Lze se na poště prokázat pasem? (prošlá občanka)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laura215
Stálice 55 příspěvků 23.02.17 16:22
Lze se na poště prokázat pasem? (prošlá občanka)

Holky prosím o radu, přišel mi dopis s červeným pruhem - do vlastních rukou, a když jsem si z peněženky připravila občanku, s hrůzou jsem si všimla, že ji mám od srpna propadlou :? :? Lze se na poště prokázat pasem, vydají mi tuto zásilku?
A ještě jeden dotaz, když jsme u toho - hned zítra půjdu na úřad pro nový OP, ale nevíte, zda mě čeká nějaká pokuta, případně na co se mám připravit? Půl roku chodím s prošlou občankou a nevšimnu si toho, ach jo…

Reakce:

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 5 inzerátů 23.02.17 16:30

Ano lze.

Nevim:(

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 16:31

@Laura215 Ano, jde se prokázat pasem, jen mohou myslím požadovat ten papír, co házejí do schránky (o tom dopise). Ad pokuta, asi něco jo, ale třeba 200,–

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 23.02.17 16:40

@Laura215 ano na poště bez problémů. Na nový op budeš potřebovat znovu i rodný list. Pokuta nevím.

Nikola.Horackova
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 23.02.17 16:40

Na poste se da prokazat i ridicakem myslim ne? Ja teda jednou vyzvedavala balik na me jmeno a obcanku jsem myslim mela v aute a mela sem u sebe ridicak a vzali to..:)

tartaletka
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 23.02.17 16:44

Vydat dopis by meli na ridicak, pas ci obcanku. Zkusila bych to klidne i na tu obcanku.

Pokuta by nemela byt, taky jsem menila se zpozdenim a v pohode

AdelaHores
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 23.02.17 16:47

Pasem se prokázat dá a na výměnu občanky máš ze zákona 15dní (na požádání o výměnu), pokud tuto lhůtu jedinec nedodrží, je možná pokuta až do výše 15000Kč. Menší města mají pokutu ve výši cca 100Kč za měsíc, u větších měst se to asi prodraží no. Třeba ale žádnou sankci nedostaneš :)

Paola21
Závislačka 3535 příspěvků 23.02.17 17:40

Můžeš se prokázat na poště i řidičákem nebo pasem, pokuty za prošlou občanku bych se nebála

zuzana35
Stálice 55 příspěvků 23.02.17 17:59

Takže na poště při vyzvednutí dopisu potřebuješ buď platnou občanku, nebo řidičák, nebo pas. Pozor na řidičák se nedá vyzvednout hotovost na poukázku, tam pouze OP nebo pas-ale to není tvůj případ. Myslím, že si s tím zbytečně děláš hlavu, protože dopisy s červeným pruhem mají v 99%případů službu tzv. fikce doručení,tzn.po úložní době deseti dnů budou vhozeny do domovní schránky, takže když nevyzvedneš-ničemu to nevadí, budeš ho mít ve schránce. Pokuta za propadlou občanku neexistuje.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2232 příspěvků 23.02.17 18:00

Me teda na pas obalku s cervenym pruhem nevydali. Ze pry v pase neni adresa.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 18:02
@Janina81 píše:

Musejí vydat, to, že tam není adresa není překážkou, pouze k vydání mohou požadovat předložení toho oznámení, co vhazují do schránky.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63291 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 18:03
@zuzana35 píše:
Pokuta za propadlou občanku neexistuje.

Existuje.

Paola21
Závislačka 3535 příspěvků 23.02.17 18:05

Vyjádření České pošty: Podle slov mluvčího České pošty Ivo Mravinace jde o jasné porušení pravidel ze strany doručovatelky, která si nepovšimla, že k prokázání totožnosti kromě občanského průkazu stačí i cestovní pas nebo řidičský průkaz. „Prokázat se očkovacím průkazem nebo legitimací Svazu baráčníků pochopitelně nestačí. Doručovatelky toho nemají málo, ale tohle by konkrétní pracovnice vědět jistě měla,“ uvedl Mravinac.

z internetu

Qwentin
Hvězda diskuse 64161 příspěvků 23.02.17 18:21
@Nikola.Horackova píše:
Na poste se da prokazat i ridicakem myslim ne? Ja teda jednou vyzvedavala balik na me jmeno a obcanku jsem myslim mela v aute a mela sem u sebe ridicak a vzali to..:)

Ano i na řidičák :)

eumedon
Extra třída :D 13617 příspěvků 23.02.17 18:52
@Janina81 píše:

Zakladatelka třeba bude u jiné přepážky jiné pošty s jinou pracovnicí. :)

https://www.ceskaposta.cz/…znich-castek

Cituji z podmínek České pošty:

Dodávání fyzickým osobám na poště

16.Poštovní zásilku nebo poukázanou peněžní částku může podnik vydat jen osobě, která platným osobním dokladem (občanský průkaz, cestovní pas vydaný v ČR, řidičský průkaz vydaný v ČR, osobní doklad cizince umožňující jeho pobyt v ČR) prokáže, že je adresátem, zmocněncem adresáta, zákonným zástupcem adresáta nebo zmocněncem zákonného zástupce adresáta. Jiné osobě než adresátovi není možné vydat poštovní zásilky nebo poukázané peněžní částky, které z rozhodnutí odesílatele smějí být dodány pouze do vlastních rukou výhradně jen adresáta.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >