Mateřská při dohodě o provedení práce v Rakousku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sassanach
Povídálka 16 příspěvků 19.08.19 09:32
Mateřská při dohodě o provedení práce v Rakousku

Ahoj, nevíte prosím některá, jak by to bylo s nárokem na mateřskou, když… Teď jsem na HPP v ceske firmě od začátku května tohoto roku, výpovědní lhůtu mám do konce října tohoto roku. Před tím jsem dělala rok na dohodu o pracovní činnosti u pošty, kde jsem až na jeden případ měla víc, jak 10000kc měsíčně. Teď mám nabídku jít do Rakouska na dohodu o provedení práce za 1300 euro, ale zdravotní si prý budu platit v ČR sama, jak by to vypadalo s mateřskou? Vůbec se v tom nevyznám v ČR, natož v Rakousku. Děkuji za rady

Reakce:
Elath
Kecalka 347 příspěvků 19.08.19 09:42

Pri matersky se makat nesmi, funguje v podstate jako nemocenska. Pri rodicovsky se muze makat dle libosti jen ne na puvodni smlouvu, ale musi se na jinou.
Edit: tak se omlouvam na DPP a DPC ci uplne jinou smlouvu lze pracovat i na materske (pri pobirani davek).

Příspěvek upraven 19.08.19 v 09:46

Kriss Tina
Extra třída :D 12224 příspěvků 19.08.19 09:45

Jak je to v Rakousku nevím, ale v ČR máš nárok na mateřskou jenom když tu odvadis nemocenske pojištění (to se zdravotním nemá nic společného)

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 19.08.19 09:59

Na nárok na PpM musíš mít odpracovaných 270 dnů ve dvou letech. Resp.byt nemocensky pojištěná. Což asi splňuješ jen teď. U té pošty asi ne, ale to nevím jistě. Pokud budeš pracovat v Rakousku a tady si platit zdravotní, tak pojištěná taky nebudeš, protože zdravotní není nemocenské.

Váš příspěvek
Reklama