Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
JanaK88 píše:Petrajan píše:Ono by zakladatelce nejspíš pomohl i kvalitní kurz asertivity. Pořádně se zdravě naštvat, bývá řešením mnohých problémů
Co bude mít dítě za dětství,když jeho máma bude neustále vynervovaná,psychicky na dně?Ikdyž se bude snažit,přetvařovat se před dítětem do nekonečna taky nejde,a děti tohle vycítí.Já netvrdím hned rozbít rodinu,zkusila bych si promluvit s partnerem,říct mu všechno o čem přemýšlím,pochopit jeho ale taky aby on chápal mě a navrhnout řešení.Nejlepší by bylo,kdyby se dohodli,že půjdou do podnájmu a pak i on sám uvidí,že žena je v pohodě,užívá si mateřství,že se jim líp žije, a budou řešit normální problémy a ne tchýni
Souhlasím
Já tchýni asertivně řekla jak to bude(když na předchozí a několikrát zopakovaná pravidla nebrala ohled)a mám klid.
Už se s manželem nehádáme,máme jiné starosti a jsme v pohodě a žije se nám pohádkově ![]()
Lenczii píše:Fen-fire píše:Předpokládám, že to Careynka nemyslela doslovně. Přeci by nezabíjela vlastní dítě..
Ježíš holkyNestačím se divit a vůbec vás nechápu, asi jsem z jiného světa.
Hysterčit, dávat chlapovi ultimáta, utíkat do azyláku kvůli poblázněné tchýni, nestačím kroutit hlavou. Jako nechci být zlá, ale vy jste asi nezažily pořádné problémy a řešíte fakt strašné blbosti. Pořád se nimrat v takových maličkostech, já teda nevímNo a poslední příspěvek, že by Careynka radši sebe i dítě zabila
Nechápu jak to vůbec můžeš napsat, je to hrozné, že Tě to vůbec napadne. Nechápu
Vždyť existují jiné možnosti, jak to vyřešit, kdyby nechtěla svěřit dítko do péče tchýně..
to byla metafora toho, ze bych to proste nesnesla. Ale to bylo na to, ze soud urcit vychovu deti otci. Tam je jedine vychodisko dite unest, protoze nase soudy to nevyresi
No já nevím holky, pokud jsem někde v množství anonymů nepřehlídla příspěvek od zakladatelky, tak vlastně o tchýni nic až tak závažného, aby musela hned utíkat nepíše. A ostatní si zbytečně do té její promítáte tu svoji mrchu a radíte utíkat. A vy jste utekli a rozbili rodinu? Tohle je jedna z věcí, kterou já třeba té svini nedovolím a neudělám ji tu radost, to by totiž byla její výhra. Takže radši bojovat, než ji nechat zvítězit. Bude mít syna, vnoučata k dispozici bez mého dohledu, aby je kazila a štvala proti mě a samozřejmě důvod k tomu proti mě poštvat celou rodinu včetně muže. Takže takhle ne.
Laaja píše:
No já nevím holky, pokud jsem někde v množství anonymů nepřehlídla příspěvek od zakladatelky, tak vlastně o tchýni nic až tak závažného, aby musela hned utíkat nepíše. A ostatní si zbytečně do té její promítáte tu svoji mrchu a radíte utíkat. A vy jste utekli a rozbili rodinu? Tohle je jedna z věcí, kterou já třeba té svini nedovolím a neudělám ji tu radost, to by totiž byla její výhra. Takže radši bojovat, než ji nechat zvítězit. Bude mít syna, vnoučata k dispozici bez mého dohledu, aby je kazila a štvala proti mě a samozřejmě důvod k tomu proti mě poštvat celou rodinu včetně muže. Takže takhle ne.
tchyne malyho k dispozici nema, skoro pul roku ho nevidela a uvidi ho az na narozeniny - jestli prijede, jsem z toho cela odvarena, fakt. Dovedu si predstavit, jak se o me doma bavi, mozna i pred chlapem, ale to mi je fuk, ja jsem spokojena tady
Laaja píše:
No já nevím holky, pokud jsem někde v množství anonymů nepřehlídla příspěvek od zakladatelky, tak vlastně o tchýni nic až tak závažného, aby musela hned utíkat nepíše. A ostatní si zbytečně do té její promítáte tu svoji mrchu a radíte utíkat. A vy jste utekli a rozbili rodinu? Tohle je jedna z věcí, kterou já třeba té svini nedovolím a neudělám ji tu radost, to by totiž byla její výhra. Takže radši bojovat, než ji nechat zvítězit. Bude mít syna, vnoučata k dispozici bez mého dohledu, aby je kazila a štvala proti mě a samozřejmě důvod k tomu proti mě poštvat celou rodinu včetně muže. Takže takhle ne.
Já díkybohu měla možnost utéct i s manželem - přestěhovali jsme se oba…
Barák je chlapův, ona tu bydlí s náma, má podepsaný dožití nebo co…tak se tím ohání.
A k věci jestli není tak strašná:
Viky, tak to je fakt na poblití a divým se, že jsi ještě neutekla. Tohle bych opravdu nezvládla.
je to hrozný
někdo ji může omlouvat že je strará, rajzuje dost, vše dělat může, ale odjakživa co si manža pamatuje tak vše dělal on, neuklidila nikdy, ten záchod to je šílenost úplná, ona ho posee celej i na desce jak to tam přilepí, ale jak jí něco řeknu tak ječí a nadává mi, že zase na ni něco mám
je to hnus
pochcanej byl po každém jejím použití, te´d to jakš takš utírá ale ty přilepené hona na desce nevidí
bohužel to odejít nejde, baráku je škoda…museli bysme platit tenhle a ještě nějaké náhradní bydlení pro nás a to bysme neutáhli, nehledě na tom jak by to tu pak vypadalo, kdyby tu byla sama, to by se mohl barák rovnou zbourat, ona všechno zničí, těma botama a neuklízením to by tu vypadalo
![]()
jejího druhého syna musela naučit až manželka měnit denně spodní prádlo a sprchovat se, protože to z domu neznal, takže je tchýně prase odjakživa, manža měl naštěstí svůj rozum a je krásně voňavoučkej a uklízel vždycky, jinak šla dnes k dr a ani to se nesprchovala, jsem v 8. měsíci a sprchovat se od začátku těhu byla jen jednou
a to ještě jako hlásila jdu se sprchovat
![]()
Viky…uprimnou soustrast..je horsi jak ten nejspinavjesi chlap
![]()
careynka píše:
Viky…uprimnou soustrast..je horsi jak ten nejspinavjesi chlap![]()
![]()
![]()
![]()
a ona ještě prohlásí, že se nemusí sprchovat každý den, a od té doby co se s ní nemažu a všechno jí řeknu tak jsem jí řekla, práv ty bys měla jít do sprchy i několikrát děnně když to děláš do gatěk
ona že jak to můžeš vědět to není pravda, stačí se podívat do jejího koše na prádlo, ona má cukrovku tak to svádí na to ten průjem, jenže háček je jinde ona spořádá za den minimálně 1kg ovoce-švestky, hrozna, nektarinky, hrušky, to láduje celej den, ať se pak nediví, i manža jí chápavě domlouval, že existuje něco jako tena ledy, mají to v každým obchodě už dneska…ne se*e si do nich dál, nemění a ani se neumeje ![]()
viky23 píše:careynka píše:a ona ještě prohlásí, že se nemusí sprchovat každý den, a od té doby co se s ní nemažu a všechno jí řeknu tak jsem jí řekla, práv ty bys měla jít do sprchy i několikrát děnně když to děláš do gatěk
Viky…uprimnou soustrast..je horsi jak ten nejspinavjesi chlap![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
ona že jak to můžeš vědět to není pravda, stačí se podívat do jejího koše na prádlo, ona má cukrovku tak to svádí na to ten průjem, jenže háček je jinde ona spořádá za den minimálně 1kg ovoce-švestky, hrozna, nektarinky, hrušky, to láduje celej den, ať se pak nediví, i manža jí chápavě domlouval, že existuje něco jako tena ledy, mají to v každým obchodě už dneska…ne se*e si do nich dál, nemění a ani se neumeje
kdyby mi rekla ze nemusi kazdej den, tak bych ji odpovedla ze muze aspon kazdej tejden
to je tak nechutny… sousedka mi vypravela, taky tam ma tchyni…ze strasne smrdela. Ale ona mela povolenej spodek a normalne ji to lezlo ven kockou
bylo to pekne nechutny, tak ji to domluvila na gynde a spravili ji to, ale sama by to taky nechala byt
viky23 píše:careynka píše:a ona ještě prohlásí, že se nemusí sprchovat každý den, a od té doby co se s ní nemažu a všechno jí řeknu tak jsem jí řekla, práv ty bys měla jít do sprchy i několikrát děnně když to děláš do gatěk
Viky…uprimnou soustrast..je horsi jak ten nejspinavjesi chlap![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
ona že jak to můžeš vědět to není pravda, stačí se podívat do jejího koše na prádlo, ona má cukrovku tak to svádí na to ten průjem, jenže háček je jinde ona spořádá za den minimálně 1kg ovoce-švestky, hrozna, nektarinky, hrušky, to láduje celej den, ať se pak nediví, i manža jí chápavě domlouval, že existuje něco jako tena ledy, mají to v každým obchodě už dneska…ne se*e si do nich dál, nemění a ani se neumeje
Bože!
![]()
Přesně, začne to maličkostma a najednou z toho je ooobr problém, který málokdo může pochopit.
.
.
Ale asi bych i přesto neutíkala bezhlavě, začala bych u své drahé polovičky, hezky, mile… žádný „ta baba mi už leze na nervy!“, protože pozor, je to jeho maminka! A chlapi jak známo bývají na svoje maminky citliví
Dalším řešením by mohla být rada psychologa. Nechat si poradit, jak na tchýní, jak na partnera, člověk si tam poštěžuje, dostane pár dobrých rad a hned je zase o něco líp na světě
Ale mimojiné, co tady v jiných příspěvcích padlo, vyslovit můj partner o mých rodičích cosi ve smyslu „ať táhne do domova důchodců“, nebo " aby už natáhla bačkory", tak to bych kopla do zadku jedině tak jeho
, to samé bych si nedovolila k jeho rodičům, ať už bych je nenáviděla sebevíc.