Skloubení kariéry a mateřství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.19 17:36
Vlastní život s detma

Holky zajímala by mne Vaše zkušenost mám krásnou pozici ve firmě, svou práci miluju, nyní jsem na druhé materske. Od prvního dítěte jsem šla pracovat na pár hodin týdně již po sestinedeli, nyní též pracují již od porodu druhého dítěte ale pouze doma.
Strašně mě trápí že se nemůžu své práci venovat jako driv.deti jsou maličké 2 roky a půl roku.je krasne si děti užívat ale vnitřně mi hrozně chybí můj život. nemam babičku a dedu, kterým bych je mohla svěřit a jít např v klidu nakoupit nebo vypadnout na pár hodin venovat se sama sobě. dvouletak pujde od září na pár hodin do školky. Zajímalo by mě zda jste se jako matky vrátily k svým karieram, k práci kteoru jste měly rady a jak jste to zvládly. diky moc

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Amelie30
Závislačka 3319 příspěvků 17.08.19 17:43
@Anonymní píše:
Holky zajímala by mne Vaše zkušenost mám krásnou pozici ve firmě, svou práci miluju, nyní jsem na druhé materske. Od prvního dítěte jsem šla pracovat na pár hodin týdně již po sestinedeli, nyní též pracují již od porodu druhého dítěte ale pouze doma.
Strašně mě trápí že se nemůžu své práci venovat jako driv.deti jsou maličké 2 roky a půl roku.je krasne si děti užívat ale vnitřně mi hrozně chybí můj život. nemam babičku a dedu, kterým bych je mohla svěřit a jít např v klidu nakoupit nebo vypadnout na pár hodin venovat se sama sobě. dvouletak pujde od září na pár hodin do školky. Zajímalo by mě zda jste se jako matky vrátily k svým karieram, k práci kteoru jste měly rady a jak jste to zvládly. diky moc

Vrátila jsem se do práce po mateřské. Jen na pár hodin, přesto mě to někdy sejří a radši bych byla s prckem. :lol: Kariéra počká, však můžeš makat až do důchodu. :lol: Děti vyrostou strašně rychle.

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 17.08.19 17:45

Ne, cítím, že mě teď dcera potřebuje a vím, že to ubehne rychle.. takže teď volím zkrácený úvazek a kariéra jde úplně bokem, za 10-12 let se k ní zase naplno vrátím.. teď si chci užívat dětství me dcery a být tady vždy pro ni..

Amelie30
Závislačka 3319 příspěvků 17.08.19 17:46

Dodatek. Když se chci věnovat sama sobě, jako třeba dnes, děti má na starosti manžel. :lol:

brisco
Závislačka 3720 příspěvků 17.08.19 17:55
@Anonymní píše:
Strašně mě trápí že se nemůžu své práci venovat jako driv.deti jsou maličké 2 roky a půl roku.je krasne si děti užívat ale vnitřně mi hrozně chybí můj život. nemam babičku a dedu, kterým bych je mohla svěřit a jít např v klidu nakoupit nebo vypadnout na pár hodin venovat se sama sobě. dvouletak pujde od září na pár hodin do školky. Zajímalo by mě zda jste se jako matky vrátily k svým karieram, k práci kteoru jste měly rady a jak jste to zvládly. diky moc

Po první dceři jsem se vrátila do práce na částečný úvazek ve dvou letech. Po druhé už nikam nespěchám. Bůhví, kdy půjdeme do důchodu :lol:. Se dvěma už to není tak jednoduché. Minulý rok jsem se proboxovala se starší dcerou první třídou, ukázalo se, ze má určité problemy :?.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.19 18:00

@Amelie30 jen u nás manžel s dvěma fungovat neumi

Veveří
Ukecaná baba ;) 2366 příspěvků 17.08.19 18:02

Nic není tak pomíjivého jako je kariéra a úspěch. Jediné, co má v životě smysl jsou děti (slova mojí šéfky). Dávám jí za pravdu. Ale každému, co ho baví. Já jen vidím, že spousta lidí trpí komplexem nepostradatelnosti a přitom už po návratu z mateřské je jasné, jak je každý v pracovním procesu nahraditelný. Absolutně nemá smysl se někam honit ;)

P4ja
Extra třída :D 11016 příspěvků 17.08.19 18:03

Teď jsem přemýšlela, že se vrátím na jeden den v roce dcery. Nějaké přemlouvání ze strany zaměstnavatele proběhlo. Ale pak mně došlo, že se nechci uvázat na to, že budu muset každý týden jeden určitý den vstávat a vázat se na to, že si nenaplánuju nic jen tak. Takže jsem se rozhodla pro setkávání s lidmi v jiném projektu, kde budu flexibilní.

Takže ne zatím jsem se nevrátila do práce, ale našla jsem si alternativní „práci“, která mě baví taky.

brisco
Závislačka 3720 příspěvků 17.08.19 18:06
@Veveří píše:
Nic není tak pomíjivého jako je kariéra a úspěch. Jediné, co má v životě smysl jsou děti (slova mojí šéfky). Dávám jí za pravdu. Ale každému, co ho baví. Já jen vidím, že spousta lidí trpí komplexem nepostradatelnosti a přitom už po návratu z mateřské je jasné, jak je každý v pracovním procesu nahraditelný. Absolutně nemá smysl se někam honit ;)

Jo, jo, můj oblíbený citát: Na smrtelné posteli ještě nikdo nikdy nelitoval, ze nestrávil více času v práci. :lol:

mrav
Vesmírná mluvilka 32189 příspěvků 17.08.19 18:07

Vrátil jsem se do práce - i když pracovní doba je uzpůsobena školce. Mám to těžší, jsem s dcerou od jejích dvou let sám. :mavam:

brisco
Závislačka 3720 příspěvků 17.08.19 18:09
@Anonymní píše:
@Amelie30 jen u nás manžel s dvěma fungovat neumi

No a jak teda pracujes?
Třeba naše logopedka pracuje už od porodu se trema detma, ale má schopné babičky a manžela.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.19 18:19

Nechci tě strašit, ale většinou jak děti nastoupí do školky, tak začne kolotoč nemocí. Doufej, že dítě je odolné a hned všechno nechytne. Ale pokud tě práce baví a zvládáš i s dětmi, alespoň nějaký kratší úvazek a zaměstnavatel ti vychází vstříc, drž se toho. Nevím co máš za obor a jak je jednoduché v něm získat práci, ale většinou je pak problém něco najít na kratší úvazek se vstřícným zaměstnavatelem. Já jsem neměla špatné práce, vždy něco ve stylu asistentka ředitele, jednatele…pak jsem šla na mateřskou. Od začátku jsem byla jen s dítětem, možnost nějakého menšího úvazku nebyla a ani bych ji nedala. Nejsem úplně mateřský typ, plus byly nějaké problémy s kojením a pod., babičky nepomohly nic, manžel taky skoro nepomáhal, takže jsem měla co dělat, abych to vůbec nějak dala, natož řešit práci. Pak přišlo druhé dítě, to bylo ještě horší, i když zase jinak…Když jsem se měla vracet do práce už jsem se jim nikam nehodila, takže jsem tam skončila. Teď mám skrz děti a práci manžela omezení a potřebovala bych krátký úvazek, který tu nikde moc není. Našla jsem si práci u dětí, která jediná ho měla, ale finančně se moc nevyplatila a ještě jsem ji nedávala skrz nemoci, které jsem pořád chytala. Teď když se dívám na nabídky už jsou všude požadavky, které nesplňuji, takže podobnou pozici, jako před dětmi už nenajdu. Jediné co mi vychází jsou různé uklízečky a pod., což je tedy sešup a v životopise to moc parády neudělá, plus finančně taky nic moc.
Takže si to pořádně promysli a zvaž možnosti. ;)

Veveří
Ukecaná baba ;) 2366 příspěvků 17.08.19 18:20
@brisco píše:
Jo, jo, můj oblíbený citát: Na smrtelné posteli ještě nikdo nikdy nelitoval, ze nestrávil více času v práci. :lol:

Asi tak nějak :wink:

milwinka
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 17.08.19 18:22
@Veveří píše:
Nic není tak pomíjivého jako je kariéra a úspěch. Jediné, co má v životě smysl jsou děti (slova mojí šéfky). Dávám jí za pravdu. Ale každému, co ho baví. Já jen vidím, že spousta lidí trpí komplexem nepostradatelnosti a přitom už po návratu z mateřské je jasné, jak je každý v pracovním procesu nahraditelný. Absolutně nemá smysl se někam honit ;)

Přesně jsi to vystihla. Já jsem si ještě v těhotenství myslela že se budu vracet hned v půl roce miminka, protože mě práce moc bavila a naplňovala. Ale jak se miminko narodilo, tak se ve mně probudily silné mateřské city a najednou jsem si uvědomila, že právě děti jsou smyslem života. Že v práci je každý nahraditelný, ale pro rodinu mě nikdo naplno nenahradí..takže jsem doma s dětmi už 6 let a naprosto mě to naplňuje.. po rodičovské se chystám do prace jen na částečný úvazek, abych si děti mohla i nadále užívat jak jen to půjde. Vždyť to tak letí, za chvíli vyrostou a už nás pak nebudou tak potřebovat jako právě teď.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.19 18:23

@brisco pracují když děti spí. nastesti oba spi od 12 do 15 h a od 20 do rána, takže to jde.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama