Mám krizi středního věku?

Anonymní
6.2.20 19:56

Mám krizi středního věku?

Táhne mi na 50 a cítím se totálně nepotřebná. Stará, opotřebovaná, tlustá a neužitečná. Žiju 25 let s jedním mužem, asi mě má stále rád. Ale co si budem nakecávat, jsem v přechodu. Někdy jsem protivná sama sobě. Děti jsou sice dospělé, ale ne samostatné. Studují a domů se přijdou akorát najíst a vyspat. Moje práce mě ještě stále většinou baví, ale díky péči o děti jsem prošvihla možnost profesního růstu. Teď už se asi nikam výrazně neposunu. Jsem nespokojená, protivná sama sobě a nevím jak z toho ven. A realistickým pohledem vzato se mám dobře. Hodný muž, normální děti, celkem fajn práce, žádné extra velké problémy. Jak se srovnat sama se sebou a se svojí nespokojeností?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

32271
6.2.20 20:00

Tyjo, zacni se venovat sobe, sportuj, sauna. Uz mas pohodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
6.2.20 20:04

Dojdi si pro antidepresiva a něco na hormonální nerovnováhu - uleví se ti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1986
6.2.20 20:08

Ahoj, je mi 45:hearts: tak snad rozumím

hele, já nestihla děti dřív, tak jsem ještě v zápřahu s před-puboškama
ale jinak tě chápu, myslím, že ti chybí Vlastní Plán - co tě vlastně Baví??
může to být cokoliv, co se ti zrovna teď zdá jako Blbost :jazyk: Je to Keramika? Jóga? Plavání? chtěla bys radši výlety? kino, divadlo? nějaký kurz na jazyk?
máš nějaký sen? kam ses chtěla vždy podívat? nebo o čem jsi snila jako malá?

já to třeba mám.. vím přesně, o čem sním, co chci (u mně je to teda dost materiální - rekonstrukce chalupy, zahrada, sním si o dlažbě, koupelně, co koupím za keř a kytku, kam ji přesně dám a jaké budou mít barvu a jak to bude ladit.. a jaké pokryvné kytky k tomu ;) a můj top sen jsou modré kachláky a k tomu teda cestovací sny a plány s dětma, to miluju :hearts: co nejvíc poznat, vidět..
mrkni na nabídku třeba Českého kormidla - můžeš jet i sama.. chceš vidět Paříž? Plitvická jezera? stačí pár blbých tisíc..)
já si tenhle věk vlastně dost užívám :potlesk:
Tvá nespokojenost plyne z toho, že nevíš CO dál..
zkus si lucidní snění, zkus, po čem toužíš, co tě baví, co chceš zkusit, zažít ( i kdyby to měl být skok padákem), nebo jsi málo akční a chceš třeba ležet na pláži v egyptě - tak leť :srdce:
musíš to najít V SOBĚ.. co chceš :srdce: ;)

PS. poznámka k hormonům byla samozřejmě výše k věci, tak nějaké ty bylinky z lékárny k tomu, což? chybějící estrogeny jsou jasné, no co už, mladé už jsme byly :mrgreen:

Příspěvek upraven 06.02.20 v 20:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
6.2.20 20:09

Mozna nejake bylinne kapky na psychickou pohodu bys zkusit mohla.Ale podle me je to i tim ze je ted zima, clovek je vic zavrenej doma a ma moznost vic premyslet a upadat do depresi :) Zkus kamaradky, nejakou zabavu, vytahni muze do kina, na večeři, na bowling, cokoliv :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.20 20:10

@jkra Pohoda by byla, kdyby děti bydlely jinde. Některé dohady ohledně úklidu, studia atd. nedávám. Jinak ano, pohoda. Můžu chodit plavat, do sauny, s kámoškama na kafe nebo dovolenou. To není problém. Jen bych potřebovala takový nějaký vnitřní pocit klidu. Nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.2.20 20:10

Těším se na tuhle dobu, kdy si budu moci plánovat čas jen podle sebe. Mám v plánu sport, kolo, koloběžka, kdykoliv se mi zachce, nejlépe nějak pravidelně. Konečně si budu moci zajet na víkendové nebo týdenní pobyt s jógu, na které se teď k vůli dětem a hlídání nemám šanci dostat. Vyrazíme s kamarádkou na dámskou dovču. Pokud budem s manželem ještě chtít trávit čas spolu (máme teď nějaké krize, tak nevím, jak to bude vypadat za několik dalších let), tak si určitě vyrazíme někam na welnes a na kola. Na tohle období se fakt těším.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.2.20 20:22

Holky, děkuji za příspěvky. Mám kamarádky, fakt ty životní. Jedna z nich nedávno zemřela. To nesu dost špatně. Koníčky mám taky, nic mě neomezuje. Dovolená s kamarádkou? Už roky není problém. Manžel má sice své mouchy, ale nic závažného. Plním si své sny. Štve mě jedině kariéra, tam už to jinam neposunu, předběhli mě mladší a dravější. Největší problém je, že mě tak nějak nic nebaví. Dřív jsem se těšila, třeba na dovolenou u moře. A teď prostě nic. Možná jen zimní deprese.

• Nahlásit
  • Citovat
1986
6.2.20 20:28

Jj, tak to budou spíš hormony, depka..
kámošky i koníčky máš, cestuješ..
fakt bych zkusila nějaký ten Monoxin/Feminus/Fytofem.. jsou desítky přípravků, prober to v lékárně/na gyndě - prostě s někým odborně zdatným, komu důvěřuješ…

osobně vím dost dobře, co hormony dokážou se ženskou psychikou udělat ;)
hlavně si uvědom, že jsi zdravá, máš fajn rodinu - a co je víc… :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11957
6.2.20 20:37

Jeee já nemít za zadkem svoje tři malé děti, tak vím přesně, jak se realizovat. O sto procent víc sportů, v lete inline, dlouhé výlety na kole, čundry, vodáctví, v zimě brusle, lyže, běžky, z kultury výstavy, muzea, dlouhé prochazky se psem, kino, večeře v restauracích, kurzy kreativity, navštívila bych všechny kamarády, příbuzné. Momentálně jsem s nemocnými dětičkami už 7.týdnů v kuse! doma, takže veškeré aktivity nula. Buď ráda, že máš velké děti a jsi ještě „mladá“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.20 20:56

@MartinaIrena Nezlob se, ale to jsou řeči. Já to taky věděla, když jsem ty děti měla malé. Teď mám čas, prostředky, ale ta chuť mi prostě chybí. A taky mě kapku brzdí zdravotní problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
352
6.2.20 21:07

Takove pocity dlouhodobe nespokojenosti ma moje máma zhruba každých 15 let, zatím se vždy rozvedla a rozkvetla. Což teda není rada, ale jen chci říct, ze je to běžné a každý do řeší jak umí.
Ja když byla takhle v depce naposledy, začala jsem studovat a na 5 let to fakt pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11957
6.2.20 21:08

Můžeš si za to sama. Šťastnou té neudělá nikdo na světě, nikdo nemáme tu moc. Ani kouzelné pilulky, jak tady často někdo radí. Štěstí nosí každý uvnitř srdce a dokud tohle lidi nepochopí, tak se pořád budou motat v kruhu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.2.20 21:32
@Anonymní píše:
@MartinaIrena Nezlob se, ale to jsou řeči. Já to taky věděla, když jsem ty děti měla malé. Teď mám čas, prostředky, ale ta chuť mi prostě chybí. A taky mě kapku brzdí zdravotní problémy.

Vezmi si volno a udělej si čas jen pro sebe.Ani ne pro kamarádku, ani ne pro partnera.Jen pro sebe.Kup si týden v lázních, nech se rozmazlovat a hýčkat péčí, vychutnej si večery, kdy nemusíš vůbec nic.To je dobrá terapie na unavenou duši, člověk si v komfortu a pohodlí leccos uvědomí a utřídí myšlenky. Odpočineš si od všeho a třeba zjistíš, že se trápíš maličkostmi, které pro obyčejný, spokojený život nemají vůbec žádný význam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.20 21:38

@Hofida Rozvádět se nemám v úmyslu. A studovat taky ne. Už jsem študovala dost. Ale změna je námět k zamyšlení. Dík.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama