Můžu při 100 kg běhat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 12:19
Mám 100 kg můžu běhat?

Ahojte.
Prosím o zachování anonymu.

Otázka je jasná, můžu začít běhat když mám 100 kg na 165 cm? Mám křečové žíly, bolí mě celý člověk a mám nízký tlak, neudělám ani jeden leh sed a klik… Ovšem pořídila jsem si pejska a chci chodit na výstavy a tam se běhá a navíc nemám nějaké obr plemeno, takže já a můj pes momentálně vypadáme jak Obelix a Idefix :mrgreen: popřípadě poradíte mi jak zhubnout a naučit se běhat :think: co se jídla týče, jim většinou 2-3× za den. Snídani a oběd, večeři zřídka. Děti nemám.
Děkuji :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

TeSudička
Kecalka 271 příspěvků 15.10.18 12:24

Muzes, ale s takovou vahou si odrovnas klouby. Doporucuju delsi prochazky a trochu zhubnout, nez se das do behani :mavam:

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 15.10.18 12:26

Začni jíst a místo běhání rychlá chůze. Běh, bych se 100 kg neprovozovala kvůli kloubům. Přidala bych plavání, super sport, který nezatěžuje tolik klouby, běh bych zkoušela, až budeš mít trochu kondičku a nižší váhu.

Evidentně ale vůbec neumíš jíst, takže bych si udělala jídelníček buď podle kalorických tabulek nebo si ho zaplatila od poradce.

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 15.10.18 12:29

místo běhání si pořid trekové hůlky a choď..a začni více jíst..když chceš zhubnout musíš jíst - paradox? tím že nejíš uričtě nezhubneš

-Vikiviki-
Stálice 60 příspěvků 15.10.18 12:29

To je podle mě fakt hodně na běhání. Začala bych chůzí s holemi (najdi si videa, technika je důležitá) a plaváním. Při tom se nezatěžují klouby a na kondičce je to hodně poznat. Běhat bych začala tak max s 80 kily, více ne. A tedy rozhodně bych večeřela tak 3-4 hodiny před spaním - tělo celou noc hladoví a pak ukládá zásoby.

Bábrdl
Generální žvanilka 21324 příspěvků 15.10.18 12:29
@Anonymní píše:
Ahojte.
Prosím o zachování anonymu.Otázka je jasná, můžu začít běhat když mám 100 kg na 165 cm? Mám křečové žíly, bolí mě celý člověk a mám nízký tlak, neudělám ani jeden leh sed a klik… Ovšem pořídila jsem si pejska a chci chodit na výstavy a tam se běhá a navíc nemám nějaké obr plemeno, takže já a můj pes momentálně vypadáme jak Obelix a Idefix :mrgreen: popřípadě poradíte mi jak zhubnout a naučit se běhat :think: co se jídla týče, jim většinou 2-3× za den. Snídani a oběd, večeři zřídka. Děti nemám.
Děkuji :srdce:

Rozhodně ne! Nejdřív chodit, rychlou chůzí.

A nejlíp hubnout „u doktora“, prostě tam, kde mají k dispozici zdravotníky. Hubnutí pro obézní - existují kurzy.
http://www.vstj.cz/
 http://www.stob.cz/cs/cviceni

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33316 příspěvků 10 inzerátů 15.10.18 12:33

Běh asi nebude pro začátek úplně dobrý nápad. Raději delší procházky, nejlépe i s holemi. Vhodné jsou pohybové aktivity v bazénu, kolo a posilovací a protahovací cvičení, které pracuje s vlastní vahou, samozřejmě vybrané cviky, cvičení na balonech atd. Zkus se podívat v okolí, jestli někde není cvičení zaměřené vyloženě pro více obézní a začni tam. Kvůli křečovým žilám bych se asi poohlédla po punčoškách. A pro další rady můžeš i napsat do této odborné poradny .

Příspěvek upraven 15.10.18 v 12:39

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 12:34

ahoj… ja mela 130kg a zacala jsem s heatem, takze doporucuju:) Ted mam 80kg, jdes sve tempo, zvysi se ti kondicka a hubne se dost v cm…

Smiss
Povídálka 19 příspěvků 15.10.18 12:35

Osobne bych zvolila nejakou trenerku(trenera), preci jen oni vedi jak nato a co muze a nemuze clovek cvicit. :)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33316 příspěvků 10 inzerátů 15.10.18 12:35
@smurfka píše:
místo běhání si pořid trekové hůlky a choď..a začni více jíst..když chceš zhubnout musíš jíst - paradox? tím že nejíš uričtě nezhubneš

doporučení více jíst vzhledem k tomu, že netušíme množství ani složení její stravy, je celkem nesmyslné. Může jíst i méněkrát za den, pokud jí to vyhovuje, ale je potřeba aspoň rámcově zkontrolovat příjem/výdej a přiměřené složení živin

terien
Echt Kelišová 8023 příspěvků 15.10.18 12:44

Já bych do toho nešla, ublížíš si a odstavíš se od pohybu úplně. Lepší je chůze, svižně, s hůlkami, nebo cvičení v bazénu. Mysli hlavně na zdraví.

blumen
Hvězda diskuse 41830 příspěvků 15.10.18 12:46

Asi bych si nasla nejakeho vyzivoveho poradce a nebehala, volila bych rycjlou chuzi. S touto vahou je to fakt zatez na klouby a i chrupavku a menisky, abys pak nemela brzo artrozu kloubu. Chce to zhubnout a volit adekvatni pohyb, ne beh.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 12:50

Vyhledej si trenéra, sestaví jídelníček. Určitě neběhěj, stačí chůze. U mě stačilo ze začátku 3× týdně 35 minut na páse, jak jsem hubla, přidala jsem i posilování. I samotnou stravou jsem hubla 0,5kg týdně. Hodně štěstí

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.18 12:51

@TeSudička tak chodit chodím cca 5 km v přírodě denně. Bylo mi řečeno že málo jím a tělo si ukládá, kdysi jsem zkoušela jíst 5 x denně, jenže nemám hlad a tak mě to přestalo bavit a hlavně jsem na to jídlo si musela dělat čas a to mě hrozně omezovalo :think: zkoušela jsem aplikaci kalorické tabulky, ale nijak mě to nepohltilo

Kriss Tina
Kelišová 5378 příspěvků 15.10.18 12:56

Hlavní je nechat si udělat jídelníček na míru, to jídlo dělá většinu toho hubnutí. Potom jsou ideální pro začátek delší rychlejší procházky s tím pejskem, muzes začít plavat, ale běhání bych nechala až trochu shodíš odrovnala by sis klouby.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >