Kvalitní potraviny Vysočina

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Otazkar
Povídálka 20 příspěvků 12.05.19 23:05
Kvalitní Potraviny Vysočina

Zdravím tak mě napadlo bydlím na Vysočině kam je nejlepší dojet nakoupit opravdu kvalitní jídlo? V mém okolí jsou obchody tipu - Billa, Penny Market, Kaufland, Lídl a myslím že bych našel i Jednotu. Ale potraviny tam jsou třeba 60% masa v párku v kofole je nějaký sirup takže chutná hodně divně, ovoce tvrdé, nedá se tu ničemu věřit ale třeba do Německa to mám celkem dálku poblíž je ještě Brno, abych tam koupil 1 kategorii jídla tady i čokolády jsou divný takže pořád jím jenom chipsy nenapadá vás nějaké řešení? Možná ani žádné není… :nevim:

Reakce:
sirikit
Nadpozemská drbna 29883 příspěvků 12.05.19 23:26

:mrgreen: Normálně pokračuj v „kvalitních“ chipsech a těmi drobnými písmenky na etiketách se vůbec nezatěžuj. :jazyk:
Ona taková Billa, která má spoustu super rakouských výrobků, totiž spešl na Vysočinu vozí nekvalitní sajrajt. ;) I ty Lindty a belgický pralinky pančujou. To víš že jo. 8)

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 18991 příspěvků 12.05.19 23:43

Tak zrovna Vysočina je protkaná různými krámky s regionálními nebo bio potravinami, taky jsou zde různé farmy a podomní (rodinné) obchody, stačí zapátrat! Mám tam část rodiny a myslím, že zrovna na Vysočině tohle není problém :think:

Russet
Neúnavná pisatelka 15863 příspěvků 12.05.19 23:48
@Otazkar píše:
Zdravím tak mě napadlo bydlím na Vysočině kam je nejlepší dojet nakoupit opravdu kvalitní jídlo? V mém okolí jsou obchody tipu - Billa, Penny Market, Kaufland, Lídl a myslím že bych našel i Jednotu. Ale potraviny tam jsou třeba 60% masa v párku v kofole je nějaký sirup takže chutná hodně divně, ovoce tvrdé, nedá se tu ničemu věřit ale třeba do Německa to mám celkem dálku poblíž je ještě Brno, abych tam koupil 1 kategorii jídla tady i čokolády jsou divný takže pořád jím jenom chipsy nenapadá vás nějaké řešení? Možná ani žádné není… :nevim:

A co takhle jíst chleba, zeleninu, pít vodu z kohoutku…

sirikit
Nadpozemská drbna 29883 příspěvků 12.05.19 23:54
@pe-terka píše:
Tak zrovna Vysočina je protkaná různými krámky s regionálními nebo bio potravinami, taky jsou zde různé farmy a podomní (rodinné) obchody, stačí zapátrat! Mám tam část rodiny a myslím, že zrovna na Vysočině tohle není problém :think:

Ale ono není problém dobře nakoupit ani v těch jmenovaných řetězcích - v Pennáči nakupuju nejčastěji a mají tam skvělýho řezníka (Novák), maso z českých chovů s výjimkou zřetelně označených zahraničních specialit, zeleninu teda spíš v té Bille, pečivo je potřeba vybírat - konkrétně u nás bere Penny chleba z malé regionální pekárny, oceněný značkou „regionální potravina“, mrak super věcí se dá najít. :P :P :P
Ale chce to se zajímat, číst složení a vědět, co kupuju.
Ovšem když pán v honbě za kvalitními potravinami uvede kofolu, chipsy a „ňákou divnou čokošku“, je zbytečné se rozepisovat o skyru, řeckém jogurtu, sušených rajčatech a vínech z vyhlašených moravských vinařství. Třeba. ;)

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 18991 příspěvků 13.05.19 00:01

@sirikit čatla jsem úvod dost zběžně, tak mi ten chipsovej kontext utekl :oops: Já mám Penny dost daleko, nakupuju spíš v Kauflu a lidlu, a jak píšeš - když se člověk zajímá a pročítá, najde i tam kvalitní potraviny :think: A něco ve výživách, něco v regionálních krámcích místních chovatelů a pěstitelů :think: A něco si nechávám i dovézt z bio farem :think: Jen to chce přemýšlet, no :think:

Otazkar
Povídálka 20 příspěvků 13.05.19 00:23

Ja to chapu ze se musi neco dovazet kdyz bydlime takto blbe ale jestli se da aspon slusna kvalita najit mezi tim… :(

Otazkar
Povídálka 20 příspěvků 13.05.19 00:26

Díky za tip jde o to že mi nikdo tip nedá takže já nevím co je kvalitní…

Russet
Neúnavná pisatelka 15863 příspěvků 13.05.19 05:17
@Otazkar píše:

Základní potraviny. Nepij Kofolu a neláduj se čokoládou. Stačí?

Cenarius
Kecalka 320 příspěvků 13.05.19 05:50
@Otazkar píše:

Dobrej tip je cist etikety a pouzivat u toho mozek. Jelikoz bez toho stejne budete jist sracky a jen si u toho budete chtochtat, jak vam to nekdo dobre poradil.

Váš příspěvek
Reklama