Kolik utratíte za sebe na RD?

Anonymní
4.4.20 11:11

Kolik utratíte za sebe na RD?

Ahoj maminky, zajímalo by mě kolik utratíte za sebe a svoje zájmy teď na RD. Platím plýnky, ubrousky, krémy, občas přesnídávky a čajíky a zbytek platí manžel…Bydlení, jídlo. Po dobu co jsem pracovala, tak jsem se dost rozmazlovala. Kupovala jsem si značky jako Louis Vuitton a podobně.
Na mateřské mi bylo jasné, že si takto vyskakovat nemůžu, ale stejně si dost často říkám, že bych si zasloužila nějakou odměnu. Pro mě samotnou mi většinou zbyde cca 7 tis a většinou to zvládnu utratit sama za sebe a nebo malou.. Už nekupuju Vuitton kabelky, ale spíš nějaké drobnosti jako peněženky, šátky, klíčenky.. Kabelky si teď kupuji značky Karl Lagerfeld, Furla, Aspinal of london a podobně. Manžel asi netuší, že mi zbyde tolik peněz, ale nikdy po mě za dobu co jsem s malou doma nic platit nechtěl. Občas koupím i něco manželovi. Oblečení pro malou moc nenekupuju spoustu skoro nového, značkového oblečení dostávám pro malou od rodiny. Kupuji tedy, jen když se mi něco hodně líbí. Kolikrát jsem si říkala, že něco ušetřím a že bych měla něco ušetřit, ale přiznám se, že to neumím.. Poradíte mi jak na to? A příjde Vám to už moc?
Děkuji za odpověďi :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3266
4.4.20 11:16

Každý ať si dělá, jak sám uzná za vhodné. Záleží jestli tě to trápí nebo ne, jestli na to máte a tvoje utrácení vás neomezuje v dalších výdajích. Já značky moc nemusím, ne že bysme na to neměli, ale nemám ráda věci s do očí bijícími logy. Přijde mi to povrchní, aby člověk jen ukázal, že na to má. Ale jak píšu každého věc, tohle je jen můj pohled. Šatnu mám velkou, v ní plno věcí a nejvíc teď unosím tepláky, takže ne, pro sebe nic nenakupuju. Pro malou ano, ale střídmě, z většiny vyroste za pár měsíců…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 11:31

Moje mateřská je vyšší než manželův plat. Manžel platí jenom hypotéku, občas malý nákup. Já zbytek. Na značkové kabelky a hadříky jsem nikdy nebyla, mým hříchem jsou knížky, ale snažím se i v tomto krotit a chodím do knihovny :-) Jo a potom oblečení pro děti, za to utrácím taky dost.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.4.20 11:37

Až budu na rodičovské, budu muset částečně pracovat. Nejsem schopná z rodičovského příspěvku pokrýt všechny naše potřeby. Všechno, co jsem kdy chtěla jsem si pořídila sama a i většinu věcí do domácnosti a k domu. Neumím poradit jak ušetřit. Jsem od přírody celkem spořivá (nebo možná na základě zkušeností), takže to mám v tomto asi jednodušší. Kabelku za tisíce bych si nikdy v životě nekoupila, stejně jako ostatní značkové zbytečnosti. Naštěstí nemám vůbec tu potřebu. Možná zkusit hledat štěstí jinde? Asi to ale je těžké…

• Nahlásit
  • Citovat
3278
4.4.20 11:39

Znackove veci me nikdy moc nebraly, oblikam se v beznych konfekcich.. Z rodicaku kupujeme jidlo, takze na nejakou vuitton kabelku bych stejně nemela, i kdybych po ni nakrasne touzila. Tak jednou za pul roku si koupim neco drazsiho/vetsiho pro sebe. Treba znackove boty, bundu, neco na sport. Obcas tricko z HM apod nepocitam..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1713
4.4.20 12:01

Hele to je dost o cloveku. Taky bych si mohla poridit Vuittonku, ale kdyz pomineme, ze zrovna Vuittonka je kyc do sveta kricici „Podivej se, ja na to mam“, tak je mi to proste lito takove penize uvalit za kabelku. Radsi je vlozim do neceho s trvalejsi hodnotou a urcitou navratnosti. Nerikam, ze si rada nekoupim nejakou peknou kabelku, taky jich par mam, ale mam strop ve vysi nekolika malo tisic, ktere jsem ochotna do kabelky dat a vetsinu penez spis investuju. Prijde mi to rozumnejsi nez vsechno utratit za boty a kabelky a rezervy mit nulovy. Sama se zamysli nad tim jestli to utraceni vsech penez za znacky neni trosku kratkozraky a pak to treba prehodnotis a zacnes setrit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6089
4.4.20 14:07
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, zajímalo by mě kolik utratíte za sebe a svoje zájmy teď na RD. Platím plýnky, ubrousky, krémy, občas přesnídávky a čajíky a zbytek platí manžel…Bydlení, jídlo. Po dobu co jsem pracovala, tak jsem se dost rozmazlovala. Kupovala jsem si značky jako Louis Vuitton a podobně.
Na mateřské mi bylo jasné, že si takto vyskakovat nemůžu, ale stejně si dost často říkám, že bych si zasloužila nějakou odměnu. Pro mě samotnou mi většinou zbyde cca 7 tis a většinou to zvládnu utratit sama za sebe a nebo malou.. Už nekupuju Vuitton kabelky, ale spíš nějaké drobnosti jako peněženky, šátky, klíčenky.. Kabelky si teď kupuji značky Karl Lagerfeld, Furla, Aspinal of london a podobně. Manžel asi netuší, že mi zbyde tolik peněz, ale nikdy po mě za dobu co jsem s malou doma nic platit nechtěl. Občas koupím i něco manželovi. Oblečení pro malou moc nenekupuju spoustu skoro nového, značkového oblečení dostávám pro malou od rodiny. Kupuji tedy, jen když se mi něco hodně líbí. Kolikrát jsem si říkala, že něco ušetřím a že bych měla něco ušetřit, ale přiznám se, že to neumím.. Poradíte mi jak na to? A příjde Vám to už moc?
Děkuji za odpověďi :)

Není to už moc takhle funguje vetsina žen na rodicaku :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4829
4.4.20 14:50

Jo, jasně. Plýnky.
A kabelky KL, Furla atd. z rodičáku. Kolik máš ten rodičák, prosím tě?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31872
4.4.20 15:35

Troll jak vyšitý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2436
4.4.20 15:43
@Burj Chalifa píše:
Troll jak vyšitý.

To je u většiny diskuzí, holt je potřeba prodávat reklamu. Ale může z toho vzniknout hodně výživná debata - machři vs lhářky vs socky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2436
4.4.20 15:45

@Ernais Já bych tu definici LV upravil - není to „já na to mám“, ale „spím s někým, kdo mi na to dá“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.20 15:46

@Elenloth ahoj :) no když poplatím co musím a není toho tolik, tak mi zbyde asi 7 tis.. Protože zbytek platí manžel. A já nikdy neuměla ušetřit to co zbylo. Mám kamarádku co prodává tyhle značky všechno nové krásné a vždy pro mě má nějakou úžasnou slevu a já prostě neodolám :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12339
4.4.20 15:48

Utratím za sebe pořád stejně jako před rodičovskou. Díky za optání. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.20 16:00

Děkuji moc všem za příspěvky :-) tak vidím, že v tom nejsem sama. Zkusím se nad sebou zamyslet a neutrácet vždy všechno. Dřív mi to bylo tak nějak jedno. Říkala jsem si a co zbyde je pro mě :lol: :lol: ale jelikož manžel má finanční rezervu a dokáže i u :) šetřit a žijeme úplně normálně teď myslím večeře, kino, divadlo s malou chodíme plavat atd.. Tak jsem si řekla, že bych také mohla něco našetřit. Už mi je i blbé rozbalovat neustále nějaké balíčky, když je doma. :lol: No zkusím nenakupovat každý měsíc, ale třeba jen jednou za 2,3 měsíce. Snad mi to vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6089
4.4.20 16:08

@Elenloth Troll :mrgreen: a nebo je její chlap za vodou a dá jí na to ;) spíš to první ale. Zabava být musí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama