Končí mi rodičák a jsem těhotná

12.8.13 09:15

Končí mi rodičák a jsem těhotná

Zdravím maminky, potřebovala bych radu. Teď v říjnu mi končí rodičák, byla jsem doma s malým na tříleté variantě. A jsem ve třetím měsíci těhotenství, do práce se kde vrátit nemám. Můžu se jít nahlásit na pracák i jako těhotná, nebo to nejde, přece jen pracák je pro ty co hledají dlouhodobě práci a to u mně nebude asi možné, když už budu s břichem. Děkuju moc za každou radu. Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Alay88
12.8.13 09:21

@ppeettiikk můžeš se nahlásit na pracák i jako těhotná, dostaneš podporu 5 měsíců, ale počítej s tím, že tady dostaneš jenom rady, proč se jako na pracák budeš hlásit, že co si to dovoluješ. :)

• Citovat
  • Upravit
12.8.13 09:22

@ppeettiikk Na pracák jít můžeš, když řekneš, že jsi těhotná, tak Ti ani práci nabízet nebudou, nechají Tě tam. Já šla na pracák po škole, to jsem měla do mateřské daleko a práci taky žádnou. Nechali mě tam, nikam mě neposílali do práce nebo na pohovory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.8.13 09:24

Jéé na tak na to se teda těším :( stejně by jsme asi hledaly málo kde tak arogantní úřednice jako jsou na pracáku.. díky za napsání :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12004
12.8.13 09:25

Musis nekde byt nahlasena jinak by sis musela platit soc. a zdrav. pojisteni, takze uz z tohohle duvodu se tam urcite nahlasit musis..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23378
12.8.13 09:27

@ppeettiikk na pracák si zajdi, pokud budeš mít nárok na podporu, tak budeš aspoň něco dostávat, pokud ne, tak budeš mít aspoň placené pojištění. Ještě je možnost, nahlásit se, že se staráš o dítě do 4 let věku, ale tam bys určitě nic nedostávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Alay88
12.8.13 09:30

@Aspera po rodičáku je automaticky podpora na 5 měsíců, není to moc, ale lepší než nic. Počítám teda s tím, že zakladatelka nemá žádného zaměstnavatele.

• Citovat
  • Upravit
12.8.13 09:31

Díky moc za rady holky, vyhodit se nenechám :-D i když budou mít blbé řeči, já si myslím, že lidi stát zneužívají mnohem víc, než my těhulky co se nemáme na přechodnou dobu kde vrtnout :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12004
12.8.13 09:33

@ppeettiikk ten prvni konentar byl urcite myslenej tak ye bude mit nekdo keci tady ne na pracaku.. tam na me vzdycky byli milé..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23378
12.8.13 09:36

@Alay88 aspoň jsem zase o něco chytřejší. Já jsem byla na pracáku jednou a to jsem neměla nárok na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Alay88

@ppeettiikk jo ty kecy byli, že tady budou mít. Na pracáku záleží na koho narazíš, ale zaregistrují tě.

• Citovat
  • Upravit

Aha tak to jsem špatně pochopila, no já už jsem jednou na pracáku byla a neměla jsem teda moc milou paní, ale teď bydlím v jiném městě tak snad budu mít štěstí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58486
12.8.13 09:45

@ppeettiikk na pracák se nahlásit musíš, tedy pokud si sama nechceš platit soc nebo zdrav (jako žena v domácnosti). Pokud se nemáš kam vrátit (předpokládám, že jsi měla smlouvu na dobu určitou?). Pokud bys byla ještě u zaměstnavatele, můžeš požádat o neplacené volno do 4 let věku dítka, otázka, jestli Ti zaměstnavatel vyhoví.. Jinak na pracáku možná budou mít kecy, ale nedej se, zaevidují Tě, dostaneš 5 měs podporu, pokud bude rozumná úřednice, tak po Tobě nebude chtít ani pravidelné návštěvy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
12.8.13 10:43

Neviem, ako je to v ČR, ale v SR sa dá predĺžiť materská /bez zdravotných dôvodov/ - peniaze sa nedostávajú, ale štát platí za ženu odvody /je to možné myslím do 6 rokov dieťaťa/. Ideálne na situáciu, v ktorej si ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1769
12.8.13 11:34

Holky a kolik je ta podpora?? me konci materska v zari a ikdyz hledam praci jak silena porad nic :zed: ted mam mateřskou 7600

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama