Konec pracovní smlouvy v průběhu šestinedělí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wisewillow
Nováček 2 příspěvky 04.09.18 21:27
Konec pravovni smluvy v prubehu sestinedeli

Dobry den, muj dotaz je dost specificky. V Breznu tohoto roku jsem presne po vycerpani podpory na UP nastoupila do nove prace kde, jsem dostala smlouvu na dobu urcitou a to do konce roku. Asi tri dny po nastupu do nove prace jsem otehotnela. Pred tim nez jsem byla na UP jsem pracovala 6 let v kuse v jedne firme. V pulce Rijna nastoupim na materskou dovolenou a tri tydny po planovanem terminu porodu mi konci pracovni smluva. Otazka zni co pak? Prijdu o moznost byt na MD a musim rovnou zadat o rodicovsky prispevek, protoze podporu z UP mam vycerpanou? Urcite se pujdu zeptat na UP nebo na socialku ale to ted nestiham z duvodu dojizdeni do prace. Zajdu tam tedy az budu na MD ale ta otazka mi neda spat uz ted. Diky za pripadne odpovedi.

Reakce:

Lendeš
Kelišová 5400 příspěvků 04.09.18 21:34

@wisewillow Po konci pracovního poměru nebudeš dál na MD, protože to je jen volno v zaměstnání, ale peněžitou pomoc v mateřství budeš normálně pobírat dál stejně jako kdybys byla zaměstnaná. Pak přejdeš na rodičovský příspěvek (nebudeš na RD). Všechny tyhle změny po konci prac. poměru musíš hlásit zdravotní pojišťovně, normálně budeš státní pojištěnec.

wisewillow
Nováček 2 příspěvky 04.09.18 21:49

Moc dekuji za uklidnujici odpoved. :)

K92
Kecalka 187 příspěvků 04.09.18 22:28

O materskou nepřijdeš a ještě by ti za dobu, kdy budeš mít platnou smlouvu a budeš na MD měli proplatit dovolenou 8) . V tvém případě ty 2-3 měsíce nebo jak ti to vychází…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >