Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@Anais Brno Já také vůbec neumím ležet. Mám skvělou vzpomínku, když jsme si s kamarádkou při baťůžkářskym tripu po jedné východoasijské zemi řekly, že tedy po 2 týdnech v pohybu si dáme válecí den u moře. Ležíme asi dvacet minut na lehátku, já si říkám v duchu „to nedám“, čtu dokola průvodce, a najednou slyším. „Mě už to nebaví, co budeme dělat?“ ![]()
Souhlasím, že po Evropě je opravdu hodně zemí, které stojí za to, a není to jen směr západ nebo jihozápad
Ono samozřejmě někdy je CK z nějakého důvodu lepší, někdy to vychází dobře cenově, a třeba různé poznávací zájezdy je asi taky v určitých případech snazší řešit přes CK kvůli vízum atd. Já jsem prostě cestovatel, miluju cesty i po ČR (baví mě i jen ten přesun) a svojí zemi znám, troufnu si říct, dobře (mám mezeru v oblastech Zlínska, tam znám jen Zlín, Holešov a Kroměříž, což chci napravit), ale i doma v ČR je to skvělé, já vlastně neumím sedět na zadku ani, když není čas dovolených. Třeba i v zimních měsících minimálně dva víkendy v měsíci nebo alespoň třeba soboty někam vyrážím. ![]()
Příspěvek upraven 21.07.22 v 20:15
@Amalthea píše:
to je tady vidět v mnoha diskuzích, čeho si cením na této, že se to tu zatím nezvrhlo k odsuzování toho, jak si ji představuje ten druhý, což se tu děje skoro v každé diskuzi tohoto typu
Jak se někdo může válet 10 dní u moře?
Jak si někdo může koupit AI dovolenou a být vázaný na hotel a nepoznávat místní kuchyni?
Na dovolené si chci odpočinout a ne dělat každý den několikakilometrové túry!
Vařím doma celý rok, na dovolené nebudu ani náhodou!… nechápu, však ať si každý udělá jak chce ne? Nebo jede na více dovolených, jednu takovou, druhou makovou, ale ne tady se to vždy zvrhne v opovrhování nad tím, jak kdo tráví dovolenou, protože já to dělám úplně jinak![]()
Já třeba jsem ten typ, co jezdí bez CK a jí v těch stáncích na trzích. Ale určitě bych nijak nekritizovala nebo neshazovala, že někdo naopak vůbec nechce nic plánovat, nic řešit a jen se napnout na lehátko a odpočívat
Já totiž mám ráda i tu fázi plánování, takový to „prstem po mapě“, hledání letenek, takže vlastně, kdyby to za mě někdo udělal, tak budu ochuzená
Ale úplně chápu, že někdo si naopak nejlíp užije dovolenou a odpočine, když nemusí nic vymýšlet a spíš leží
Já bych to ležení nedokázala (zatím, ale určitě to taky přijde), ale přít se, co je lepší mi přijde, jako když milovník moře přesvědčuje milovníka hor a opačně ![]()
@Mutlice my se s CK chystame na Slovinsko, bohužel ani já ani manžel neřídíme, takže to nakombinujeme jako poznavacku a pak zůstaneme pár dní u moře.
Brácha si hodně nechává dělat cesty na míru, jako individuální dovolenou, takže ty destinace, kde más třeba i ochranku, byli tak v Jemenu nebo v Keni, se s CK vyplatí s tím, že tohle za tebe vše vyřídí..
S CK to vždy nemusí být jen all inclusive v rezortu…
Takový sever Evropy… Ten mě taky láká, ale dřív bych kluky chtěla vzít do Švýcarska a Belgie, tam jsem žila a ráda bych se znovu podívala na známé místa
@renap Tak to zní dobře, ikdyž letos už podražili.. Můžu se zeptat, který hotel v Kalamaki to byl? My právě ještě chceme hotel na pláži…
S těma rodinnýma pokojema je to velkej problém, letos jsem vybírala jen ze tří hotelů..( když chceme hotel na pláži, písek, ne daleko od letiště a ten rodinný pokoj, je to prostě moc kriterií).
@Anais Brno píše:
@Mutlice my se s CK chystame na Slovinsko, bohužel ani já ani manžel neřídíme, takže to nakombinujeme jako poznavacku a pak zůstaneme pár dní u moře.
Brácha si hodně nechává dělat cesty na míru, jako individuální dovolenou, takže ty destinace, kde más třeba i ochranku, byli tak v Jemenu nebo v Keni, se s CK vyplatí s tím, že tohle za tebe vše vyřídí..
S CK to vždy nemusí být jen all inclusive v rezortu…
Takový sever Evropy… Ten mě taky láká, ale dřív bych kluky chtěla vzít do Švýcarska a Belgie, tam jsem žila a ráda bych se znovu podívala na známé místa
Tak Jemen bych na vlastní triko taky nejela
Bez řidičáku to v Evropě trošku komplikace je. Jinak já vím, že hodně cest s CK není jen o resortech, ale zatím to všechno klaplo bez nich. A kecám…! ještě mám za sebou poznávací cestu, to bylo také CK, na to jsem zapomněla. Do byla Litva, Lotyšsko, Estonsko, jih Finska a Petrohrad. To by byla složitější organizace a hlavně víza do Ruska bylo tehdy snazší dostat organizovaně než pro jednotlivce. To se teda bavíme o roku 2008 nebo 2009 tuším. Taky se dá právě kombinovat pobytový zájezd a tam si dělat nějaké výlety po vlastní ose. Jak komu vyhovuje. Já mám poslední dobou pocit, že mi to není souzený
Mám chlapečka 2,5 roku, to je samozřejmě samo o sobě změna ve stylu cestování, do toho lockdowny. Jeden lockdown mi zhatil Sicílii, druhý Krakov (kam teda snad vyrazím v srpnu), teď jsme měli červen jet Švýcarsko právě (to miluju a byla jsem tam mockrát i pracovně, ale syn zbožňuje vláčky, lanovky atd, tak jsme chtěli na dovolenou do hor), takže jsme postupně dva dny před odjezdem všichni onemocněli…
Už se tomu musím jen smát
Právě proto si říkám, že ještě štěstí, že ty moje cesty jsou vždy na vlastní triko, že neřeším storno s CK atd. Maximálně řeším storno, když mám zajištěnou první až druhou noc. Podzim bychom chtěli jet Jordánsko. Ale bůh ví, jak zas všechno bude… ![]()
Jinak Skandinávii doporučuju. Ale teda bez auta se určitě vyplatí pak dát si nějaký poznávací zájezd s CK jednoznačně. Třeba Island moc žádnou hromadnou dopravu nemá, to by se nedalo.
@ousk1 byl to hotel caretta island. Letos ho má blue style, ale koukala jsem, že rodinné pokoje nemá. My ho loni měli, ale objednavali jsme to už v prosinci.
Hotel byl moc pěkný, klidný žádný panelak, kde je tisíc lidí na malém prostoru. Pláž kousek, ta byla nádherná čistý, teplý moře. Akorat to jídlo nic moc,no.Ale možná to bylo covidem, nevimTreba s Tureckem se to srovnat nedalo, ani náhodou.
Ale my tam moc nebyli, měli jsme půl pobytu auto, zakynthos je nádherný, stojí za to jo projet.
@renap Moc děkuju, mrknu na něj, třeba příští rok bude v nabídce
Jj, my Zakynthos taky máme projetý, ale klidně si to dám každý rok
O Turecku jsem slyšela, že super, ale my jsme na to Řecko
Na Zakynthosu netrvám, ale ten pokoj to hrozně omezuje, no ![]()
@ousk1 a apartmany nenabízí? Ono caszo to jde nakombinovat, že na jidlo muzete dochazet do nejakeho hotelu, nebo se stravovat po vlastní ose.
Já treba apartmány mam radeji, je tam vice mista, muzu si udelat snidani kdy chci já, vstáváme brzo v šest…kafco piti během dne… dat si ovoce zeleninu.do lednice. V hotelu byvaji vezsinou mini balkonky, takhle si clovek.muze zarezervovat apsrtman s teraskiu, vecery travit deskovkou, povidanim, dat si vinecko jako doma nozky na stůl ![]()
@Mutlice jo do Petrohradu jsme se s kamoskou chystaly, uvidime, co bude v budoucnu.
V té západní Evropě se to docela s dopravou i bez auta dá… neni to tak pohodlný, ale ani taková hrůza…
@Anais Brno Se přiznám, že po apartmánech jsem se nedívala. Mám i obavu, že to už by bylo cenově úplně jinde.. Chceme all in, hlavně teda manžel
, a ikdyž toho stíháme i dost projet, vyhovuje nám, že stravu řešíme jen na těch delších výletech nějakou tavernou třeba. Letos třeba jsme měli zaplacený rodinný pokoj a do poslední chvíle nebylo jisté, že v něm budou dveře, což teda moc nechápu, že cestovky nejsou schopny a ochotny toto zajistit.
Jinak tedy už jsme i přemýšleli, že bychom to prubli bez CK, ale zatím jsme se neodhodlali…
@ousk1 já v Recku byla jednou, ale obecně si vzdy první hledam misto, kde byvh chtela být a procestovat a pak až moznosti ubytování… ono cestovky jsou zvyklé na různé pozadavky, takže chce si prosadit, když chci neco zjistit…
@ousk1
přesně, taky hledám, jestli jsou tam dveře a někdy je to fakt těžký to zjistit.
Koukam i na stránky hotelu nebo na booking, tam je někdy jednodušší to zjistit, než v popisu od cestovky.
Kdybyste měli blízko na něnecké letiště, tak tam je nabádka daleko větší. Ale Řecko taky mají drahé.
Ještě jsem si vzpomněla, na Zakynthosu jsme byli ještě v jednom hotelu, kde jsme měli apartmán, i nějaká kuchyňská linka tam byla- Admiral Tsilivi. Ale tam nebyla tak hezká pláž a ten hotel byl hrozně rušný, kravál celou noc, je to blbě postavený, do U kolem bazénu, takže všechny pokoje jsou otočený k tomu bazénu, kde je i bar. A bylo tam hodně Poláků a ti dovedou chlastat a řvát celou noc.
@Big boss píše:
Bylo někde u Nisy a měli to přes Booking, tedy to ubytování. Víc bohužel nevím, ale poptam se.
moc děkuju
Jak se tu někdo divil, kde v hotelu je snídaně od šesti hodin ráno, tak právě v jednom takovém jsem
ale překvapilo mě to tedy. Snídaně 6-10 h. Djerba.