Reklama

Konec pracovní smlouvy v průběhu šestinedělí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wisewillow
Nováček 2 příspěvky 04.09.18 21:27
Konec pravovni smluvy v prubehu sestinedeli

Dobry den, muj dotaz je dost specificky. V Breznu tohoto roku jsem presne po vycerpani podpory na UP nastoupila do nove prace kde, jsem dostala smlouvu na dobu urcitou a to do konce roku. Asi tri dny po nastupu do nove prace jsem otehotnela. Pred tim nez jsem byla na UP jsem pracovala 6 let v kuse v jedne firme. V pulce Rijna nastoupim na materskou dovolenou a tri tydny po planovanem terminu porodu mi konci pracovni smluva. Otazka zni co pak? Prijdu o moznost byt na MD a musim rovnou zadat o rodicovsky prispevek, protoze podporu z UP mam vycerpanou? Urcite se pujdu zeptat na UP nebo na socialku ale to ted nestiham z duvodu dojizdeni do prace. Zajdu tam tedy az budu na MD ale ta otazka mi neda spat uz ted. Diky za pripadne odpovedi.

Reklama

Reakce:

Lendeš
Kelišová 5132 příspěvků 04.09.18 21:34

@wisewillow Po konci pracovního poměru nebudeš dál na MD, protože to je jen volno v zaměstnání, ale peněžitou pomoc v mateřství budeš normálně pobírat dál stejně jako kdybys byla zaměstnaná. Pak přejdeš na rodičovský příspěvek (nebudeš na RD). Všechny tyhle změny po konci prac. poměru musíš hlásit zdravotní pojišťovně, normálně budeš státní pojištěnec.

wisewillow
Nováček 2 příspěvky 04.09.18 21:49

Moc dekuji za uklidnujici odpoved. :)

K92
Kecalka 140 příspěvků 04.09.18 22:28

O materskou nepřijdeš a ještě by ti za dobu, kdy budeš mít platnou smlouvu a budeš na MD měli proplatit dovolenou 8) . V tvém případě ty 2-3 měsíce nebo jak ti to vychází…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama