Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Takze jsi na nervy z toho, ze dite ve 4m dostalo prvni hexavakcinu a druhe v 3 letech prvni MMR?
vidis, ja bych byla na nervy z toho, ze ti ten starsi neockovany nakazi mimino
mimochodem to MMR do skolky nepotreboval?
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity. Potřebuju si nějak ulevit a vypsat. Synovi byly 3 roky a víceméně ze strachu (a častých viróz) jsme odkládali očkování MMR. Teď by měl jít do školky a v tu chvíli by se očkování odložilo o další rok (počítám, že bude ze začátku na podzim chytat kde co), nu což, včera jsem byla přesvědčená, že očkovat se nebude. Jenže jsem dneska byla u doktorky kvůli dceři (4 měsíce) a nějak jsem se na to ptala, že očkování v těchto vedrech asi není nejlepší a ona že by to už neodkládala a bla bla bla, ale že to nechá na mě. A já v takové krizové situaci, misto abych zachovala chladnou hlavu, tak jsem teda řekla, že teda naočkujeme. A rovnou i dceru hexavakcínou, aby to toho nebylo málo. Jsem z toho teď špatná, samozřejmě přítel říká ať už to neřeším, byl spíš zastáncem očkovat a když už s tím teď nic neudělám, tak ať se v tom nepitvám. Ale mě prostě hrozně štve, že jsem si neustála tu svoji myšlenku, se kterou jsem tam šla a že máma by tohle měla rozhodnout podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a to se prostě nestalo! Co jsem to za mámu?! Je mi zle a jsem v tom taková zacyklená. Asi to bude na psychologa
Prosím tě klid. Kdyby jsi nečetla tady ty chytré diskuze, uděláš líp. ![]()
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity. Potřebuju si nějak ulevit a vypsat. Synovi byly 3 roky a víceméně ze strachu (a častých viróz) jsme odkládali očkování MMR. Teď by měl jít do školky a v tu chvíli by se očkování odložilo o další rok (počítám, že bude ze začátku na podzim chytat kde co), nu což, včera jsem byla přesvědčená, že očkovat se nebude. Jenže jsem dneska byla u doktorky kvůli dceři (4 měsíce) a nějak jsem se na to ptala, že očkování v těchto vedrech asi není nejlepší a ona že by to už neodkládala a bla bla bla, ale že to nechá na mě. A já v takové krizové situaci, misto abych zachovala chladnou hlavu, tak jsem teda řekla, že teda naočkujeme. A rovnou i dceru hexavakcínou, aby to toho nebylo málo. Jsem z toho teď špatná, samozřejmě přítel říká ať už to neřeším, byl spíš zastáncem očkovat a když už s tím teď nic neudělám, tak ať se v tom nepitvám. Ale mě prostě hrozně štve, že jsem si neustála tu svoji myšlenku, se kterou jsem tam šla a že máma by tohle měla rozhodnout podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a to se prostě nestalo! Co jsem to za mámu?! Je mi zle a jsem v tom taková zacyklená. Asi to bude na psychologa
tohle teda opravdu není na psychologa. očkování už neodočkuješ, tak se snaž udžet doma pozitivní atmosféru, děti šetři, ochlazuj, a bude dobře.
Spíš bych řekla, že jsi dost zviklaná argumenty lidí, kteří neočkují a různě to odkládají.
zkus se vžít do toho, jak se cítí rodiče chlapečka, který letos na jaře zemřel na záškrt. skutečně si to velice živě představ
prosím neber to tak, že nějak útočím.
rozhodně NE.
Jenom se obávám, že si dnešní člověk vůbec neumí představit, proč vlastně to příšerné očkování existuje.
Jestli teď a rovnou z hlavy víš, co je to záškrt, jak probíhá, jak se léčí, jak se přenáší, jak chránit děti a jaké je riziko smrti - tak jsi dobře informovaná a můžeš se svobodně rozhodnout neočkovat. Jestli toto všechno z hlavy nevíš - pak jsi rozhodně udělala dobře, žes děti nechala naočkovat.
Totéž platí pro všechny ostatní nemoci obsažené v hexavakcíně a MMR.
@Anonymní píše:
Spíš bych řekla, že jsi dost zviklaná argumenty lidí, kteří neočkují a různě to odkládají.zkus se vžít do toho, jak se cítí rodiče chlapečka, který letos na jaře zemřel na záškrt. skutečně si to velice živě představ
prosím neber to tak, že nějak útočím.
- jak ta nemoc vypadá (předpokládám samozřejmě, že přesně víš jak tato nemoc probíhá, když jsi proti ní očkovat nechtěla - jinak by ses nemohla takto rozhodnout),
- jak probíhá léčba,
- jestli by jsi souhlasila s tím, aby dítěti dali léky (protože ta je přece také škodlivá a má vedlejší účinky, jako očkování)
- jestli bys třeba raději léčila tuto nemoc doma (aby ses vyhnula škodlivým lékům s vedlejšími účinky)
- jak bys to zvládla psychicky, a jestli počítáš s možností smrti dítěte…
rozhodně NE.
Jenom se obávám, že si dnešní člověk vůbec neumí představit, proč vlastně to příšerné očkování existuje.
Jestli teď a rovnou z hlavy víš, co je to záškrt, jak probíhá, jak se léčí, jak se přenáší, jak chránit děti a jaké je riziko smrti - tak jsi dobře informovaná a můžeš se svobodně rozhodnout neočkovat. Jestli toto všechno z hlavy nevíš - pak jsi rozhodně udělala dobře, žes děti nechala naočkovat.
Totéž platí pro všechny ostatní nemoci obsažené v hexavakcíně a MMR.
proč píšeš pod anonymem? Mojí babičce zemřel syn na záškrt, škoda, že ty ženy co se jim to stalo, už dnes většinou nežijí a nemohou to vyprávět dalším. Šílená smrt, držela ho v náručí, navždy poznamenaná. Dnes se na takové věci bohužel vcelku rychle zapomnělo ![]()
Anonymní zakladatelka: No já jsem hlavně na hlavu z toho, že jsem nechala naočkovat v těch vedrech, kdy asi mají už tak dost a ještě do toho očkování. A že jsem si včera řekla x důvodů, proč ještě neočkovat (hlavně to MMR) a dneska jsem úplně změnila názor. prostě magor. Jinak dávám hodně ovoce, něco na imunitu a jsme aspoň dneska doma v klidovém režimu.
A ano, mám ve svém velice blízkém okolí kamarádky, co vůbec neočkují a co všechny bombardují přes facebook studiemi, výzkumy a názory proti očkování. Moc čtu a zároveň k čemu mi to je, když se pak stejně nechám unést názorem toho, kdo zrovna je blíž (tentokrát doktorka).
@Anonymní píše:
Anonymní zakladatelka: No já jsem hlavně na hlavu z toho, že jsem nechala naočkovat v těch vedrech, kdy asi mají už tak dost a ještě do toho očkování. A že jsem si včera řekla x důvodů, proč ještě neočkovat (hlavně to MMR) a dneska jsem úplně změnila názor. prostě magor. Jinak dávám hodně ovoce, něco na imunitu a jsme aspoň dneska doma v klidovém režimu.
A ano, mám ve svém velice blízkém okolí kamarádky, co vůbec neočkují a co všechny bombardují přes facebook studiemi, výzkumy a názory proti očkování. Moc čtu a zároveň k čemu mi to je, když se pak stejně nechám unést názorem toho, kdo zrovna je blíž (tentokrát doktorka).
no problem je, ze neockujici matky bombarduji okoli a ockujici jsou zticha, protoze si pomalu prijdou jakoby detem ublizovali. ale ver tomu, ze naprosta vetsina ockuje a dokonce daleko driv nez ty.
a vedro prejde driv nez vakcina vubec zacne vyvolavat nejakou reakci. ono zadna doba neni idealni, na podzim zacnou virozy, v zime bude radit chripka, pak zas jarni unava. ve skolce prvni rok beztak pochyta kde co, bud rada, ze to mate vyresene.
@Ali-Ali do školky to MMR sice potřebuje, ale nevzít kvůli tomu teď nelze.
Příspěvek upraven 10.08.15 v 13:38
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity. Potřebuju si nějak ulevit a vypsat. Synovi byly 3 roky a víceméně ze strachu (a častých viróz) jsme odkládali očkování MMR. Teď by měl jít do školky a v tu chvíli by se očkování odložilo o další rok (počítám, že bude ze začátku na podzim chytat kde co), nu což, včera jsem byla přesvědčená, že očkovat se nebude. Jenže jsem dneska byla u doktorky kvůli dceři (4 měsíce) a nějak jsem se na to ptala, že očkování v těchto vedrech asi není nejlepší a ona že by to už neodkládala a bla bla bla, ale že to nechá na mě. A já v takové krizové situaci, misto abych zachovala chladnou hlavu, tak jsem teda řekla, že teda naočkujeme. A rovnou i dceru hexavakcínou, aby to toho nebylo málo. Jsem z toho teď špatná, samozřejmě přítel říká ať už to neřeším, byl spíš zastáncem očkovat a když už s tím teď nic neudělám, tak ať se v tom nepitvám. Ale mě prostě hrozně štve, že jsem si neustála tu svoji myšlenku, se kterou jsem tam šla a že máma by tohle měla rozhodnout podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a to se prostě nestalo! Co jsem to za mámu?! Je mi zle a jsem v tom taková zacyklená. Asi to bude na psychologa
Klíííd:) Pokud se bojíš případných reakcí, tak po Hexe by byla do tří dnů, a zpravidla to nebývá nic hrozného, jen nějaká teplotka či tak..
Priorix rekaci, pokud bude, očekávejte až kolem 9. dne.. Nic si nevyčítej, máte to za sebou, a až uběhne ta „krizová“ doba, kdy člověk čeká na reakci, tak si oddychneš, že to máte za sebou.
Já jsem to měla úplně stejně jako ty.. Nakonec jsem byla ráda, protože jinak bych se nerozhoupala nikdy a pravděpodobně bych se nikdy nedobrala k tomu, že bych zavolala dr., že už teda přijdem na ten Priorix.. A taky jen ze strachu.. Až to bylo všechno za námi, tak se mi ulevilo..:)
Je dobře, že jsi nechala naočkovat ![]()
Ty nechceš mít děti chráněné před těmi nemocemi, proti kterým se očkuje?
Souhlasila bys s tím, aby VŮBEC NIKDO neočkoval?
Nebo jsi pro, aby se naočkovali TI DRUZÍ, a vy se na té vlně jen svezete?
Není to sobecké vůči nám všem ostatním?
Takže znovu říkám - udělala jsi to nejlepší, co jsi mohla. A ve velmi dobré době, kdy je minimum viróz a podobných svinstev ve vzduchu ![]()
@Anonymní píše:
Prosím o zachování anonymity. Potřebuju si nějak ulevit a vypsat. Synovi byly 3 roky a víceméně ze strachu (a častých viróz) jsme odkládali očkování MMR. Teď by měl jít do školky a v tu chvíli by se očkování odložilo o další rok (počítám, že bude ze začátku na podzim chytat kde co), nu což, včera jsem byla přesvědčená, že očkovat se nebude. Jenže jsem dneska byla u doktorky kvůli dceři (4 měsíce) a nějak jsem se na to ptala, že očkování v těchto vedrech asi není nejlepší a ona že by to už neodkládala a bla bla bla, ale že to nechá na mě. A já v takové krizové situaci, misto abych zachovala chladnou hlavu, tak jsem teda řekla, že teda naočkujeme. A rovnou i dceru hexavakcínou, aby to toho nebylo málo. Jsem z toho teď špatná, samozřejmě přítel říká ať už to neřeším, byl spíš zastáncem očkovat a když už s tím teď nic neudělám, tak ať se v tom nepitvám. Ale mě prostě hrozně štve, že jsem si neustála tu svoji myšlenku, se kterou jsem tam šla a že máma by tohle měla rozhodnout podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a to se prostě nestalo! Co jsem to za mámu?! Je mi zle a jsem v tom taková zacyklená. Asi to bude na psychologa
Až tak moc to neprožívej… dala jsi očkování, je mimo sezonu pro většinu nemocí, starší ti nejde do kolektivu…
spíš bych se bála mít doma mimino a nenaočkované starší dítě ve školce. na kolektivní imunutu se nelze až tak spoléhat, že.
místo psychologa ti jako terapii doporučuju velice důkladně přečíst tento článek - včetně VŠECH ODKAZŮ (možná postačí obrázky) „Drazí rodiče, oni vám lžou“
http://violentmetaphors.com/…ing-lied-to/
@alifie jo jak pises o tom atopaku tu zkusenost mame taky.mala si asi ze me privlekla po porodu nejaky hmyzik a mela neuveretelne oskliva ohniska ekzemu na 3 mistech. Hned jako novorozenec. Bylo to primo odporne jak se jito rozjelo poocko.
@Anonymní píše:
Anonymní zakladatelka: No já jsem hlavně na hlavu z toho, že jsem nechala naočkovat v těch vedrech, kdy asi mají už tak dost a ještě do toho očkování. A že jsem si včera řekla x důvodů, proč ještě neočkovat (hlavně to MMR) a dneska jsem úplně změnila názor. prostě magor. Jinak dávám hodně ovoce, něco na imunitu a jsme aspoň dneska doma v klidovém režimu.
A ano, mám ve svém velice blízkém okolí kamarádky, co vůbec neočkují a co všechny bombardují přes facebook studiemi, výzkumy a názory proti očkování. Moc čtu a zároveň k čemu mi to je, když se pak stejně nechám unést názorem toho, kdo zrovna je blíž (tentokrát doktorka).
no, možná je dobře, že dáš na názor doktorky.
a obzvlášť, pokud máš v okolí kamarádky, které své děti nenechávají očkovat. stýkáš se s nimi? oni třeba cestují??? nemáš obavy, že ti nakazí tvoje děti nemocemi, které si odněkud přivezou?
ano, očkování může mít vedlejší účinky.
zeptej se příště těch kamarádek, jaké vedlejší účinky mají léky na ty choroby, proti kterým ony nenechají dítě očkovat. když jejich dítě například dostane tetanus (je běžně všude kolem nás), tak předpokládám, že mu nedovolí dát očkování ani antibiotika ani nic jiného… budou dítě léčit bylinkami. no, naštěstí se tetanus nepřenáší mezi lidmi, že. (pro doplnění, hluboká infikovaná rána je například i od trnu šípkové růže)