Nestíhám - Vánoce se blíží

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 06:24
Nestíhám - Vanoce se blíží

V práci jsem toho měla poslední dobou hrozně moc, protože kvůli nemocem nás tam bylo málo. A teď kvůli konci roku toho je zase hrozně moc a musím dodělat vše, co jsem odkladala. Chodila jsem docela pozdě domu. Teď bych teoreticky mohla chodit normálně, ale… Mám dvě děti, nedaří se mi ani skloubit všechny ty jejich akce, abych zvládla vše. Pak tam mame jeste různé doktory (myslím tím odpoledne). Je toho tolik, že máme každý den jednu nebo dvě, výjimečně tři „akce“. Domu pak jezdíme většinou kolem 18. h. Někdy i později. Stihnu akorát tak uchystat večeři, věci do školy, povinnosti a už jdou do koupelny a spát. Mladší dítě ještě není samostatne, oboum dětem docistuji zoubky, potom ještě nějaké zdravotní věci. Do postele se dostanou dost pozdě. Včera na mě padla šílená únava, že bych nejradši šla spát ještě dřív než děti - ty usínají docela pozdě. A já už pak nemám energii jít něco dělat - třeba balit dárky. No a to je další věc. Nemám je ještě nakoupené. Něco mám, začala jsem poměrně brzo. Jenže se nikam nedostanu a bez děti už vůbec ne. Něco jsem objednala přes internet. Pro děti to není těžké něco vymyslet, ale ti dospělí. Do toho máme vážný úraz v rodině a čekáme na operaci a uvidí se, co bude dál. Narozeniny a svátky - vše teď na začátku prosince. :zed: Nevím, kam to vše natlačit. Okna mám omyta jen dvě. Jinak mám dost velky nepořádek, protože - co šlo, to se rozbilo. V jedné místnosti je to vše rozložené. Nedaří se nám to opravit a ani sehnat někoho, kdo by to dal dohromady. Sami to nedáme dohromady. Potřebovala bych protridit malé oblečení po dětech. Chtěla jsem to prodat, ale pořád se nemůžu dostat k tomu, že bych to nafotila. Zabírá mi to dost místa. Všichni pečou a děti chteji taky. Jediné volno, kdy se k něčemu dostanu, je víkend. Jenže jeden den už je jasne zabitý kvůli oslavě, druhý pojedeme do nemocnice. Neni to na celé dny, ale v tom zbyvajicim case už toho moc nestihnu. A většinou se ještě něco objevi. Zacina to na mě padat úplně šílene a čím dál tím víc. Partner má taky nějaké zdravotní potíže a táhne se mu to docela dlouho, má bolesti, je nesnesitelný. Do toho má jit v lednu na operaci. Pimuze
ale teď to opravdu nezvladal. Musím ještě do konce roku zařídit nějaké věci a už nevím, kam to nacpat. Vyzdoba zadna. Pak mi napíše kamarádka, že nema čas, protože peče už další várku cukroví. Druhá kamarádka taky nestíhá - má naklizeno, okna omyta asi třikrát, napeceno a stíhají všechny akce - třeba rozsvěcení stromečku, které já jsem opravdu zrušila, protože to není nutné. Vcera jsem se dívala do diáře, co zruším. Akorát budu rušit logopedii a já nepůjdu ke kadeřnici (už sedivim, takže to budu vypadat - zvlášť, když další termín je až v únoru - už jsem to s ní totiž řešila, ale ještě jsem si termín radši nechala). Dneska odpoledne budu mit 20 minut čas - jedno dítě bude na kroužku (vozím jen na jeden v týdnu - jedna kamarádka vozi děti na kroužky každý den). Během té doby bych potřebovala udelat nákup a zařídit asi 10 věci. Myslím, že stihnu ten nákup. Nějak nestíhám si ani sepsat vše, co potřebuju. A pak strávím čas psaním tohohle příspěvku. Asi jsem se potřebovala někomu vypovídat. :palec: Na Vánoce bych se vykašlala, ale mám malé děti a kvůli nim to nejde. Kdy ale budeme pect cukroví? Kdy zabalím ty dárky? Kdy to všechno udělám? Občas v noci, ale jsem docela z toho shonu přes den unavená a tak si každý den říkám, zítra v noci vstanu. Včera jsem teda se dokonalá k něčemu, co jsem potřebovala nutne. Takže na dnešek jsem šla spát. Tak dneska v noci… Snad.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.18 06:34

Nestresuj. Zkratka nebudes mut umyta okna, cukrovi upeces jen tolik, kolik zvladnes a vanoce budou takove, jake pujdou udelat.

Jsem na tom podobne. Manzel pres tyden mimo domov, tezce nemocna maminka po narocnych operacich uz treti tyden v nemocnici. Vstavam o pul pate rano, abych byla v praci na 6 (dojizdim 25 km) a mohla ve 14 hodin skoncit a jen do nemocnice dalsich 35 km. Domu zpet pak 60 km, takze prijizdim az kolem pul seste. Do toho doma pubertak, nakupy apod. Uklizet, pect uz nezvladam. Vecer v 8 uz usinam (vcera jsem.malem usla ve vane).
Ted jeste musim sehnat nejakou kvalitni polohovatelnou postel, az maminku pusti z nenocnice, aby mela pohodli. Vubec netusim, co nas ceka, protoze uz nikdy nebude samostatna :?
Takze vanoce, darky, cukrovi … v podstate je mi to fuk. Jindy jsem zacatkem prosince mela vse nakoupene, zabalene, vyzdoba hotova. Letos mam zatim jen pernicky, ktere jeste nejsou nazdobene.

mroe
Extra třída :D 14561 příspěvků 06.12.18 06:36

Bud se na nektere veci vykasli ( uklid, myti oken) a venuj se dulezitym vecem, nebo si na to zaplat nejakou pomoc. V zivote jsou nektere veci dulezitejsi ( navsteva v nemocnici…) nez jine a kdyz se to nakupi, nema cenu se strhnout.
Konec roku je vzdycky narocny, ja se snazim predvidat a planovat dopredu ( darky uz mam, vetsinu po netu), okna jsem si zaplatila…atd…cu­krovi upecu, kolik stihnu a kdyz nestacim uklidit, kvuli praci navic doma, tak se taky nezblaznim…

mroe
Extra třída :D 14561 příspěvků 06.12.18 06:38

Ja nemam cukrovi zadne, jen testo na pernicky v lednici a dozvedela jsem se, ze mam do konce roku jeste nejakou praci navic, kterou budu sotva stihat… No, ale ono to nejak pujde… :nevim:

jahuhudka
Extra třída :D 11300 příspěvků 06.12.18 06:39

:nevim: na co umyvat okna? O tom prece svatky nejsou. O vikendu v sobotu udelej dve testa, v nedeli si deti pohraji a mas cukrovi. Darky ,kdyz byly deti male jsem balila 23-24 :mrgreen: bud vecer nebo pres den . Chlap vzal deti na pul hodiny ven.
Svatky maji byt rodine setkani,klid,pohoda a ne nervy ,uvery,myti oken …

araw
Neúnavná pisatelka 16632 příspěvků 06.12.18 06:40

Hele klid, okna nemusi byt umyta- kdo vymyslel blbost myt v zime okna :mrgreen: :lol: , takze ty skrtni. Darky zabalis za 2-3h?tak uplne v klidu o vikendu pred stedrym dnem, to budes mit uz volno, ne? Cukrovi, napec 3 druhy, nebo si ho objednej a kup. Na tom svet taky nestoji. Kupovane je pekne a bez prace. Uklid, v bordelu asi nezijete, tak nekam vecpat cas na vyzdobu, ja chtela mit taky vyzdobeno od 1 adventu, stihla jsem klukuv pokoj, do obyvaku jsme koupili novou sedacku, cekame az prijde, tak mam jeste cas. Taky nemam kdy, ale nestresuju se. On se nekdy chvilka najde. Dnes snad stihnu vytrit barak. Misto planovaneho peceni. Vcera nam domem probehla tlupa certu a naslapali nam tu. Kup si magnezko, ono hodne pomaha, clovek se tak nenervuje. Darky nakupuju jen pres net. Jsem rada, ze stiham koupit jidlo :mrgreen: :lol: a na dospele bych se klidne vyprdla, poprala a je to. Jinak obleceni bych odvezla do azylaku. Je toho vsude kupa a jako prodava se to za korunove polozky. To by me ani nehlo tim ztracet cas. To mas nafotit, pak jim to dofocovat, merit, balit a jit na postu. Ani nahodou, zvlast, kdyz je casu malo.

Ju21na
Kecalka 232 příspěvků 06.12.18 06:46

Na úklid se vys.r, udělej jen takový běžný (vysat, vytrit, prach, koupelna, WC). Zkus poprosit kamarádku,, jestli by vám třeba pár kg cukroví neprodala nebo se podívej na inzeráty, spousta lidí peče „na kšeft“. Hlavu vzhůru, ono to nějak dopadne :mavam:

LenkaN26
Závislačka 4099 příspěvků 06.12.18 06:55

Já toho mám taky teď vcelku dost v práci, chodím domů vyšťavená a nemám energii. Víkend taky v háji, protože jedeme k našim. Vyřešila jsem to tak, že si beru v pondělí dovolenou. Zabalím dárky, něco uklidím a další víkend jsem vše odřekla a dodělám cukroví. Dárky jsem objednala přes net takže žádné zdržování v obchoďácích. Předvánoční nákup vyřeší rohlík.cz.

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 06.12.18 07:09

c

Příspěvek upraven 10.12.18 v 07:17

tini
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 5 inzerátů 06.12.18 07:11

Jsem na to uplne jako ty a chlap chce jet pristi tyden na ty 3 dny na hory,jestli napadne. Tak jsem testa na cukrovi objednala a jen to upecu.Snad.Druha varianta je koupit upecene,ale chci aby deti pekly a vonelo to tu a delani test nesnasim,tak jsem je objednala tam,kde vim,ze mi chutnaj.Na okna pecu.Jestli to nestihne chlap tak co.Nehodlam se zblaznit.Priority jsou mit stromek,darky,par kousku cukrovi,neco k te veceri.Na bordel deti koukat nebudou,na tohle jo

hofka
Neúnavná pisatelka 15007 příspěvků 06.12.18 07:17

vánoce jsou svátky klidu:-) Taky nestíhám, ale už jsem si zvykla, že holt nebude naklizeno, stoprocentně napečeno. Dnes mám kupříkladu dovolenou a těšila jsem se, jak něco z toho odbydu a večer jsem našla holce vši, tak budu mít velmi výživnou dovolenou :mrgreen:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2044 příspěvků 2 inzeráty 06.12.18 07:35

Na nejaka okna a velke gruntovani bych se z vysoka vy… Na cukrovi taky. Jezisek se taky narodil v chlivku. A cukrovi bych normalne koupila.

Popripade nemuzes si na uklid nekoho zaplatit? O tom bych uvazovala i dlouhodobe, kdyz jste na tom doma, tak jak jste..

blumen
Hvězda diskuse 42799 příspěvků 06.12.18 07:37

Taky chodim domu pozde kolem 19 a kdyz skoncim driv, tak jsme venku a stejne dojdeme pozdeji. Do toho navsteva o vikendu a dalsi vikend hory. Proste upecu vikend pred Vanoci, pripadne tento, kdyz bude cas. Darky chci zabalit taky vikend predem, pripadne noc predem. Zbytek neresim, vyzdobu mame a stromecek koupime tento vikend.

Králičice
Extra třída :D 13093 příspěvků 06.12.18 07:38

V albertu kup balíček lineckého těsta (za cca 25 kč na 2 velké plechy) a za hodinku o víkendu máte upečeno - zbytek dokoupíš.
Domluv se s dětmi, že od dnešního dne se bude v jedné místnosti uklizeno - ať se snaží, že jinak tam stromeček prostě nebude. Balení dárků vyřeší trochu neekonomicky dárkové tašky ;) a když bude nejhůř, nalep jen mašle a jmenovky - taky to bude mít své kouzlo.

Hlavně mysli i na sebe :hug:

blumen
Hvězda diskuse 42799 příspěvků 06.12.18 07:39

Mne jde hlavne o to, at jsme zdravi. Minuly rok jsme to komplet cele vsichni promarodili.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >