Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@wisewillow Po konci pracovního poměru nebudeš dál na MD, protože to je jen volno v zaměstnání, ale peněžitou pomoc v mateřství budeš normálně pobírat dál stejně jako kdybys byla zaměstnaná. Pak přejdeš na rodičovský příspěvek (nebudeš na RD). Všechny tyhle změny po konci prac. poměru musíš hlásit zdravotní pojišťovně, normálně budeš státní pojištěnec.
O materskou nepřijdeš a ještě by ti za dobu, kdy budeš mít platnou smlouvu a budeš na MD měli proplatit dovolenou
. V tvém případě ty 2-3 měsíce nebo jak ti to vychází…