Lidé mi skáčou do řeči, apod.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dana066
Kecalka 363 příspěvků 06.12.18 21:03
Lidé mi skáčou do řeči, apod.

Je to hlavně v práci. Kolegyně mě nenechají domluvit. Stihnu říct jednu větu a některá mě přeruší a začnou se bavit o jejím tématu. Nejsou to pracovní hovory, spíš takové ty kamarádské. Nebo k tématu něco řeknu, ony na to nereagují a začnou se bavit o něčem jiném. Jinak s nimi vycházím v pohodě. Jsou milé, pomohou, ani nestačím poprosit, apod. Jsme malý kolektiv asi 8 žen. Všimla jsem si toho už dřív. Dost mi to sráží sebevědomí. Má to někdo taky tak? Ozvala bych se, jenže ony skočí třeba na jiné téma, mě je hloupé se vracet k tomu předchozímu a často se už ani nedostanu ke slovu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Deneriss
Zasloužilá kecalka 904 příspěvků 06.12.18 21:08

Tak jim řekni až ti zase skočí do řeči žes ještě neskončila. Nebo prostě bych se ozvala hned… Občas se to stane, ženské melou jedna přes druhou, ale pokud je to často trochu bych se ozvala..

KristýnaHavlová
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 06.12.18 21:09

Také by mě zajímalo co s tím..
Mám to podobné jako vy, v kolektivu kamarádů začnu něco říkat a hned mě někdo přeruší a začne o něčem jiném.. Je to zajímavé :think:

Šarlota4
Extra třída :D 10081 příspěvků 06.12.18 21:09

Bud jim nepripada tve tema zajimave a nebo to nedelaji schvalne a proste to nevnimaji. Ja jsem u sebe zjistila, ze u nekterych lidi totalne prepinam a vubec nevim co rikali. Nezajima me to, protoze vypraveji bud o h…ch, nebo to rikaji zdlouhave a nepoutave. Nedelam to schvalne, mrzi me to, ale fakt se vzdycky musim pekelne soustredit, abych vedela o cem je rec. Dalsi vec je, ze i dospelaci jsou nevychovany. I ja ucim dite, ze do reci se proste neskace. Kolem me to dela hodne lidi a je to treba i k tematu, ze chteji doplnit myslenku atd.

Limi123
Závislačka 3676 příspěvků 06.12.18 21:10

To se v kolektivu deje bezne. Drive jsem mela tendenci se vratit k tomu, co jsem chtela rict, ted na to kaslu. Podle me se to deje vsem, kdyz se vice lidi o necem bavi, jen to neresi.

KristýnaHavlová
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 06.12.18 21:12
@Limi123 píše:
To se v kolektivu deje bezne. Drive jsem mela tendenci se vratit k tomu, co jsem chtela rict, ted na to kaslu. Podle me se to deje vsem, kdyz se vice lidi o necem bavi, jen to neresi.

Co když jde o nějakou při, ve které se máte obhájit, ale nemáte možnost pomalu cokoli říct? :(

Dana066
Kecalka 363 příspěvků 06.12.18 21:15

Já právě neumím vyprávět, mluvím zdlouhavě, občas se zamotám apod. Ale přerušit po jedné větě :( A pak jim do řeči neskočím, protože je mi to blbý, skákat jiným do řeči. Tak je nepřeruším. Asi jim na začátek řeknu, že jim chci něco říct a ať mě nepřerušují. Já občas taky skočím do řeči, abych nekecala, ale pak se omluvím a nechám doříct.

janickaIII
Závislačka 2645 příspěvků 06.12.18 21:30
@KristýnaHavlová píše:
Co když jde o nějakou při, ve které se máte obhájit, ale nemáte možnost pomalu cokoli říct? :(

Buď skočit do řeči nebo počkat až se dotyčná osoba bude nadechovat a v tom začít mluvit a nepřestat i kdyz druhý začne. A klidně říct že ještě pokračuju a nebo prostě mluvit dál důrazně.

Mallorka
Závislačka 3033 příspěvků 06.12.18 21:31

@KristýnaHavlová taky to same. Ale ne v každém kolektivu. Už jsem si zvykla

Muminek2019
Stálice 54 příspěvků 06.12.18 21:32

Mam to stejne. Vypracovala jsem se na „vrbu“ ,ktera vsechny vyslechne,ale me uz vyslechne jen manzel… to mu nic jineho nezbyva :mrgreen: obcas to zamrzí, kolikrat by clovek rad neco probral jen s holkou :think:

KristýnaHavlová
Povídálka 15 příspěvků 1 inzerát 06.12.18 21:36

Je to takové frustrující, ale nejhorší je to s chlapama, mame s přítelem spíš kamarády mužského pohlaví a tam si vybojovat nějaký respekt je skoro nemožné a když už se teda naštvu a zvýším hlas tak jsem za histerku :?

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 06.12.18 21:46

A nemluvíš potichu? Občas jsem si v okolí všimla, že tišší typy jsou úplně přetlučení těmi průbojnějšími. Pokud ti pravidělně skáčou do řeči, zvedla bych o tón hlas a začala pokračovat v rozmluveném. Jinak měla jsem kolegyni, co třeba napřímo prohlásila: „neskákej mi do řeči“ Mně to už přišlo docela drsné, ale faktem je, že jí člověk skočil do řeči opravdu jen jednou, každý si to pak pamatoval :D

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 06.12.18 21:47
@Muminek2019 píše:
Mam to stejne. Vypracovala jsem se na „vrbu“ ,ktera vsechny vyslechne,ale me uz vyslechne jen manzel… to mu nic jineho nezbyva :mrgreen: obcas to zamrzí, kolikrat by clovek rad neco probral jen s holkou :think:

Tady se nabízí otázka, jestli se obklopuješ správnými lidmi. Pokud všem posloužíš jako vrba a tebe se nezeptají ani jak se máš… Taky jsem takové známé měla, ale rychle jsme se přestali vídat. Pokud to teda nebylo řečeno s nadsázkou :)

Limi123
Závislačka 3676 příspěvků 06.12.18 22:59
@KristýnaHavlová píše:
Co když jde o nějakou při, ve které se máte obhájit, ale nemáte možnost pomalu cokoli říct? :(

Tak buď skáču do řeči také, nebo na to kašlu. Podle důležitosti pře… A podle toho, zda má smysl mluvit… Někdy je to spíš ke škodě, když druhá strana neposlouchá, může člověk mluvit hodiny a je to jako mluvit do zdi.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34293 příspěvků 07.12.18 09:56
@Dana066 píše:
Je to hlavně v práci. Kolegyně mě nenechají domluvit. Stihnu říct jednu větu a některá mě přeruší a začnou se bavit o jejím tématu. Nejsou to pracovní hovory, spíš takové ty kamarádské. Nebo k tématu něco řeknu, ony na to nereagují a začnou se bavit o něčem jiném. Jinak s nimi vycházím v pohodě. Jsou milé, pomohou, ani nestačím poprosit, apod. Jsme malý kolektiv asi 8 žen. Všimla jsem si toho už dřív. Dost mi to sráží sebevědomí. Má to někdo taky tak? Ozvala bych se, jenže ony skočí třeba na jiné téma, mě je hloupé se vracet k tomu předchozímu a často se už ani nedostanu ke slovu.

zesílit, domluvit :-) a nebo na to kašlat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >