Prosím o radu, mám o sebe přehnaný strach

Anonymní
8.3.21 07:52

Mam otázku, prosím o radu

Dobrý den, nevím jak začít, ale chci se zeptat. Něco se semnou asi stalo, ale mám přehnaný strach o sebe, rodinu, ale hlavně svoje děti, pořád myslím, že se něco stane, ne jen skrze, že se nakazime Covidem, ale myslím i na horší zákeřné nemoci a že už brzy nebudu, kvůli tomu jsem vymazala Viber,(nic jiného jsem neměla)abych si nepsala s druhými lidmi a věnovala se pořádně dětem, jen jim, nikomu jinýmu, protože si říkám, ze nevím jak dlouho tady budu :-( je to hrozne, na psychologa se necítím, jen mám nějaký problém a nevím jak to vyhnat z hlavy dokážete poradit? Jsem už zoufalá, nikomu jsem to neřekla a proto prosím i zanechat anonym. Dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
422
8.3.21 07:55

Problém je v tom, že právě psychologa potřebuješ.
Ten s Tebou všechno rozebere a ví jak a na co se zeptat aby se dostal k tvému problému.
Nevím jestli to je deprese ale k odborníkovi musíš. Jinak se budeš dál utápět :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 07:58

@Banane18 Vůbec nevím, proč to takhle začalo, dřív jsem takové myšlenky neměla, pak do mě někdy v létě začala hucet sousedka, jak by se měl odložit mobil, užívat rodiny, děti jsou malej jen jednou, žijeme jen jednou a tak nějak pomalu to začalo asi tímhle…

• Citovat
  • Nahlásit
24610
8.3.21 07:58

Rozjela se u tebe nějaká úzkost. Takže psycholog je na místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
8.3.21 08:00
@Anonymní píše:
@Banane18 Vůbec nevím, proč to takhle začalo, dřív jsem takové myšlenky neměla, pak do mě někdy v létě začala hucet sousedka, jak by se měl odložit mobil, užívat rodiny, děti jsou malej jen jednou, žijeme jen jednou a tak nějak pomalu to začalo asi tímhle…

Ono celkově jsme se teď ocitli v době, kdy polovina lidí propadá depresím atd..
Ale nevím jestli tě zrovna jen ty slova takhle ranili od sousedky nebo to má jiný důvod.
Ale jak říkám, zajdu raději k psychologovi, ono je skutečně lepší zajít tam teď, tak se ty problémy řeší rychleji a efektivněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 08:00

@Svistice Ano nějaká úzkost to bude, ale jsem člověk co si dokáže poradit sám, možná mi svěření pomůže

• Citovat
  • Nahlásit
24610
8.3.21 08:04
@Anonymní píše:
@Svistice Ano nějaká úzkost to bude, ale jsem člověk co si dokáže poradit sám, možná mi svěření pomůže

Návštěva psychologa není žádný projev slabosti nebo trapsa. Když si zlomíš nohu, tak se to asi taky nebudeš snažit sama rozchodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 08:36

A je tu někdo s podobnými problémy? Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
16069
8.3.21 08:48

Myslím, že bez toho psychologa se neobejdeš, ale není se za co stydět :hug:
Dnes je ta doba fakt divoká, taky na sobě pozoruji zhoršené psychické zdraví, ono to jde i ruku v ruce s tím, jak člověk tráví více času doma, méně se hýbe, nemá tolik sociálních kontaktů. A v mém případě je ta přehnaná „nutnost“ věnovat se více dětem ke škodě. Já bych tedy určitě nezahodila přátele, své koníčky ani telefon (natož v dnešní době, kdy všechen kontakt jde online). Nemyslím, že dětem nějak škodí, když nemají maminku 24/7 po ruce, ba naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 09:03

@unuděná Děkuji moc, zatím to nechám, jestli to nepřejde samo, je to fakt přesně tím co jste vypsala, teď jsem ke všemu na ošetřovnem a je to očistec :roll: :mrgreen: a jak na sobě pracujete vy, když na sobě též pociťujete podobné příznaky?

• Citovat
  • Nahlásit
Annastaziaa
8.3.21 09:08

Měla by jsi co nejdříve vyhledat odbornou pomoc psychologa. Není se za co stydět, v téhle době nejsi určitě jediná s těmito problémy. 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.3.21 09:08

@unuděná Jinak ani mi nepřidalo, ze s kamarádkou kterou se vídám a psala jsem si na viberu se stěhuje 50km, takže i to jsem sní vzdala, protože vím, ze se uvidíme minimálně a tak mě ani to psaní už tak nebaví, když vím, že je refakto k ničemu :think:

• Citovat
  • Nahlásit
16069
8.3.21 09:10
@Anonymní píše:
@unuděná Děkuji moc, zatím to nechám, jestli to nepřejde samo, je to fakt přesně tím co jste vypsala, teď jsem ke všemu na ošetřovnem a je to očistec :roll: :mrgreen: a jak na sobě pracujete vy, když na sobě též pociťujete podobné příznaky?

Na emiminu si všichni tykáme ;)
Ošetřovné je procházka růžovou zahradou. Já jsem na HO (normální plný úvazek) a mám tu předškolačku, co se nudí, třeťáka na online výuce a nabroušeného manžela také na HO :mrgreen: :mrgreen: To si važ ošetřovačky. Když jsem jí měla zjara a na podzim, byla to dovča proti tomuto :lol:
Jinak já se snažím každý den jít alespoň na hodinu ven něco dělat - běhat, na kolo nebo alespoň s dětmi na procházku. To dost pomůže. Víkend mě nabil - dvě projížďky po 20km na kole, dospala jsem se a konečně taky pofackovala úklid (okna, prach atd.). Takže už se zase těším na pátek :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
8.3.21 09:12
@Anonymní píše:
@unuděná Jinak ani mi nepřidalo, ze s kamarádkou kterou se vídám a psala jsem si na viberu se stěhuje 50km, takže i to jsem sní vzdala, protože vím, ze se uvidíme minimálně a tak mě ani to psaní už tak nebaví, když vím, že je refakto k ničemu :think:

8o Co blbneš? Já udržuju kontakty i s lidmi, co bydlí 200km daleko. Když mám někoho ráda, zajímá mě, jak se má, co dělá atd. a je úplně jedno, jestli se vidíme 1× ročně nebo 1× týdně :nevim: A copak nemáš jiné kamarády nebo rodinu, s kým by sis psala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
8.3.21 09:16

A souhlasím s holkama, fakt si asi sama nepomůžeš. Tohle není problém na „vykecání se“, to jsou regulérní úzkosti a možná náběh na depresi. Tak zahoď stud a někam se rychle objednej, alespoň na online konzultaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat