru sice pomalu končí, přesto si Lucie Šafářová náramně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >